Connect with us
rękawice bokserskie

Sport

Jak dobrać rękawice bokserskie – porady dla początkujących

Boks to inaczej mówiąc pięściarstwo, które jest znanym na całym świecie sportem walki. Ćwiczą go zarówno młodzi ludzie, jak i starzy, a nawet zdarza się, że dzieci uczęszczają na łagodniejszą wersję tej aktywności. Co ciekawe, wiele sławnych modelek, jak Adrianna Lima trenuje go, by skoncentrować na czymś swoją energię. Jakie rękawice bokserskie wybrać dla początkujących sportowców?

Jak dobrać rękawice bokserskie? Po co nam są?

Trenowanie boksu pierwotnie polegało na okładaniu się gołymi pięściami pozbawionymi żadnej ochrony. Na początku XX wieku ta sytuacja zmieniła się i niezmiennie od tamtej daty odbywa się to w rękawicach. Po co potrzebujemy rękawic bokserskich podczas uprawiania tego sportu walki. Odpowiadają one za wiele aspektów bezpieczeństwa jak, chociażby:

  • Stabilizacja nadgarstków,
  • Ochrona przed stłuczeniami,
  • Zapobieganie niebezpiecznym uszkodzeniom twarzoczaszki,
  • Ochrona przed zwichnięciami i złamaniami.

Bez wątpienia warto zdecydować się na zakup takiego ekwipunku do ćwiczeń. Powyższa lista pokazuje, jak wielkie bezpieczeństwo zapewniają zarówno nam, jak i partnerom, z którymi sport uprawiamy. Rękawice minimalizują jakiekolwiek skutki sparingów, dzięki czemu po każdym treningu nie wyglądamy, jakby ktoś nas napadł.

Wiele osób ubóstwia łączenie uprawiania sportu z jego oglądaniem. Emocje takiego oglądania oczywiście można podwyższyć, obstawiając wynik konkretnej walki. Aby udało się to zrealizować bezpiecznie, przydadzą się legalni bukmacherzy. Strony, na których bez żadnego stresu możecie obstawiać przewidywany przez was wynik zawodów.

Jakie rękawice bokserskie dla początkujących?

Wiele osób nie ma pojęcia, na co się zdecydować, kiedy chodzi o dobór rękawic bokserskich. Jak wiadomo, aby spełniały one obiecane przez nas powyższe cechy, muszą być odpowiednio dopasowane do boksera. Na co zwrócić uwagę wybierając rękawice bokserskie dla początkujących? Zacznijmy od dobrania odpowiedniego rozmiaru, który jest podany w uncjach.

Jeśli chodzi o te najpopularniejsze rozmiary, to należą do nich rękawice bokserskie posiadające:

  • 10 uncji,
  • 12 uncji,
  • 16 uncji,
  • 14 uncji.

Warto jednak wiedzieć, do czego służą poszczególne rozmiary. Jeśli chodzi o 10, to są one używane przede wszystkim do trenowania na workach. Przydaje się, to kiedy uczymy się techniki ciosów i ogólnego ich wymierzania. W przypadku całej reszty, łącznie z rozmiarem 18 uncji, przydadzą się one podczas sparingów, czyli trenowania z partnerem.

Cięższe rękawice zapewniają osobom, które je noszą większe bezpieczeństwo, dzięki czemu nie musimy się przejmować, że zrobimy przeciwnikowi zbyt wielką krzywdę. Stabilizują one nasze ciosy, ale i zmniejszają ich impet podczas zderzania się z ciałem drugiego zawodnika. Rękawice bokserskie typu 10 uncji używa się jedynie w walkach, kiedy federacja chce osiągnąć większą widowiskowość.

Rękawice do boksu a bezpieczeństwo

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas samej nauki, najlepiej wybierać rękawice, które mają większe rozmiary. Dzięki temu nie zrobimy krzywdy osobom, z którymi trenujemy. Co ciekawe, wiele osób zastanawia się, jaki podział występuje między rękawicami męskimi a damskimi. Nie ma żadnego podziału, gdyż ten asortyment nie ma podziału na damskie i męskie.

Jednym z warunków ich zakupu jest to, aby dobrze przylegały do naszego ciała i bandaży. Nie mogą być ani zbyt ciasne, ani zbyt luźne, gdyż oba te mankamenty utrudnią nam pracę z nimi. Najlepszym według nas wyborem, jeśli chodzi o pytanie „jakie rękawice bokserskie dla początkujących?” będą te uniwersalne lub treningowe. Są one bez cienia wątpliwości najtrafniejszym rozwiązaniem.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top