Connect with us
Roman Kołtoń
Fot. Instagram @koltonroman

Telewizja

Roman Kołtoń. Co wiadomo o znanym dziennikarzu sportowym?

Co wiadomo na temat znanego dziennikarza sportowego Romana Kołtonia, który przez wiele lat pracował dla Polsatu Sport? Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat jego życia zawodowego i prywatnego.

Kim jest Roman Kołtoń?

Kim jest Roman Kołtoń? To dziennikarz i komentator sportowy Polsatu i Polsatu Sport, specjalizujący się w piłce nożnej. Nigdy nie studiował dziennikarstwa, ukończył natomiast studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Piłką nożną jest jego pasją od dawna. W młodości grał w piłkę nożną, występował na pozycji bramkarza w Górniku Złotoryja. W ostatnich latach grywał w Reprezentacji Polski Pisarzy, czyli amatorskiej drużynie piłkarskiej reprezentowanej przez polskich pisarzy i ludzi kultury.

Kariera dziennikarska

Roman Kołtoń ze światem mediów zetknął się bardzo wcześnie. W 1988 roku w wieku 18 lat rozpoczął pracę w tygodniku „Piłka nożna”. W latach 1990–1991 był dziennikarzem „Dziennika Dolnośląskiego”, w międzyczasie zatrudnił się też w „Przeglądzie Sportowym”. Tam pracował przez wiele lat, a w latach 2004–2007 pełnił nawet funkcję redaktora naczelnego. Do 2013 współpracował z interią.pl.

Na małym ekranie zadebiutował w 1995 roku w stacji Canal+. Natomiast w 2000 roku przeszedł do telewizji Polsat Sport, gdzie był zatrudniony do stycznia 2020 roku. Wówczas poinformował o odejściu ze stacji, bowiem chciał skupić się na swoim kanale na YouTubie „Prawda Futbolu”, który założył w 2018 roku. Obecnie subskrybuje go 109 tys. osób. Nadal jednak współpracuje ze stacją, tylko jako dziennikarz niezależny – pojawia się np. w studiach przedmeczowych.

Roman Kołtoń na swoim koncie ma wydanie kilka publikacji, oczywiście dotyczących piłki nożnej. W 2005 roku ukazała się Prawda o Reprezentacji. Korea i nie tylko…”, a dwa lata później „Żądza piłkarskiego pieniądza”. Następnie pod jego redakcji ukazała się książka „Biało-czerwone mundiale”. Napisał też biograficzne książki – jedną o gwieździe polskiej reprezentacji i Legii Warszawa Kazimierzu Deynie „Mundial życia – Deyna, czyli obcy”, a drugą o Zbigniewie Bońku – Zibi, czyli Boniek”. Były też kolejne dwie książki poświęcone polskiej reprezentacji – „Prawda o Reprezentacji. Janas i Beenhakker” i „Od euro do mundialu. Prawda o reprezentacji”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Wiek, rodzina, dzieci

Roman Kołtoń ma 51 lat – urodził się 12 stycznia 1970 roku. Pochodzi ze Złotoryi, niewielkiego miasta położonego w województwie dolnośląskim.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Paulina Czarnota-Bojarska. Co wiadomo o znanej dziennikarce sportowej?

Dziennikarz jest żonaty. 6 sierpnia 2016 roku wziął ślub z Katarzyną Kołtoń (z domu Żelazko). Para doczekała się syna (ur. 2017), który otrzymał imię po ojcu. Roman Kołtoń ma jeszcze córkę Polę z poprzedniego związku z dziennikarką Polsatu Sport – Pauliną Czarnotą-Bojarską.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Roman Kołtoń w mediach społecznościowych

Roman Kołtoń prowadzi konto na Instagramie. Znajdziemy go tam pod nazwą @koltonroman, a profil na ten moment zgromadził 40,7 tys. obserwujących. Dodaje głównie zdjęcia związane z pracą, ale chętnie dzieli się też z obserwującymi zdjęciami z życia prywatnego.

Dziennikarz posiada również Twittera, który aktywnie prowadzi i wchodzi w dyskusje z innymi. Profil obserwuje 36,7 tys. osób.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

 

5/5 (liczba głosów: 6)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top