Connect with us
najlepsze seriale oryginalne viaplay polskie seriale oryginalne viaplay
Fot. YouTube / Viaplay Sverige

Telewizja

Polskie seriale oryginalne w Viaplay. Co będzie można obejrzeć?

Viaplay coraz mocniej pozycjonuje się w polskim krajobrazie platform streamingowych. Wiadomo już, że powstaną trzy oryginalne polskie seriale, a Viaplay zdecydował się na nie nieprzypadkowo.

Wraz z wejściem do naszego kraju platforma Viaplay zapowiedziała już pierwsze polskie seriale oryginalne, które globalnie gromadzi pod zbiorczym tytułem Viaplay Originals. Zarządzający Nordic Entertainment Group w komunikacie podali, że chcą współpracować z największymi talentami w Polsce – niezależnie od tego, czy są oni sławni dzisiaj czy będą jutro. Póki co zapowiedziano trzy lokalne produkcje, co jest całkiem obiecującą informacją. To „Polskie morderczynie”, „Czarny pies” oraz „Wolność jaskółki”.

Polskie morderczynie

Serial powstanie na podstawie bardzo popularnej książki Katarzyny Bondy. Bonda od lat jest jedną z najpopularniejszych autorek kryminałów w naszym kraju i poza jego granicami. Jej książki zostały już bowiem przetłumaczone na kilkanaście języków. W „Polskich morderczyniach” przedstawia historie kobiet o różnych historiach, które jednak łączy jeden fakt. Wszystkie popełniły morderstwo.

Seriale zostanie wyprodukowany przez Paprika Studios, spółkę należącą do Nordic Entertainment Group, właściciela Viaplay. Podobnie jak Viaplay jest ona obecna w krajach bałtyckich oraz Europie środkowo-wschodniej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Viaplay w Polsce - wszystko, co musisz wiedzieć. Pytania i odpowiedzi

Polskie seriale oryginalne w Viaplay. Czarny pies

„Czarny pies” będzie natomiast produkcją oryginalną w pełnym znaczeniu tych słów. Serial ma składać się z sześciu odcinków, a jego pomysłodawcą jest Artur Kowalewski. Nieznane nazwisko? Mężczyzna jako producent jest związany z kilkoma głośnymi polskimi serialami, które zazwyczaj zbierały dobre opinie. Wspomnieć należy tutaj o „Odwróconych” czy „Watasze”, ale Kowalewski maczał palce także m.in. w filmie „Świadek koronny”. Z całą pewnością zna się więc na rzeczy.

Serial ma całkiem ciekawy scenariusz. To dramat sensacyjny o polskich weteranach wracających z wojen w Afganistanie i Iraku. Będzie to psychologiczna produkcja, która ma pokazać wyzwania, z jakimi mierzą się żołnierze po zakończeniu misji. To przede wszystkim fizyczne i psychiczne blizny, a także kolesiostwo i korupcja.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najlepsze seriale oryginalne Viaplay. Co obejrzeć na nowej platformie?

Wolność jaskółki

Trzeci serial dopełnia swego rodzaju kompletności zestawu. Każda produkcja ma być bowiem zupełnie inna. O ile Katarzyna Bonda jest prawdziwą pisarską gwiazdą w Polsce, o tyle Paula Er jest jeszcze stosunkowo mało znana. A to właśnie jej książka „Wolność jaskółki” ma być bazą do produkcji serialu Viaplay.

To historia kobiety, której pozornie szczęśliwe małżeństwo skrywa mroczną rzeczywistość. Mowa o przemocy domowej, która zostanie przedstawiona z perspektywy różnych postaci. Autorką scenariusza jest Agnieszka Kruk, która w swoim dorobku ma wiele niezwykle popularnych seriali. Mówimy tutaj m.in. o „Na wspólnej”, „Pierwszej miłości” czy „Barwach szczęścia”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Redakcja Viaplay w Polsce. Kogo można zobaczyć i usłyszeć?

Polskie seriale oryginalne w Viaplay. Kiedy premiery?

Wszystkie trzy seriale mają być kompletnie inne z prostych przyczyn. Viaplay niedawno pojawiło się na rynku i chce zdobyć jak najwięcej subskrybentów. W momencie zaproponowania np. trzech seriali kryminalnych mogłoby to się nie udać. Platforma stawia więc na różnorodność.

Kiedy możemy oczekiwać premier? Na razie nie wiadomo, choć biorąc pod uwagę format działania platform streamingowych wcale nie musimy czekać aż tak długo. Wydaje się, że jeśli premiera żadnego z nich nie będzie miała miejsca w 2021 roku, to z całą pewnością będzie to pierwsza połowa 2022 roku.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top