Connect with us
rafał wolski
Fot. YouTube / CANAL+ online

Telewizja

Rafał Wolski – co wiadomo o znanym komentatorze piłkarskim?

Rafał Wolski – co wiadomo o znanym komentatorze meczów piłkarskich? W tym artykule znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje na temat mężczyzny.

Kim jest Rafał Wolski?

Rafał Wolski jest komentatorem piłkarskim, pracującym obecnie w polskiej redakcji Viaplay. Szerokiej publiczności jest doskonale znany ze swojej wieloletniej pracy w Canal+. Wiele osób poznało go także za sprawą komentowania meczów Euro 2020 w Telewizji Polskiej.

Przez wielu dziennikarzy oraz kibiców jest uznawany za jednego z najlepszych komentatorów w Polsce. W Canal+ komentował najważniejsze mecze polskiej PKO BP Ekstraklasy, hiszpańskiej La Liga oraz Ligi Mistrzów.

Kibice najmocniej kojarzą go właśnie z hiszpańskich klasyków. Aż osiemnaście razy skomentował bowiem „El Clásico”, a więc spotkania Realu Madryt z FC Barcelona. W swoim dorobku ma także cztery finały Ligi Mistrzów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Agata Bachanek - co wiadomo o zjawiskowej dziennikarce TVP Sport?

Pochodzi z Włocławka w województwie kujawsko-pomorskim, choć obecnie mieszka oczywiście w Warszawie. Już w wieku licealnym był zainteresowany dziennikarstwem – pisał artykuły dla lokalnej gazety.

Kariera Rafała Wolskiego

Rafał Wolski swoją karierę dziennikarza i komentatora sportowego rozpoczynał właśnie w Telewizji Polskiej w 2001 roku. Można więc powiedzieć, że w 2021 roku historia zatoczyła koło. Dostał się do redakcji sportowej za pomocą castingu. U publicznego nadawcy spędził cztery lata, podczas których komentował jednak stosunkowo niewiele meczów.

To zmieniło się w Canal+, do którego trafił w 2005 roku. Szybko zaczął komentować m.in. ligę hiszpańską, której fanem jest od bardzo dawna. Przez 16 lat pracy w Canal+ skomentował… ponad 1000 meczów. To imponująca liczba, którą przekroczył w styczniu 2020 roku.

Po latach pracy dla francuskiego nadawcy i epizodzie w Telewizji Polskiej zakotwiczył w Viaplay. Komentuje tam najważniejsze mecze piłkarskie rozgrywek, do których ma prawa platforma – niemieckiej Bundesligi oraz Ligi Europy UEFA.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Viaplay w Polsce - wszystko, co musisz wiedzieć. Pytania i odpowiedzi

Koniec pracy w Canal+

Z Canal+ odszedł niespodziewanie w marcu 2021 roku. Cała sytuacja wywołała komentarze obu stron oraz wiele artykułów w mediach. Redakcja Canal+ poinformował nawet w specjalnym oświadczeniu, że rozstała się z komentatorem, gdyż odrzucił on propozycję nowego lukratywnego kontraktu. Ten jednak szybko odpowiedział, że nie pracuje dla pieniędzy i dziwi się temu oświadczeniu.

W sprawę zaangażował się także szef Canal+ Sport, a w Internecie zawrzało. W swoim wpisie wspomniał o krzywdzie, na jakiej buduje swoje odejście Rafał Wolski. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. W swoim wpisie zaznaczył, że być może wszyscy w swoim czasie poznają prawdziwe powody odejścia Wolskiego ze stacji.

Wiek, rodzina, dzieci

Rafał Wolski urodził się w czerwcu 1975 roku, ma więc 46 lat.

Komentator nie dzieli się swoim życiem prywatnym za pomocą social media, więc tak naprawdę o jego rodzinie nic nie wiadomo.

Rafał Wolski w mediach społecznościowych

Rafała Wolskiego można spotkać na Twitterze, gdzie występuje jako @rwolski75. Zaprasza tam na komentowane przez siebie mecze oraz dyskutuje na wiele tematów związanych z futbolem. Komentatora w tym medium obserwuje już ponad 27,9 tysięcy osób, a liczba ta cały czas dynamicznie rosnie.

4.6/5 (liczba głosów: 15)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top