Connect with us
Przemysław Pełka
Fot. YouTube / Canal+ Sport

Telewizja

Przemysław Pełka. Co wiadomo o znanym komentatorze?

Przemysła Pełka to znany komentator sportowy, w ostatnich latach związany z Canal+. Co wiadomo o jego życiu prywatnym i zawodowym? W tym newsie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje.

Kim jest Przemysław Pełka?

Kim jest Przemysław Pełka? To dziennikarz i komentator sportowy specjalizujący się w piłce nożnej i hokeju. Ukończył studia na Uniwersytecie Śląskim na kierunkach politologia i dzienniakrstwo.

Sport obecny w jego życiu obecny był od najmłodszych lat. Trenował pływanie, amatorsko grał w piłkę nożną, jeździł na nartach a także grał w hokeja. Jednak dziesięć lat temu spotkała go osobista tragedia.

Pod koniec 2012 roku w wyniku postępującej zakrzepicy tętnic amputowano mu lewą nogę. Dziennikarz zaskakująco szybko wrócił jednak do pracy i jak sam wielokrotnie mówił nie załamało go to. „Zamiast rozpamiętywać przeszłość i lamentować, że stało się coś, czego nie da się już odwrócić, trzeba sobie to życie ułożyć na nowo” – mówił w wywiadzie dla Newsweeka kilka lat temu. Brał nawet udział w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w pływaniu, zdobywając kilka medali.

Kariera dziennikarska

Przemysław Pełka z dziennikarstwem zetknął się po raz pierwszy na drugim roku studiów dziennikarskich. Praktyki studenckie odbywał najpierw w gazecie Sport, a następnie w Telewizji Katowice. Dzięki znajomościom zdobytym w katowickiej stacji, otrzymał propozycję komentowania hokeja w Polsacie. Na stałe współpracę z Polsatem Sport rozpoczął w 2003 roku i pracował tam do 2012 roku. Na początku zajmował się głównie hokejem na lodzie. Później został także komentatorem piłki nożnej i piłki ręcznej.

Wcześniej pracował jeszcze w Radiu Flesz. Stacja obecnie już nie istnieje, ale w 2000 roku była niezwykle popularna, zwłaszcza na południu Polski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Aleksander Dzięciołowski. Co wiadomo o dziennikarzu zajmującym się lekkoatletyką?

W 2012 roku przeszedł do stacji Canal+. Od zawsze pasjonował go angielski futbol i był to jeden z czynników, dla których zdecydował się na zmianę pracodawcy. W Canal+ komentował przede wszystkim mecze Premier League i polskiej Ekstraklasy.

Nie zaskakujące były więc informacje, które obiegły media, o przenosinach komentatora do platformy streamingowej Viaplay. Będzie ona bowiem przez najbliższe sześć sezonów transmitowała angielską Premier League. Wcześniejsze prawa do tych transmisji Canal+ posiadało nieprzerwanie od ponad 20 lat. Przemysław Pełka będzie komentował oczywiście głównie angielską ligę, ale także inne rozgrywki, m.in. europejskie puchary.

Wiek, rodzina, dzieci

Przemysław Pełka ma 43 lata, urodził się 12 listopada 1978 roku w Pszczynie.

W sieci próżno znaleźć informacje na temat jego życia prywatnego. Wiadomo, że ma żonę Annę, a w lutym 2013 roku urodził się ich pierwszy syn Julian.

Przemysław Pełka w mediach społecznościowych

Dziennikarz, co w dzisiejszych czasach jest raczej dość rzadkie, nie prowadzi żadnych profili w social mediach. Jest obecny jedynie na pojedynczych zdjęciach współpracowników.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @andrzejtwarowski

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top