Connect with us
redakcja viaplay w polsce

Telewizja

Redakcja Viaplay w Polsce. Kogo można zobaczyć i usłyszeć?

Viaplay jest obecnie gorącym tematem na rynku mediów w Polsce. Skandynawska platforma pojawi się w naszym kraju w sierpniu, wywołując niemałe zamieszanie. W tym newsie sprawdzamy wszystkie osoby, które odpowiadają za jakość emitowanych transmisji sportowych.

Wiadomo, że Viaplay jest platformą zapewniającą nie tylko transmisje sportowe na żywo, ale także filmy czy seriale. W tym artykule skupimy się jednak nie na zarządzających platformą, ale na tych, którzy będą obecni na antenie oraz będą odpowiedzialni za całość działań redakcyjnych. Redakcja Viaplay w Polsce – kto się w niej znajduje?

Szef redakcji sportowej Viaplay w Polsce – Paweł Wilkowicz

Paweł Wilkowicz jest dość dobrze znany szerszemu gronu fanów sportu w Polsce. Niech świadczy o tym chociażby 85 tysięcy obserwujących na Twitterze. Do Viaplay przeszedł prosto z roli redaktora naczelnego sport.pl, którym był od 2018 roku. Z serwisem związany był jednak już wcześniej – od 2013 roku. Wcześniej przez wiele lat związany był z „Rzeczpospolitą”. Kojarzony jest zarówno z artykułów, jak i wywiadów video, które przeprowadzał na sport.pl.

Redakcja Viaplay w Polsce. Komentatorzy piłkarscy

Mateusz Borek

Mateusza Borka nie trzeba przedstawiać szerszemu gronu – to jeden z najbardziej znanych komentatorów piłkarskich w Polsce. Przez lata związany z Polsatem, z którego jednak odszedł, w związku z inwestycją w Kanał Sportowy, którym zarządza wraz z Tomaszem Smokowskim, Michałem Polem oraz Krzysztofem Stanowskim. W zeszłym roku rozpoczął współpracę z Telewizją Polską, gdzie komentuje mecze reprezentacji Polski oraz występy polskich drużyn w europejskich pucharach.

W Viaplay będzie zajmować się niemiecką Bundesligą, z którą jest związany od bardzo dawna. Komentował jej mecze zarówno w Polsacie, Eurosporcie, jak i Canal+. Jedynie Eleven Sports konsekwentnie postawiło na innych dziennikarzy przy „opakowaniu” najważniejszych rozgrywek piłkarskich u naszych zachodnich sąsiadów.

Rafał Wolski

Tego dziennikarza także nie trzeba przedstawiać szerszemu gronu. Od dawna uznawany za jednego z najlepszych komentatorów w kraju przez lata pracował w Canal+. Wyniósł się stamtąd po konflikcie z szefem redakcji sportowej, Michałem Kołodziejczykiem. W mediach pojawiały się plotki, że dołączy do redakcji Polsatu, a on niespodziewanie skomentował kilka meczów Euro 2020 w TVP, po czym ogłosił zatrudnienie w Eleven. Specjalizuje się w hiszpańskiej piłce, ale przez lata komentował także Ligę Mistrzów i z całą pewnością świetnie poradzi sobie z komentowaniem niemieckiej Bundesligi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Rafał Wolski - co wiadomo o znanym komentatorze piłkarskim?

Mariusz Hawryszczuk

Jeden z mniej znanych komentatorów nowego gracza na rynku transmisji sportowych na żywo. Mariusz Hawryszczuk przez lata związany był z Polsatem Sport, a także Eleven Sports. Pochodzi z Gdańska, gdzie pracował w Radiu Gdańsk i TVP Gdańsk. Widzom może być stosunkowo nieznany, ponieważ nie prowadzi – jak wielu innych dziennikarzy – profilu na Twitterze.

Kamil Kania

Kamil Kania jest znany przede wszystkim z pracy w Weszło FM, z którym jest związany od początku – lutego 2018 roku. Od kilku miesięcy jest tam zastępcą redaktora naczelnego. W przeszłości pracował także w redakcji sportowej Interii, a karierę rozpoczynał od internetowego Radia Gol (2010-2017). Komentował tam mecze i nagrywał materiały video, a przez trzy lata był nawet redaktorem naczelnym i zarządzał całą redakcją.

Mateusz Juza

Dziennikarz dotąd na krótko związany z kilkoma mediami. Szerokiej publiczności może być znany przede wszystkim z weszlo.com i Weszło FM, z którym rozstał się w marcu 2020 roku. Swoją karierę rozpoczynał w internetowym Radiu Gol, a w 2017 roku wygrał konkurs Eurosportu „Komentarz ma moc” i w nagrodę skomentował mecz na antenie z Tomaszem Lachem. Od jakiegoś czasu zajmuje się audiodeskrypcją w TVP. W tym zakresie pracował m.in. przy Euro 2020. Przy Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 pracował natomiast w… Eurosporcie, komentując mecze piłkarskie. Z całą pewnością można więc powiedzieć, że z niejednego pieca jadł już chleb.

Dawid Król

Dziennikarz na co dzień związany z Telewizją Polską. Komentował tam m.in. mecze Copa America 2021. Poza piłką nożną interesuje się także koszykówką. To jeden z najmniej znanych komentatorów Viaplay, który jednak dopiero rozpoczyna swoją dziennikarską karierę.

Szymon Ratajczak

Kolejna nieznana szerszej publiczności postać. W Viaplay będzie przede wszystkim prowadził studia przed meczem, a także pracował jako komentator. Ostatnio przez kilka lat związany był z Canal+, ale w przeszłości współpracował także z „Przeglądem Sportowym”. Nieregularnie współpracuje także z Eurosportem, np. przy okazji Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Redakcja Viaplay w Polsce. Prowadzący studio

Justyna Kostyra

Kobieta pojawiła się w Viaplay nie od początku, ale nieco później. Trzeba jednak przyznać, że szybko weszła na właściwe obroty i regularnie prowadzi pasma studyjne. Wcześniej przez dłuższy okres była związana z Polsatem Sport. Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa – kobieta jest córką znanego dziennikarza specjalizującego się w sportach walki – Andrzeja Kostyry.

Piotr Domagała

Kolejny transfer, ale tym razem bezpośredni, z Canal+. Pracował tam przez siedem lat i jak sam przyznał w rozmowie z wirtualnemedia.pl, przeszedł tam drogę od chłopaka noszącego składy do studia do komentatora i prowadzącego studia. Kojarzony głównie z Premier League, gdzie często komentował… najgorsze mecze w poniedziałkowe wieczory. Kibice jednak doceniają jego pracę, co pokazali przy okazji kilku wpisów na Twitterze, gdzie obserwuje go blisko pięć tysięcy osób. W Viaplay prowadzi studia oraz komentuje mecze.

Karolina Bojar-Stefańska

Najbardziej znana sędzia piłkarska w Polsce. Kilka lat temu jej zdjęcie podczas sędziowania meczu obiegło nie tylko polskie, ale światowe media, a kibice piłkarscy dosłownie zakochali się w seksownej Polce. Prywatnie od jakiegoś czasu jest żoną sędziego piłkarskiego, Daniela Stefańskiego. W przeszłości nie miała styczności z mediami od strony dziennikarskiej i jak sama przyznaje, jest to dla niej spełnienie dziecięcych marzeń. Na chwilę obecną jest też jedyną kobietą wśród dziennikarzy Viaplay. Kobieta pojawiła się w Viaplay na początku sierpnia, ale z czasem zaczęła znikać z anteny. Na razie jednak nie ma żadnych informacji, że porzuciła swoją karierę prezenterki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Karolina Bojar-Stefańska (@bojarmeow)

Redakcja Viaplay w Polsce. Eksperci

Tomasz Urban

Dziennikarz, który mocno rozwinął skrzydła podczas pracy przy Bundeslidze w Eleven Sports. Wcześniej tak naprawdę nieznany, a obecnie zgromadził na Twitterze już ponad 35 tysięcy obserwujących. Ceniony za pasję oraz rzetelność, jeśli chodzi o informacje z niemieckiej Bundesligi. Kiedy pojawiła się informacja, że Eleven Sports straci prawa do tych rozgrywek na rzecz Viaplay, wielu kibiców od razu widziało go przy nowym projekcie. W przeszłości współpracował także z „Przeglądem Sportowym” oraz „Piłką nożną”. Pracę w Viaplay będzie łączył z publikowaniem w serwisie meczyki.pl, gdzie od czasu do czasu ukazują się jego artykuły.

Marcin Borzęcki

Marcin Borzęcki będzie w Viaplay przede wszystkim ekspertem w studio, ale także komentatorem meczów. Od lat interesuje się Bundesligą, co potwierdza jego wcześniejsza aktywność. Na szerokie wody wypłynął za pomocą weszlo.com, a przez ostatnie lata był związany był z TVP Sport. Jest także stałym gościem w programie „BundesTalk” Kanału Sportowego, a na Twitterze obserwuje go ponad 18 tysięcy osób.

Redakcja Viaplay w Polsce. Radosław Gilewicz

To pierwszy z byłych piłkarzy związanych z Viaplay. Przez swoje piłkarskie występy w Austrii i Niemczech kojarzony przez kibiców z Bundesligą, którą będzie komentował oraz uczestniczył w dyskusjach w studio. Wcześniej pracował już w takiej roli w Eurosporcie. Według informacji wirtualnemedia.pl ma także pomagać przy przeprowadzaniu wywiadów z osobami z zagranicy.

Michał Zachodny

Dziennikarz nieznany szerszej publiczności, ale dość mocno obecny branżowo, o czym niech świadczy ponad 35 tysięcy obserwujących na Twitterze. Przez ostatnie kilka lat pracował w PZPN, gdzie tworzył treści do serwisu laczynaspilka.pl. Wcześniej był także związany ze sport.pl. Cały czas publikuje w tygodniku „Piłka nożna”.

Łukasz Piszczek

Najbardziej znany ekspert Viaplay w Polsce. Łukasza Piszczka nie trzeba specjalnie przedstawiać żadnemu kibicowi piłki nożnej w naszym kraju. Wielokrotny reprezentant Polski, a także legenda Borussii Dortmund, w której spędził jedenaście lat. Po zakończeniu kariery na wysokim poziomie – podobnie jak wielu innych piłkarzy – spróbuje swoich sił jako „gadająca głowa” w telewizji. Okazja do rozpoczęcia kariery, jaką jest przejęcie Bundesligi przez Viaplay, wydaje się wręcz idealna. W przypadku nowej platformy długo wybaczane będą bowiem błędy czy niedociągnięcia, a sam Piszczek z pewnością na początku będzie swoim największym krytykiem.

Kto jeszcze?

Adam Drygalski

Autor książki „Piłkarki. Urodzone, by grać” i projektu „Skarby Miasta. Niezwykłe historie z małych i dużych klubów piłkarskich”. Współpracował także z WeszłoFM oraz serwisem meczyki.pl, gdzie ostatni artykuł opublikował w kwietniu 2021 roku. Na razie szerzej nieznana jest jego rola w Viaplay Polska.

Maciej Jermakow

Dziennikarz znany z RMF FM, a następnie Eleven Sports, które opuścił w połowie 2021 roku. Zajmował się tam głównie Formułą 1, co przyniosło mu sporą popularność. Sądząc po wpisach na Twitterze jest jednak fanem wyścigów i sportu motorowego w każdym wydaniu. W Viaplay dotąd komentuje wyścigi W Series, do których platforma ma prawa. Wszystko wskazuje na to, że będzie jednak główną postacią redakcji zajmującej się F1, bowiem od 2023 r. to właśnie w Viaplay będą miały miejsce transmisje „królowej sportów motorowych”.

5/5 (liczba głosów: 10)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top