Connect with us
Prime Show MMA 1: Zadyma Kruszwil vs Kamerzysta
Fot. Instagram @primemmapl

Sport

Prime Show MMA: Zadyma. Wszystko co musisz wiedzieć [PPV, data]

Na rynku freakowych federacji mma w Polsce pojawił się kolejny gracz, Prime Show MMA. Nowa organizacja, podobnie jak High League i MMA VIP chce zbić z tronu Fame MMA już po pierwszej, inauguracyjnej gali. Kto na niej zawalczy?

Enta federacja mma

Fame MMA, High League, Elite Fighters, MMA VIP, FFF i EFM. Nie da się tego ukryć, że polski rynek mieszanych sztuk walki zachłysnął się wizją organizacji pojedynków, w których ścierają się znani i lubiani influencerzy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu by do tej kolekcji lepszych i gorszych organizacji doszedł kolejny twór. Już w przyszłym roku zadebiutuje Prime Show MMA.

Federacja ostała stworzona przez Marcina Birka i Bartosza Szubę, którzy wcześniej założyli drugą pod względem popularności federację mma w Polsce – Fight Exclusive Night. Włodarz tejże federacji Paweł Jóźwiak już dawno mówił, że chce organizować freak fighty, ale nie pasują one do jego zawodowego FEN’u.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Paweł Jóźwiak. Kim jest włodarz federacji FEN - Fight Exclusive Night?

Co ciekawe na pierwszej konferencji Prime MMA, która odbyła się 28 grudnia, okazało się, że w projekt jest zamieszany Kasjusz „Don Kasjo” Życiński. Gwiazda Fame MMA nazywa się włodarzem nowej federacji. Co ciekawe nie znajdziemy go w systemie KRS organizacji, co oznacza, że ma on pełnić funkcję czysto wizerunkową. Może to jednak sprawić, że już nigdy nie zobaczymy go w organizacji Wojtka Goli i Michała „Boxdela” Barona.

Na pierwszej gali tworzonej przy obecności uczestnika „Warsaw Shore” ujrzymy wiele twarzy, które prześlizgnęły się przez oktagon Fame MMA. Ponadto w walce wieczoru zostanie rozwiązany jeden z największych konfliktów internetu. Kto zawalczy na Prime Show MMA: Zadyma?

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest Don Kasjo, gwiazda "Warsaw Shore" i Fame MMA?

Kto zawalczy na Prime Show MMA: Zadyma?

Walka wieczoru pierwszej gali raczej nie przejdzie do historii ze względu na dobre starcie mma. Na pewno jednak zostanie zapamiętana jako moment rozwiązania konfliktu, którym polski internet żyje już od dawna. W klatce zmierzą się bowiem kontrowersyjni twórcy Marek „Lord Kruszwil” Kruszel i Łukasz „Kamerzysta” Wawrzyniak. Mężczyźni współpracowali w przeszłości, tworząc wspólne materiały. Ich drogi rozeszły się bez wrogiego nastawienia, jednak w 2020 roku „Kruszwil” dołączył do grupy osób krytykujących osobę „Kamerzysty”. Tym samym narodził się wspomniany konflikt, który bardzo szybko się zaognił.

„Kruszwil” będzie miał przewagę, ponieważ walczył już na Fame MMA 5, gdzie pokonał „Mini Majka”. Spośród ogłoszonych zawodników inauguracyjnej gali nie on jedyny ma przeszłość w federacji Fame. Dla pioniera freakowego mma w Polsce bili się Dawid Ambroziak, Adrian „Medusa” Salamon, Mateusz Murańśki, Paweł Tyburski, Sebastian „Ztrolowany” Nowak i Damian „Stifler” Zduńczyk. Po nich wszystkich należy spodziewać się wyższego poziomu, niż od tych, którzy dopiero zadebiutują w mma.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Damian Żebrowski. Kim jest śpiewak operowy i głos oktagonu Fame MMA?

Z pozostałych walk zdecydowania najciekawiej zapowiada się starcie poety Jasia Kapeli, który zasłynął ze swojej dyskusji z Krzysztofem Stanowskim w „Hejt Parku” na Kanale Sportowym. Jego rywalem będzie Zimowit Kossakowski.

Gdzie i kiedy odbędzie się inauguracyjna gala?

Gala Prime Show MMA 1 została zaplanowana na 19 lutego 2022 roku. Odbędzie się ona na Atlas Arenie w Łodzi. Liczba biletów jest jednak mocno ograniczona, a ich cena zaczyna się od wygórowanej kwoty 150 zł. Za najdroższe wejściówki możemy zapłacić nawet 1000 złotych. Dlatego właśnie pomimo ciekawej karty walk, można się spodziewać tego, że frekwencja będzie raczej niska. Podobny rozwój spraw wróżono jednak High League, której pierwsza gala wyprzedała gdańską Ergo Arenę do ostatniego miejsca.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
High League 2 - wszystko co musisz wiedzieć o gali [data, gdzie, PPV]

PPV również jest już dostępne i można już zakupić na stronie primemma.pl. Jego cena zaczyna się od 30 złotych. Jest to więcej niż pobiera zarówno HIGH League jak i Fame MMA.

Karta walk Prime Show MMA: Zadyma

Walka wieczoru

Marek „Lord Kruszwil” Kruszel vs Łukasz „Kamerzysta” Wawrzyniak

Druga walka wieczoru

Mateusz „Muran” Murański vs Kasjusz „don Kasjo” Życiński

Adrian „Medusa” Salamon vs Dawid Narożny

Jaś Kapela vs Zimowit Kossakowski

Michał „Sobota” Sobolewski vs Adrian „Puszbarber” Salwa

Damian „Stifler” Zduńczyk vs Adam Soroko

Sebastian „Ztrolowany” Nowak vs Jakub „HeCmAn” Rygiel

Łukasz Lupa vs Paweł „Tybori” Tyburski

Dawid „Ambro” Ambroziak vs Adrian Cios

Julia „Queen of the Black” Pelc vs TBA

Wiola Kotelecka vs Klaudia Kamińska

4.5/5 (liczba głosów: 2)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top