Connect with us
robert karaś
Fot. Instagram @robert_karas_teamkaras

Sport

Robert Karaś. Kim jest nowy zawodnik Fame MMA?

Kim jest Robert Karaś, nowy zawodnik Fame MMA? W newsie przedstawiamy sylwetkę sportowca, który po raz pierwszy zawalczy na gali Fame MMA 17. Przedstawiamy w nim szczegóły na temat kariery sportowca, a także jego życia prywatnego.

Kim jest Robert Karaś?

Kim jest Robert Karaś? Mężczyzna po raz pierwszy zawalczy na gali Fame MMA, więc wzbudza spore zainteresowanie fanów freak-fightów. To triathlonista, ale nie byle jaki – jeden z najbardziej znanych i utytułowanych na świecie.

Przypomnijmy, że triathlon to dyscyplina sportowa, w której zawodnicy muszą pokonać trzy etapy: pływanie, jazdę na rowerze i bieg. Zawody triathlonu mogą być różnej długości, od krótkich dystansów do długodystansowych zawodów Ironman. I to właśnie w tych najbardziej ekstremalnych bierze udział Robert Karaś. Triathlon jest sportem wymagającym umiejętności i wysiłku fizycznego, a także odpowiedniego przygotowania mentalnego.

Co ciekawe, na poczatku kariery Robert Karaś uprawiał piłkę ręczną, ale przez kontuzje musiał zrezygnować z tego sportu. Potem trenował pływanie, jednak ono samo w sobie też nie stało się jego pasją. Tę odnalazł dopiero w triathlonie.

Mało osób wie natomiast, co triathlonista robił przed uprawianiem sportu na pełną skalę. A był… strażakiem Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim. Podczas swojej pracy tamże został nawet mistrzem świata strażaków w triathlonie (2015).

Najważniejsze sukcesy sportowe Roberta Karasia

Robert Karaś jest jedną z najważniejszych postaci światowego triathlonu w ekstremalnej formie. Polak jest bowiem mistrzem i rekordzistą świata zarówno na dystansie podwójnego Ironmana, potrójnego Ironmana, jak i pięciokrotnego Ironmana. To ostatnie wyzwanie to aż 19 km pływania, 900 km rowerem oraz 211 km biegania. Rekord Karasia wynosi 67 godzin 58 minut i sekunda.

Wydaje się, że największą popularność zdobył jednak w 2022 roku próbując w rekordowym czasie ukończyć dziesięciokrotnego Ironmana w Szwajcarii. Polak prowadził z ogromną przewagą nad innymi, ale po wielu godzinach rywalizacji (38 km pływania, 1800 km jazdy na rowerze i 65 km biegu) lekarze zakazali mu kontynuowania wyścigu w obawie o zdrowie. Okazało się bowiem, że to ból po operacji, którą przechodził trzy tygodnie wcześniej. Sprawą żyła wówczas cała Polska.

Robert Karaś w Fame MMA

Triathlonista do tej pory nie miał okazji walczyć w Fame MMA, więc wydaje się, że czeka go spore wyzwanie. Pierwszym rywalem Karasia będzie Filip „Filipek” Marcinek, który w klatce najbardziej znanej w Polsce organizacji freak-fight mma pojawił się już pięciokrotnie (bilans 3-2). Walka odbędzie się na Fame MMA 17.

Robert Karaś miał już zresztą zawalczyć na Fame MMA 14, ale z wydarzenia wykluczyła go kontuzja kręgów szyjnych.

Wiek, dzieci, partnerka

Triathlonista od dłuższego czasu spotyka się ze znaną aktorką Agnieszką Włodarczyk. Para rozpoczęła się spotykać w 2020 roku, a cały proces rozpoczęła kobieta, która życzyła powodzenia sportowcowi w zawodach. Następnie zaczeli się spotykać i okazało się, że wiele ich łączy.

Ile lat ma Robert Karaś? Triathlonista urodził się 30 listopada 1988 roku, ma więc 34 lata. Tym samym jest osiem lat starszy od swojej życiowej partnerki.

Para ma jedno dziecko – urodzonego 7 lipca 2021 roku syna Milana. Jeszcze przed narodzinami syna Karaś na kanale YouTube „Olimp Sport Nutrition” zapowiedział, że będzie etatowym ojcem, a nie gościem w domu. „Ja mam bardzo dużo wolnego czasu. Treningi realizuję w domu. Jedynie wychodzę na basen. Będę znikał na półtorej godziny i tylko wtedy nie będę mógł pomóc Agnieszce” – powiedział.

W przeszłości był żonaty z Natalią Ćwik. Poznali się w 2009 roku, a po trzech latach wzięli ślub. Ich drogi rozeszły się jednak w 2019 roku.

Robert Karaś w mediach społecznościowych

Roberta Karasia można spotkać w dwóch z najpopularniejszych mediach społecznościowych. Jako @robert_karas_teamkaras zebrał już 277 tys. obserwujących na Instagramie. Na Facebooku obserwuje go natomiast 117 tysięcy osób. W tym medium jednak dość rzadko aktualizuje swój profil. Na Instagramie znajdziecie pełen przekrój zdjęć z życia sportowca – treningi, współprace reklamowe, ale też zdjęcia rodzinne.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top