Connect with us
Pudzian vs Juras
Fot. Twitter / KSW

Sport

Pudzian vs Juras. Ostatnie takie starcie w KSW? [data, transmisja, cena]

Gala KSW 61 jest już „za pasem”. Daniem głównym wieczoru będzie walka legend federacji, Mariusza Pudzianowskiego oraz Łukasza Jurkowskiego. W tym artykule dowiecie się wszystkiego o tym wydarzeniu, a także dlaczego warto zainteresować się starciem „Pudziana” z „Jurasem”.

Waga pojedynku Pudzian vs Juras

„Na tę walkę nie tylko polskie mma, ale bardzo wielu ludzi zupełnie nieinteresujących się wszechstylową walką wręcz czekało bardzo długo”. Tymi słowami legendarny głos Polskiego Radia, Andrzej Janisz, rozpoczął pojedynek, który według wielu najbardziej przyczynił się do popularyzacji mma w naszym kraju. W walce wieczoru gali KSW 12, o której mowa, zmierzyli się bokser i osoba publiczna, Marcin „El Testosteron” Najman oraz pięciokrotny mistrz świata strongmenów, Mariusz „Pudzian” Pudzianowski.

Walkę razem z Janiszem komentował pierwszy mistrz federacji, Łukasz „Juras” Jurkowski. Już za moment wejdzie on do klatki ze zwycięzcą wspomnianego pojedynku sprzed jedenastu lat, Mariuszem Pudzianowskim. Walka „Pudzian” vs „Juras” będzie bowiem głównym starciem nadchodzącej gali KSW 61. Jakby nie patrzeć – obaj zawodnicy są legendami federacji. A to dlatego, że ich kolejne pojedynki – a Pudzianowskiego to już szczególnie – zawsze odbijały się najgłośniejszym echem.

 

Znajdujemy się już jednak u kresu ich zawodowych karier, ponieważ obaj panowie mają już ponad czterdzieści lat na karku. Ponadto ciężko nazywać ich w pełni zawodowcami patrząc na to, czym zajmują się poza oktagonem. Starcia freaków są coraz mniej mile widziane w KSW, odkąd organizowaniem takowych zajęła się federacja Fame MMA. Już teraz starcie „Pudzian” vs „Juras” zbiera dużo krytyki, dlatego nie należy się spodziewać wielu kolejnych zestawień  tego typu. Jednakże z właśnie takich starć wywodzi się popularność sportów walki w Polsce. Dlaczego naprawdę warto zobaczyć ten pojedynek? Ponieważ może to być właśnie ostatnia taka okazja w historii KSW.

Kto wygra walkę wieczoru?

Mariusz Pudzianowski ma rekord godny pozazdroszczenia. Czternaście świetnych zwycięstw i tylko trzy porażki.  Przy tym, czym może się pochwalić jego rywal (17-10), wygląda na to, że dawny mistrz świata w podnoszeniu ciężarów nie powinien mieć większych problemów. Trzeba jednak pamiętać, że Juras jest mniejszy i lżejszy, więc może zaskoczyć zdecydowanie lepszą kondycją i ruchliwością.

Bukmacherzy zgodnie stawiają na zwycięstwo Pudzianowskiego, lecz żaden z nich nie prognozuje łatwej wygranej nad Jurkowskim. Mowa tu w przybliżeniu o stosunku 1.60 do 2.40 na zwycięstwo „Pudziana”. Prawda jest jednak taka, że jak zawsze to klatka ostatecznie zweryfikuje wszystkie przewidywania.

Gdzie odbędzie się gala KSW 61?

11 maja na fanów KSW, a przede wszystkim po prostu mma, spadła złota informacja. Na kolejną galę, która odbędzie się 5 czerwca o godzinie 20:00, po raz pierwszy od osiemnastu miesięcy wejdą kibice. Federacja Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego otrzymała zgodę na wypełnienie 50% hali. Areną zmagań została trójmiejska Ergo Arena, która już wielokrotnie gościła KSW. Stało się tak dlatego, że pierwotnie gala miała się odbyć w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Motywem przewodnim tego wydarzenia jest bowiem hasło „To fight or not to fight”, będące oczywistym przekształceniem słynnego zapytania Szekspira „To be or not to be” (Być albo nie być). Ponieważ jednak sytuacja pandemiczna bardzo się poprawiła, właściciele federacji nie mogli nie wykorzystać sytuacji. Docelowo galę na żywo ma zobaczyć około 7,5 tysiąca osób.

Jak jeszcze można obejrzeć walkę Pudzian vs Juras?

Jeśli oczywiście komuś nie jest po drodze, aby 5 czerwca znaleźć się na sopocko-gdańskiej arenie, a zależy mu na obejrzeniu gali KSW 61, może zrobić to w ten sposób, który od pewnego czasu był jedyną możliwością. Chodzi o wykupienie PPV z oficjalnej strony KSW, z serwisu IPLA, a nawet bezpośrednio od operatorów kablowych czy satelitarnych, takich jak UPC czy Inea.

Do końca maja cena wynosi promocyjne 35 zł. Na ostatnie kilka dni wróci ona do standardowych 40 zł. Warto rozważyć wydanie tych pieniędzy, jeśli interesuje nas to wydarzenie. Gala KSW 61 to nie tylko wspomniane wcześniej starcie Pudzian vs Juras, które jest wyłącznie jej ukoronowaniem. Zaplanowanych jest jeszcze osiem pojedynków, w których ujrzymy gwiazdy federacji. W zestawieniu walk znajdują się m.in. Salahdinne Parnasse, Michał Kita czy Karolina Owczarz.

4.8/5 (liczba głosów: 6)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top