Connect with us
premier league viaplay

Sport

Premier League w Viaplay. Wszystko, co musicie wiedzieć

Od sezonu 2022/23 brytyjska Premier League w piłce nożnej będzie transmitowana w Viaplay. W newsie znajdziecie wszystko, co warto wiedzieć o samej platformie, o transmisjach Premier League tamże, ich komentatorach oraz możliwościach oglądania za darmo.

Czym w ogóle jest Viaplay?

Kibice, którzy interesują się wyłącznie brytyjską Premier League mogą nie wiedzieć, czym w ogóle jest Viaplay. To platforma VOD będąca własnością nordyckiego koncernu medialnego Viaplay Group (wcześniej NENT Group), która pojawiła się w Polsce w 2021 roku.

Trzeba powiedzieć, że Viaplay mocno postawiło na transmisje sportowe na żywo i pojawiło się w naszym kraju z przyzwoitą ofertą. Już na start w ofercie znalazła się niemiecka Bundesliga w piłce nożnej oraz Liga Europy UEFA i Liga Konferencji UEFA. Nieco później do oferty włączono NHL czy Indycar, ale dwie perły w koronie pojawią się w Viaplay w latach 2022-23. To wspomniana brytyjska Premier League w piłce nożnej oraz Formuła 1, którą platforma będzie transmitować od sezonu 2023.

Redakcja Viaplay przy Premier League

Szefem całej redakcji sportowej Viaplay w Polsce jest Paweł Wilkowicz, a więc dziennikarz znany szerzej z pracy dla „Rzeczpospolitej” czy sport.pl. Wśród komentatorów stacji znajdziemy wielu znanych dziennikarzy, ale prawdziwymi gwiazdami pod tym względem są oczywiście Mateusz Borek i Rafał Wolski. To właśnie oni w sezonie 2021/22 komentowali najważniejsze mecze dostępne w Viaplay.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Rafał Wolski - co wiadomo o znanym komentatorze piłkarskim?

Jeśli chodzi o obsługę Premier League w Viaplay, to wiadomo już coraz więcej i trudno mówić o zaskoczeniach. Nie mamy wątpliwości, że do zespołu komentatorów Premier League będą włączeni wspomniani wyżej Borek i Wolski. Najprawdopodobniej będą oni zresztą komentować najważniejsze mecze. Niemal pewne jest także, że najwyższą klasę rozgrywkową w Anglii skomentują inni dziennikarze pracujący w zeszłym sezonie przy Bundeslidze czy europejskich pucharach, a nie związani jedynie z tymi rozgrywkami (jak np. Tomasz Urban). Podobnie wygląda sprawa prowadzących studio, którymi będą Rafał Kędzior czy Justyna Kostyra.

Doskonale zrozumiałe jest jednak, że piłkarska redakcja Viaplay potrzebuje wzmocnień, aby móc działać pełną parą przy brytyjskiej Premier League. Dlatego też transfery z Canal+ do Viaplay zaliczyli już Michał Gutka i Adrian Olek, o których pisaliśmy wcześniej w tym kontekście. Zajmowali się oni komentowaniem meczów na wyspach i po odejściu od francuskiego nadawcy było niemal pewne, że pojawią się na nordyckiej platformie VOD. Dołączył do nich także Przemysław Pełka, który od lat był głosem Premier League i jest uważany za ścisłą czołówkę najlepszych komentatorów w Polsce.

Jakby tego było mało, Viaplay wzmocnił nie tylko ekipę komentatorską, ale także reporterską. Do redakcji piłkarskiej zajmującej się m.in. Premier League dołączył znany ze znakomitych reportaży Paweł Grabowski, który pozostaje jednocześnie w redakcji newonce.sport.

Jak oglądać Premier League w Viaplay?

Viaplay nie bez powodu nazywany jest „sportowym Netfliksem”. Można go bowiem oglądać za pomocą strony internetowej viaplay.pl, aplikacji na telefony czy tablety czy aplikacji na Smart TV. Poza bezpośrednim dostępem do kupienia na stronie platformy, jest możliwość wzięcia go w pakietach w UPC, Vectrze czy sieci komórkowej Play. Dostęp do Viaplay w Polsce kosztuje 34 złote miesięcznie.

Viaplay nie oferuje różnych pakietów cenowych różniących się jakością video i ilością kont możliwych do „podpięcia”. Cena jest jedna, podobnie jak jakość video – to Full HD 1080p w przypadku filmów i seriali oraz HD 720p w przypadku transmisji na żywo. Jeden jedyny pakiet Viaplay Total to znacząca odmiana w porównaniu np. z wspomnianym Netfliksem.

Dwa mecze każdej kolejki Premier League będą transmitowane w kanałach Canal+, z którym Viaplay podpisał umowę o współpracy. Co istotne, oprawę komentatorską zapewnia właśnie platforma VOD, więc mecze w obu miejscach będą miały identyczny komentarz. Jeśli jednak chcecie mieć dostęp do wszystkich spotkań najważniejszej klasy rozgrywkowej w Wielkiej Brytanii, taką możliwość daje jedynie Viaplay.

Dostęp do Premier League w Viaplay możecie kupić klikając tutaj.

Premier League w Viaplay za darmo. Czy to możliwe?

Przy okazji wejścia do Polski platforma Viaplay oferowała promocję 30 dni za darmo, którą jednak zakończono po jakimś czasie. Na chwilę obecną istnieje jeden sposób oglądania Viaplay za darmo. To zostanie klientem sieci kablowej Vectra, która oferuje dostęp do Viaplay za darmo aż do 10 sierpnia 2022 r. Oznacza to, że abonenci tej kablówki będą mogli bez dodatkowych opłat obejrzeć pierwszą kolejkę Premier League w sezonie 2022/23.

5/5 (liczba głosów: 4)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top