Connect with us
kierowca wyścigi samochodowe
Artykuł sponsorowany

Sport

Sekrety finansowania profesjonalnych zawodników samochodowych

Profesjonalne wyścigi samochodowe gwarantują nie tylko widzom, ale również kierowcom ogromne emocje. Szybkie auta, głośne wydechy i wrzaski kibiców, to tylko niektóre z elementów tego widowiska. Natomiast mało kto wspomina o tym, że świat wyścigów to również ogromne pieniądze. Aby sfinansować karierę zawodowego kierowcy, potrzeba nie tylko dobrej organizacji, ale też ogromnego wysiłku. Za błyskiem reflektorów i wyciem silników, kryje się cała sieć umów, których nie widać. Prywatne inwestycje, nagrody pieniężne, sponsorzy — to wszystko składa się na kompletny projekt, który może zapewnić profesjonalną karierę w wyścigach samochodowych.

W tym artykule przyjrzymy się bliżej tematyce finansowania profesjonalnych zawodników. Sprawdzimy, jakie są koszty oraz główne źródła finansowania, a także sposoby zarządzania finansami w tej niezwykle emocjonującej branży.

Koszty związane z byciem profesjonalnym kierowcą

O tym, że zawodnicy muszą pokryć wiele kosztów, już wspomnieliśmy. Niektóre wydatki są niezbędne, aby utrzymać konkurencyjność nie tylko na torze, ale również poza nim. Pierwszym elementem jest szkolenie i rozwój talentu. Już w młodym wieku, zawodnicy muszą uczestniczyć w programach szkoleniowych. Co nie będzie zaskoczeniem, są one niezwykle drogie. Ponadto, aby zdobywać doświadczenie, trzeba brać udział w wyścigach, co także przynajmniej na początku kariery, wiąże się z pewnymi kosztami.

Eksploatacja pojazdów

Jest to kolejny z większych wydatków. Pojazdy muszą być przecież utrzymywane, naprawiane i ulepszane. Samochody wyścigowe są o wiele bardziej skomplikowanymi pojazdami aniżeli zwykłe auta. Konieczne jest ich stałe konserwowanie, a naprawy nie są tanie. Poza tym kierowcy muszą również inwestować w najnowsze rozwiązania, aby stale być na bieżąco i mieć przewagę nad konkurencją.

Logistyka

Koszty związane z logistyką, to również jedna z ważnych pozycji na liście kosztów każdego zawodnika. Pojazdy muszą być przewożone, aby móc brać udział w wyścigach. Chyba nikt nie wyobraża sobie, że Lewis Hamilton dojeżdża swoim bolidem po niemieckiej autostradzie na tor, aby później wziąć udział w wyścigu. Dodatkowe koszty są związane także z zakwaterowaniem czy wyżywieniem już na miejscu w trakcie trwania zawodów.

Zarządzanie finansami jako kierowca wyścigowy

Zarządzanie budżetem jest kluczową umieścić nie tylko dla każdego kierowcy, ale dosłownie dla wszystkich ludzi. Jeżeli Twoją pasją jest gra w kasynie online, to musisz wiedzieć, jak zarządzać swoim bankrollem, aby nie stracić wszystkiego w ciągu kilku pierwszych rund. Jeżeli nie chcesz ryzykować swojej gotówki, możesz skorzystać z dobrodziejstw hazardu online i odebrać darmowe spiny bez depozytu, które pozwolą Ci grać za darmo. Spiny możesz wykorzystać na określonych regulaminem slotach, a wszystkie nagrody, które będziesz zdobywał, znajdą odwzorowanie w prawdziwych pieniądzach, które po spełnieniu wszystkich wymagań możesz wypłacić na swoje konto. Jest to doskonała promocja dla początkujących graczy w kasynie.

Z odpowiednim zarządzaniem pieniędzmi zarówno gracze, jak i kierowcy wyścigowi mogą zmaksymalizować swój potencjał zarobkowy oraz zabezpieczyć przyszłość nie tylko swoją, ale również całej rodziny. Nowym trendem wśród zawodników jest korzystanie z usług profesjonalnego doradcy finansowego, który pomaga wszystko zaplanować. Pomagają oni również zrozumieć, w jaki sposób możesz sprostać swoim wymaganiom.

Główne źródła finansowania

Finansowanie kariery zawodowego kierowcy wyścigowego to nie lada wyzwanie. Możemy śmiało stwierdzić, że jest to jeden z najbardziej pochłaniających pieniądze sportów. Poniżej przedstawiliśmy 3 główne źródła finansowania profesjonalnych zawodników.

  • Sponsorzy — Odgrywają oni kluczową rolę. Firmy bardzo często sponsorują kierowców, dostarczając im niezbędny sprzęt oraz pokrywając koszty podróży. W zamian za to kierowcy swoimi nazwiskami promują dane firmy, zachęcając do korzystania z ich usług.
  • Nagrody pieniężne — Te nagrody są zdobywane w ramach wyścigów. Wygrane w prestiżowych zawodach mogą być ogromne i bardzo często przewyższają wartość niektórych umów sponsorskich. Jednak w tym przypadku to źródło jest niepewne, ponieważ nigdy nie wiadomo, komu uda się zająć czołowe miejsce w wyścigu.
  • Środki prywatne — Niektórzy zawodnicy być może przed rozpoczęciem swojej wyścigowej kariery mieli zgromadzone odpowiednie środki, aby później móc je wykorzystywać do rozwijania swojego talentu.

Przykład — Lewis Hamilton

Abyś lepiej zrozumiał, jak wygląda finansowanie kariery zawodowego kierowcy, zaprezentujemy wszystko na przykładzie. Na tapet, trafia jeden z najbardziej utytułowanych kierowców Formuły 1 – Lewis Hamilton.

Zaczynał on swoją karierę jako młody talent, a jego rozwój był finansowany przez dwie ogromne marki, McLaren i Mercedes. Dostrzegły one w nim potencjał, dlatego pokryły wszystkie koszty związane z udziałem w wyścigach i innych szkoleniach. Kiedy Lewis stał się profesjonalnym kierowcą, jego głównym źródłem dochodów stały się kontrakty sponsorskie. Dodatkowo szacuje się, że zarabia on około 8 mln USD rocznie z uwagi na współprace reklamowe z takimi markami jak:

  • Monster Energy
  • Bose
  • Puma
  • Sony
  • Tommy Hilfiger
  • Petronas
  • Gran Turismo Sport

Poza tym Hamilton jako jeden z najlepszych kierowców na świecie zdobył mnóstwo pieniędzy, wygrywając wyścigi. Przypomnijmy, że jest on rekordzistą pod względem zwycięstw w wyścigach. Skompletował ich aż 103.

Konkluzja

W tym artykule poruszyliśmy jeden z ważniejszych elementów kariery profesjonalnego kierowcy wyścigowego, natomiast pamiętajmy, że na jego sukces składa się wiele więcej aspektów. Przede wszystkim, aby osiągać sukcesy w tej dziedzinie, trzeba być pracowitym i wyróżniać się profesjonalizmem. Każdy trening i każda minuta na torze dłużej, sprawia, że zawodnik z amatora staje się coraz większym profesjonalistą.

Reklama

Popularne

Reklama
To Top