Connect with us
najlepsze walczące pokemony
Fot. YouTube / The Official Pokémon YouTube channel

Gry

Najlepsze walczące pokemony w Pokemon GO. Machamp i kto jeszcze?

Pokemon GO pozwala zebrać graczom pokemony różnych typów, dodatkowo w różnych wersjach. W tym newsie skupimy się na walczących pokemonach. Które z nich są najlepsze?

Kultowe od pierwszej generacji

Istnieje 18 różnych gatunków pokemonów. Każdy z typów pokemonów jest silniejszy przeciwko jednym, a słabszy przeciwko innym pokemonom. Każdy pokemon ma swoje unikalne statystyki i ataki, które wpływają na jego ogólną siłę. Poniżej omówimy najlepsze walczące pokemony w grze Pokemon GO.

Zalety i wady pokemonów typu walczącego są dobrze znane. Zazwyczaj źle radzą sobie one z pokemonami baśniowymi, latającymi oraz psychicznymi. Mają także wiele zalet, ale najlepiej radzą sobie z pokemonami typu robaczego, mrocznego oraz kamiennego.

Najlepsze pokemony walczące w grze są naprawdę zróżnicowane. Wynika to z samych globalnych założeń tego uniwersum – nie bez powodu powstało aż 18 rodzajów pokemonów, a w ich ramach każdy pokemon ma własną specyfikę. Poniżej zamieszczamy jednak pięć pokemonów, które wydają się być zdecydowanie najlepszymi w grze Pokemon GO.

Najlepsze walczące pokemony w Pokemon GO

Machamp

najlepsze walczące pokemony machamp

Pokemon z pierwszej generacji, pierwotnie znaleziony w regionie Kanto. To pokemon o dużej mocy ataku i wytrzymałości, które pozwalają mu przetrwać najcięższe bitwy. Jego słabością są standardowe bolączki walczących pokemonów – jest podatny na ataki pokemonów baśniowych, latających i psychicznych.

Maksymalne CP Machampa to 3455. Jego najlepsza kombinacja ataków to Counter i Dynamic Punch. Dzięki nim uzyskacie największe obrażenia. Do wyboru mamy też oczywiście wiele innych zestawów ataków, wśród których inne warte to Karate Chop + Dynamic Punch oraz Bullet Punch + Dynamic Punch.

Lucario

najlepsze walczące pokemony lucario

Pokemon typu walczącego/stalowego, który wprowadzony został w czwartej generacji. Jego słabości to pokemony walczące, ziemne i ogniste. Maksymalne CP to 3056. Zdobycie Lucario może być niestety utrudnione. Jedynym sposobem jest wyklucie z jajka Riolu, który ewoluuje w Lucario po użyciu specjalnych cukierków.

Aby osiągnąć duże obrażenia w walce warto użyć zestawu ataków Counter + Aura Sphere. Przydatny będzie Bullet Punch jako szybki ruch, o ile przeciwnik nie jest odporny na ataki stalowe, połączenie Bullet Punch i Aura Sphere zadaje jednak nieco więcej obrażeń na sekundę.

Najlepsze walczące pokemony. Conkeldurr

pokemon conkeldurr

Walczące pokemony są znane z tego, że są świetnymi napastnikami, ale Conkeldurr jest również świetnym obrońcą. Ten pokemon o maksymalnym CP 3773 pierwotnie pojawił się w piątej generacji. A jak zdobyć tego pokemona? Wielu graczy uważa niestety, że złapanie Conkeldurra jest jednym z najtrudniejszych zadań, z jakimi do tej pory spotkali się w grze. Aby złapać Conkeldurra, trzeba ewoluować Timburra w Gurdurra, a na końcu otrzymasz Conkeldurra.  Aby zdobyć Timburra, będziesz musiał mieć ogromne szczęście spotykając go na wolności. Inna opcja to wymiana z innym graczem albo wyklucie go z 10-kilometrowego jajka.

Najlepszy zestaw ataków dla tego pokemona to Counter + Dynamic Punch. Razem zadają potężne obrażenia na sekundę. Efektywne będą także Poison Jab + Dynamic Punch oraz Counter + Focus Blast. Najważniejsza jest jednak duża wytrzymałość Conkeldurra, co pozwala mu zadawać więcej obrażeń podczas walki, zanim zostanie pokonany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najlepsze baśniowe pokemony w Pokemon GO. Czy masz któregoś?

Terrakion

najlepsze walczące pokemony terrakion

Terrakion wprowadzony został w piątej generacji. To legendarny pokemon dwu-typu kamiennego/walczącego. Problemem może być niestety złapanie tego pokemona, bowiem dostępny jest tylko w raidach. Jest podatny na ataki pokemonów typu walczącego, baśniowego, wodnego, trawiastego, ziemnego, psychicznego i stalowego.

Jego maksymalne CP wynosi aż 4181. Najmocniejszy atak Terrakiona to Smack Down + Rock Slide. Ma też kilka innych zestawów ataków, na które zwrócić uwagę. Wśród nich są Smack Down + Close Combat oraz Smack Down + Earthquake.

Najlepsze walczące pokemony w Pokemon GO. Zamazenta

pokemon zamazenta

Legendarny pokemon typu stalowego/walczącego, który po raz pierwszy pojawił się w ósmej generacji. Jego maksymalne CP to 4329. Słabo radzi sobie z atakami pokemonów ognistych, ziemnych i walczących. Podobnie jak większość legendarnych pokemonów, Zamazenta jest dostępna tylko w pięciogwiazdkowych rajdach, więc złapanie go nie jest łatwym zadaniem.

Ten legendarny pokemon może pokonać nawet najsilniejszego przeciwnika dzięki szybkiemu atakowi Close Combat i atakowi specjalnemu Psychic Fangs. Jego najmocniejsze zestawy ataków to także Metal Claw + Iron Head, Metal Claw + Close Combat. Spotkanie tego pokemona jest niezwykle trudne, a Zamazenta należy do najlepszych pokemonów w całej grze.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top