Connect with us
przygoda z rowerem
Artykuł sponsorowany

Porady

Pierwsza przygoda z rowerem – w co się wyposażyć?

Doczekaliśmy się – wiosna zaczyna dawać o sobie nieśmiało znać, śnieg znika, a słońce coraz częściej wita nas przyjemnymi promieniami. W takim razie to najwyższy czas, by przygotować się do pierwszych wycieczek rowerowych! Na co warto zwrócić uwagę?

Sprawny sprzęt to podstawa

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z rowerem, czy może jesteś aktywnym rowerzystą od lat, niezmiennie potrzebujesz sprawnego sprzętu. Trudno byłoby wyobrazić sobie przyjemną przejażdżkę z uszkodzonym lub psującym się rowerem.

By móc w pełni korzystać z uroków przejażdżek po lesie czy ulubionych ścieżkach, pierwszym krokiem będzie zakup odpowiedniego roweru. Powinien być dostosowany do twoich potrzeb, możliwości oraz terenu, po którym planujesz najczęściej się poruszać. Jeżeli nadal szukasz swojego idealnego modelu, możesz przejrzeć rowery w Empiku. Znajdziesz tam wiele modeli zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – każdy z pewnością znajdzie tam coś dla siebie.

Jeśli jednak masz już swój ukochany rower, po zimie przydałoby się go przejrzeć, wyczyścić i naprawić ewentualne usterki. Sprawdź powietrze w oponach, wysokość siodełka i sprawność hamulców, a także całego oświetlenia. To niezbędne elementy, które zapewnią ci przyjemną i bezpieczną jazdę.

Odpowiednie dobrane ubrania – zobacz, co włożyć wiosną na rower

Wszyscy dobrze wiemy, że pogoda wiosną lubi czasem robić niespodzianki i płatać figle. Nie dajmy się jednak zmylić kuszącemu słońcu i bądźmy gotowi na chłodniejsze podmuchy wiatru czy wiosenny kapuśniaczek. Co więc warto włożyć na rower?

  • Nieprzemakalna kurtka – to rozwiązanie będzie bardzo dobrym wyborem. Nie powinna być zbyt gruba, dobrze jednak, jakby dodatkowo nie przepuszczała wiatru. Nawet gdy zaskoczy cię deszcz, będziesz mógł spokojnie kontynuować przejażdżkę;
  • czapka lub materiałowa opaska – wiosną nietrudno o przeziębienie lub przewianie. Chroń uszy, by przyjemnie i aktywnie spędzony czas nie skończył się przykrymi objawami;
  • buty – powinny być wystarczająco wygodne i nieprzemakalne. Dobrze, gdyby posiadały zdolność przepuszczania powietrza – dzięki temu twoje stopy będą miały idealne warunki do aktywności.

Pamiętaj o tym, by ubiór na rower był też zwyczajnie wygodny – nic nie powinno cię uwierać czy ograniczać twoich ruchów. Dobrym pomysłem mogą być też ubrania termoaktywne.

Bezpieczeństwo – zawsze miej je przy sobie!

By pierwszy wypad na rower nie skończył się nieprzyjemną kontuzją, warto uprzednio zadbać o wszelkie elementy, które zapewnią nam bezpieczną jazdę. Podstawowym z nich jest kask ochronny – bez niego lepiej nie wyruszać na rower. Duży wybór kasków rowerowych znajdziesz na przykład w Empiku – sprawdź asortyment i wybierz coś dla siebie.

Jeżeli nie miałeś wcześniej zbyt dużo do czynienia z rowerem, możesz też postawić na ochraniacze, które w przypadku niespodziewanego upadku zminimalizują jego skutki. Staraj się też mierzyć siły na zamiary – nie wybieraj od razu długich i trudnych tras. Zacznij od czegoś prostego i daj sobie czas na rozgrzewkę.

Jazda na rowerze z pewnością ma swoich miłośników. I ty możesz stać się jednym z nich, jeśli jeszcze nie posmakowałeś przyjemności płynącej z rowerowych przejażdżek. Uzbrój się w dobry sprzęt i odkryj tę aktywność fizyczną!

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top