Connect with us
rafalala
Fot. Instagram @_mma_vip

Lifestyle

Kim jest Rafalala? Wszystkie informacje o kontrowersyjnej postaci

Kim jest kontrowersyjna transeksualistka Rafalala? Skandale z jej udziałem rozgrzewają od czasu do czasu całą Polskę, ale poważną karierę publiczną zaczynała w… teatrze. W tym newsie znajdziecie najważniejsze informacje o jej życiu zawodowym i prywatnym.

Kim jest Rafalala?

Kim jest Rafalala? To transpłciowa aktywistka i performerka, która jednak nie dokonała pełnej korekty płci.

Sama od lat czuje się jednak kobietą i tak występuje publicznie. Nie ma się co dziwić, bowiem w 2010 roku przeszła operację chirurgiczną powiększenia piersi.

Pochodzi z Siedlec, choć większą część życia jest związana z Warszawą.

Podejmowała wiele razy studia – chociażby farmacji czy administracji – ale na żadnych nie wytrwała zbyt długo.

Życiorys

Kariera Rafalali zaczęła się rozwijać około 2006-07 roku. Wtedy nie miała jeszcze piersi, a najczęściej przedstawiana była jako „kobieta z penisem” i prowadziła niedostępny już w sieci blog rafalala.bloog.pl. Zamieszczała tam chociażby intymne zdjęcia w stringach czy z bananem.

Transwestyta rozwijał wtedy swoją twórczość teatralną i literacką. Wystąpił nawet na deskach Teatru Polonia u Krystyny Jandy. Jak się okazało tylko raz, bowiem na pokazie prasowym przed premierą… Rafalala zagrała usunięte przez Jandę fragmenty. Znana aktorka po tym zdarzeniu wpadła we wściekłość. Co ciekawe, muzykę do spektaklu nagrała piosenkarka Gaba Kulka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Wszystkie partnerki Daniela Craiga. Kto jeszcze poza Rachel Weisz?

W podobnym czasie nagrała film „I Bóg stworzył transwestytę”, w którym zadawała mieszkańcom Warszawy prowokacyjne pytania, np. co sądzą o transwestytach. Pojawiła się w niezwykle popularnym wówczas programie TVN „Rozmowy w toku”.

rafalala 2007

Rafalala w lutym 2007 roku | Fot. archiwa rafalala.bloog.pl

Prawdziwa popularność po wyborach

Prawdziwą popularność zdobyła w 2007 roku. Zrobiło się o niej głośno w związku z… wyborami parlamentarnymi. Poszła na nie jako Rafalala, ale w komisji wyborczej powiedzieli, że osoba ze zdjęcia to przecież nie ona. I nie pozwolili zagłosować. O incydencie materiał nakręciła nawet niemiecka telewizja.

Jak sama przyznała w jednym z wywiadów, ludzie wcześniej nazywali ją transwestytą czy kobietą z penisem, a potem zaczęli mówić Rafalala, poetka czy skandalistka.

Jeszcze w 2007 roku przyznawała, że czasami bywała Rafałem – zwłaszcza wtedy, kiedy potrzebowała się gdzieś zaszyć, spokojnie przejść przez miasto czy iść na zakupy. Wszystko zmieniło się w 2010 roku, kiedy Rafalala pokazała się w rozbieranej sesji w magazynie „Replika”. Na okładce znalazła się z piersiami po wcześniejszej operacji.

rafalala replika okładka 2010

Fot. replika-online.pl (wersja ocenzurowana)

Afery z Rafalalą

Faktem jest, że Rafalala była kontrowersyjną, ale stosunkowo spokojną osobą. To zaczęło się zmieniać z czasem, kiedy już na stałe pojawiła się w ludzkiej świadomości i stała się osobą publiczną. Do pierwszej afery doszło w 2014 roku, kiedy wystąpiła w programie „Tak czy nie” Polsatu. Polityk Artur Zawisza nazwał ją wtedy „tym czymś”, a następnie „męską dziwką”, za co Rafalala oblała go szklanką wody.

 

Do kolejnej niezwykle medialnej afery doszło w 2018 roku. Rafalala (występująca wtedy także jako Nina Kukawska) została wyśmiana przez nastolatkę, którą po chwili ostro zaatakowała słownie i oblała kawą. Rafalala dość szybko przeprosiła tłumacząc się impulsywną reakcją, ale sprawą i tak zajęła się policja. Temat był poruszony przez wielu polityków.

Kolejna afera była związana z raperem Belmondo. Rafalala opublikowała bowiem nagie zdjęcia rapera w wannie, a w odwecie ten nazwał ją „tranzystorem” i zasugerował, że dowoził jej narkotyki. Rafalala opublikowała jednak kolejne nagrania z jego udziałem. Raper na jakiś czas zawiesił wtedy swoją karierę, a także został wyrzucony z zespołu Mobbyn.

Rafalala – MMA

Walki freaków to najnowszy trend w sportach walki. Na rynku istnieją już trzy duże gale organizujące takie wydarzenia (Fame MMA, High League i Prime Show), do których dołączają kolejne. Jeszcze przed aferą ze „Słowikiem” popularność przez angaż Rafalali chciała zdobyć organizacja MMA VIP promowana przez Marcina Najmana.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest Michał "Boxdel" Baron znany z Fame MMA?

Zaproponowała więc angaż Rafalali, ale kwota okazała się zbyt niska. Znana transseksualistka wyznała, że propozycja wynosiła 50 tysięcy złotych, co było dla niej zbyt małą kwotą za wielomiesięczne przygotowania. W jednym z wywiadów przyznała, że chętnie zawalczyłaby z… Moniką Kuszyńską. Nie mamy pojęcia skąd taki wybór. Przypomnijmy, że to była wokalistka Varius Manx poruszająca się obecnie na wózku inwalidzkim, więc taka walka nie ma szans się odbyć.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez MMA-VIP (@_mma_vip)

Wiek, partner, rodzina

Rafalala urodziła się w 1982 roku w Siedlcach. Pochodzi z wielodzietnej rodziny, miała bowiem dziewięcioro rodzeństwa. Miała, bowiem jeden z jej braci oblał się spirytusem i podpalił. Inny z braci miał natomiast problemy z prawem i przebywał w więzieniu. Dwójka rodzeństwa w bardzo młodym wieku trafiła natomiast do izby małego dziecka i została adoptowana.

Od początków swojego transwetytyzmu związana była z mężczyznami. Jednym z pierwszych był Michał, z którym tworzyli „tradycyjną, polską rodzinę”. Jak sama przyznała w wywiadzie dla o2.pl ona oczywiście pełniła tam rolę kury domowej, która gotowała i zajmowała się domem. Byli ze sobą przez wiele lat.

W ostatnich miesiącach i latach Rafalala funkcjonuje jednak zupełnie inaczej. Najczęściej podróżuje po różnych polskich miastach, gdzie spotyka się z mężczyznami. Według medialnych pogłosek, wielu z nich padło ofiarą szantażu i publikowania ich wizerunków bez ich zgody.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @klnzpm

Rafalala w mediach społecznościowych

Rafalala występuje także pod innymi nazwami: Nina Kukawska, Rita Chmiel, a ostatnio jako „Szpony Iwony”. Na Instagramie jest właśnie obecna pod kontem @szponyiwony, a obecnie obserwuje ją ponad 4 tysiące obserwujących. Konto jest jednak prywatne, więc transseksualistka musi zaakceptować wszystkich, którzy chcą obserwować jej życie.

4.1/5 (liczba głosów: 14)
Continue Reading
Zobacz również:
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top