Connect with us
Simon Cowell
Fot. YouTube / America's Got Talent

Telewizja

Simon Cowell. Kim w ogóle jest znany juror talent show?

Kim jest Simon Cowell, znany jako jutor z amerykańskich i brytyjskich programów typu talent show? W tym newsie zdradzamy najważniejsze informacje na temat jego życia zawodowego i prywatnego.

Kim jest Simon Cowell?

Kim jest Simon Cowell? To dyrektor muzyczny i prezenter telewizyjny, znany z popularnych programów, takich jak „Mam Talent” czy brytyjskiego i amerykańskiego „X Factor”.

W 2019 zostałuznany za jednego z najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii przez Sunday Times Rich List. Jego majątek wyceniono wówczas na 385 milionów funtów w 2019 roku .

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Simon Cowell (@simoncowell)

Kariera telewizyjna

Simon Cowell pracował w latach 80. i 90. jako producent muzyczny, łowca talentów i konsultant w brytyjskim przemyśle muzycznym. Rozpoczynał pracę w wytwórni muzycznej EMI Music Publishing. Następnie założył swoją wytwórnię płytową Fanfare Records, która przynosiła zyski przez osiem lat. Jednak w 1989 roku firma upadła i Cowell był bliski bankructwa.

Później założył S Records, tworząc nowatorskie płyty. W 1995 roku, dzięki swojej wytrwałości, przekonał dwóch aktorów, Robsona Greena i Jerome’a ​​Flynna z brytyjskiego serialu telewizyjnego „Soldier Soldier” , aby podpisali z nim kontrakt. Nagrali piosenkę „Unchained Melody ”, którą wykonali w serialu. Nagranie duetu, teraz nazwanego Robson & Jerome, szybko osiągnęło pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii, pozostając na szczycie listy przebojów przez siedem tygodni. Stał się najlepiej sprzedającym się singlem 1995 roku. Ich debiutancki album wydany później w tym roku również stał się najlepiej sprzedającym się albumem 1995 roku. Przed rozpadem wydali kolejny album i dwa kolejne single, i sprzedali łącznie 7 milionów albumów i 5 milionów singli. Według Cowella zarobili na nim swój pierwszy milion.

Jednak prawdziwy rozgłos Cowellowi przyniósł dopiero 2001 rok i udział jako juror w programie „Pop Idol”. S Records podpisało kontrakt z finalistami pierwszego sezonu, Willem Youngiem i Garethem Gatesem, których przeboje były dwoma najlepiej sprzedającymi się singlami 2001 i 2002 roku. Został także jurorem w pierwszym sezonie „American Idol” w 2002 roku. W 2004 był jurorem pierwszej edycji programu „X Faxtor”, który wyprodukowała jego nowa firma Syco. Jest też twórcą innego programu typu talent show – „Got Talent”. Obecnie jest jurorem w brytyjskim i amerykańskim „Got Talent”.

Cowell znany jest z tego, że często wygłasza dosadne i kontrowersyjne komentarze jako juror programów muzycznych i talent show. Są to również obelgi i dowcipy na temat uczestników i ich umiejętności wokalnych. Łączy działania zarówno w branży telewizyjnej, jak i muzycznej. Ma swój charakterystyczny zwrotem „Nie chcę być niegrzeczny, ale…”, po którym nieuchronnie następuje bezlitosna ocena talentów, osobowości, a nawet wyglądu uczestnika programu.

Wyprodukował i wypromował odnoszące sukcesy single i albumy dla różnych wykonawców jak m.in. James Arthur, Leona Lewis i Susan Boyle. Stoi także za sukcesem brytyjsko-irlandzkiego zespołu One Direction, brytyjskiego zespołu Little Mix oraz amerykańskiego girlsbandu Fifth Harmony.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Simon Cowell (@simoncowell)

Wiek, rodzina, dzieci

Ile lat ma Simon Cowell? Juror ma 63 lata, urodził się bowiem 7. października 1959 roku.

W latach 2002-2008 spotykał się z angielską prezenterką Terri Seymour. Następnie był zaręczony z wizażystką Mezhgan Hussainy w latach 2010-2011.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Arnold Schwarzenegger 2022. Co robi obecnie i czy zagra w jakichś filmach?

W 2013 roku Cowell rzekomo zaczął spotykać się z Amerykanką Lauren Silverman, żoną swojego najlepszego przyjaciela Andrew Silvermana. W lipcu tego samego roku Silverman złożył pozew o rozwód z winy żony, powołując się na cudzołóstwo i wymieniając Cowella jako współpozwanego. Wiadomość o złożeniu pozwu rozwodowego obiegła media dwa tygodnie później, kiedy na jaw wyszła także informacja, że Silverman i Cowell spodziewają się razem dziecka. Syn Cowella i Lauren Silverman urodził się 14 lutego 2014 roku. Para potwierdziła swoje zaręczyny w styczniu 2022 r.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Simon Cowell (@simoncowell)

Simon Cowell w mediach społecznościo9wych

Konta w mediach społecznościowych, co zresztą nie dziwi z racji jego rozpoznawalności, cieszą się dużym zainteresowaniem. Znajdziemy go na Instagramie pod nazwą @simoncowell, a śledzi go tam obecnie ponad 1,8 mln użytkowników. Zamieszcza głównie zdjęcia i nagrania z programów, a także sporadycznie prywatne fotografie. Poza tym ma też profil na Twitterze, który obserwuje 10,8 mln osób. Natomiast stronę na Facebooku obserwuje 5,8 mln użytkowników.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top