Connect with us
rafał jemielita
Fot. Instagram @rafaljemielita

Telewizja

Rafał Jemielita. Czym zajmuje się po odejściu z TVN Turbo? Kariera, co robi, dzieci

Czym po odejściu z TVN Turbo zajmuje się Rafał Jemielita? W tym newsie przedstawiamy wszystkie znane szczegóły na temat życia zawodowego i prywatnego byłego znanego dziennikarza motoryzacyjnego.

Kim jest Rafał Jemielita?

Kim jest Rafał Jemielita? To były dziennikarz motoryzacyjny, a obecnie specjalista od komunikacji w motoryzacji. Od lutego 2022 roku jest bowiem rzecznikiem prasowym Suzuki w Polsce. Z japońską marką był związany już wcześniej, będąc jej ambasadorem, a także prowadząc wydarzenia promocyjne.

O jego karierze w mediach piszemy szerzej niżej, ale warto pamiętać, że to nie wszystko. Rafała Jemielitę można bowiem uznać także za autora książek. W 2021 roku nakładem wydawnictwa Bellona ukazała się bowiem jego premierowa pozycja „Crash historie, czyli jak wypadki zmieniają świat”.

Całkiem niedawno związany był także z Instytutem Polonika. To wyspecjalizowana państwowa instytucja kultury, mająca dbać m.in. o jej rozwój i popularyzację za granicą.

Co ciekawe, nie od razu był zafascynowany motoryzacją i dziennikarstwem. Na początku studiował bowiem… chemię, ale szybko stwierdził, że to nie dla niego. Ukończył natomiast socjologię na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Rafał Jemielita (@rafaljemielita)

Kariera w mediach

Kariera Rafała Jemielity w mediach nierozłącznie kojarzy się z telewizją, choć tak naprawdę związany był z wieloma mediami. Przez lata zdobył sporą popularność jako jeden z prowadzących popularny program „Automaniak” w TVN Turbo. Razem z Patrykiem Mikiciukiem i Jarosławem Maznasem testowali samochody często w zabawny sposób. Zaczynał jednak w 2008 roku od popularnego w swoim czasie programu „Motoszoł”.

Wielu osobom może kojarzyć się także z „Playboyem”. W czasach świetności tego magazynu publikował tam swoje teksty, a także był jurorem cenionego plebiscytu „Samochód roku Playboya”. Pozostając przy prasie był także związany z „Twoim Stylem”, „Focusem”, „National Geographic” oraz „Menedżerem Floty”. Współtworzył także internetowy serwis autostuff.pl, a także nie do końca udany projekt egocar.pl – wspólnie ze wspomnianym wyżej Maznasem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Rafał Jemielita (@rafaljemielita)

Wiek, rodzina, dzieci

Ile lat ma Rafał Jemielita? Mężczyzna obchodzi urodziny 4 lutego, ale nie udało nam się ustalić jego daty urodzin.

O jego rodzinie wiadomo stosunkowo niewiele. Sam nie pokazuje się w mediach społecznościowych z rodziną, chcąc chronić jej prywatność. Wiadomo natomiast, że ma syna Ksawerego, który także jest pasjonatem motoryzacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Łukasz Bąk. Kim jest nowy prezenter "Automaniaka" TVN Turbo?

Rafał Jemielita w mediach społecznościowych

Rafała Jemielitę możecie obserwować przede wszystkim na Instagramie, gdzie jest obecny jako @rafaljemielita. Zebrał tam już ponad 16 tysięcy obserwujących. Jest też obecny na Facebooku, choć tam akurat jest bardzo mało aktywny. Pomimo tego zebrał 3,6 tys. obserwujących.

5/5 (liczba głosów: 1)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top