Connect with us
sebastian szczęsny
Fot. YouTube / TVP Sport

Telewizja

Sebastian Szczęsny – co wiadomo o znanym dziennikarzu sportowym?

Sebastian Szczęsny – co wiadomo o znanym dziennikarzu TVN, który przeniósł się tam po latach pracy w TVP? W tym newsie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje na temat jego życia zawodowego i prywatnego.

Kim jest Sebastian Szczęsny?

Kim jest Sebastian Szczęsny? To dziennikarz sportowy związany z TVN, gdzie przeszedł po kilkunastu latach pracy w Telewizji Polskiej. Pochodzi ze Stronia Śląskiego. To mała miejscowość niedaleko Kłodzka, położona tuż obok granicy z Czechami.

Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Jego pasją jest aktywne spędzanie wolnego czasu. W swoich profilach w mediach społecznościowych regularnie zamieszcza fotografie z biegania albo jazdy na rowerze.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez S. Szczęsny (@sebszc)

Kariera w mediach

Choć obecnie jest pracownikiem TVN, kojarzony jest głównie z Telewizją Polską, gdzie pracował przez wiele lat. Pracę rozpoczynał jednak w lokalnych rozgłośniach radiowych z Wrocławia – M Radiu i Radia Klakson. Jego kariera nabrała rozpędu po przenosinach do redakcji RMF FM w Warszawie.

Jednocześnie z pracą w radiu, realizował także materiały dla TV4, a także był częstym gościem Telewizji Polskiej podczas konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich. W międzyczasie zaliczył jeszcze epizod w „Przeglądzie Sportowym” oraz Antyradiu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Sylwia Dekiert - co wiadomo o pięknej prezenterce TVP? [wiek, dzieci]

Po niemal dziesięciu latach pracy w RMF FM przeniósł się do TVP Sport, gdzie pracował do jesienie 2021 roku. Znany był tam przede wszystkim jako komentator skoków narciarskich oraz boksu, ale zajmuje się także chociażby podnoszeniem ciężarów, piłką ręczną czy kolarstwem. Jeśli chodzi o tę ostatnią dyscyplinę, dużej części kibiców kojarzy się z Tour de Pologne, gdzie jadąc na motorze wśród kolarzy opisywał rywalizację w tym wyścigu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez S. Szczęsny (@sebszc)

Po przenosinach do TVN wiadomo już, że będzie prowadził studio skoków narciarskich. Nieznane są natomiast inne plany dot. dziennikarza, zwłaszcza w miesiącach letnich. Obstawiamy, że może komentować zawody w innych sportach w Eurosporcie, który ma przecież tego samego właściciela, co TVN – koncern Discovery.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Skoki narciarskie w TVN. Kto będzie komentował i prowadził studio?

Wiek, rodzina, dzieci

Sebastian Szczęsny urodził się we wrześniu 1972 roku, ma więc 49 lat.

Mężczyzna bardzo dba o prywatność swojej rodziny. Pomimo zamieszczania wielu fotografii w mediach społecznościowych, na żadnej z nich nie występuje z żoną.

Wiadomo, że ma trójkę dzieci, choć ich dokładne personalia także nie są znane.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez S. Szczęsny (@sebszc)

Sebastian Szczęsny w mediach społecznościowych

Sebastiana Szczęsnego możecie spotkać na dwóch portalach społecznościowych. Jako @sebszc jest obecny na Instagramie, gdzie zgromadził już 2,6 tys. obserwujących. Zamieszcza tam fotografie zarówno z pracy, jak i życia prywatnego.

Znacznie więcej osób – bowiem już ponad 18 tys. – obserwuje dziennikarza na Twitterze. Sebastian Szczęsny dość regularnie wchodzi tam z nimi w interakcje i dyskutuje na tematy sportowe.

4.9/5 (liczba głosów: 9)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top