Connect with us
skyshowtime polska

Telewizja

SkyShowtime – wszystko, co powinniście wiedzieć. Cena, jakość, filmy, seriale, opinie

Zagęszcza się konkurencja na rynku platform VOD. Do Netflixa, HBO Max, Disney+, Amazon Prime Video, Canal+ Online czy Playera dołączyło bowiem SkyShowtime. Kiedy platforma pojawiła się w Polsce, jakie treści oferuje i ile kosztuje subskrypcja i czy jest jakaś promocja? Odpowiedzi na te wszystkie pytania i wiele więcej znajdziecie poniżej.

SkyShowtime w Polsce. Kiedy się pojawiło?

Stosunkowo niedawno polscy widzowie otrzymali dostęp do Disney+, który dołączył do licznej grupy platform streamingowych w Polsce. Już wtedy pojawiały się głosy, że zaczyna się ich robić zbyt wiele, ale niedawno nad Wisłą zadebiutował kolejny serwis. SkyShowtime – bo o nim mowa – wszedł na ten nasycony rynek już w lutym. To wspólny projekt firmy telekomunikacyjnej Comcast oraz giganta telewizyjnego Paramount Global skierowany na rynek europejski. Rozpoczęcie działalności w Polsce zaplanowano na Walentynki, 14. lutego.

Polska jest częścią szerszego planu, bowiem tego samego dnia usługa została uruchomiona również na Słowacji, Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Macedonii Północnej, Albanii i Kosowie. Dzięki temu liczba krajów, w których obecny jest SkyShowtime wzrośnie do 20. Sama usługa została uruchomiona we wrześniu 2022 r. i w pierwszej kolejności trafiła do krajów skandynawskich.

Rejestracja SkyShowtime: Jak i gdzie się zarejestrować?

Rejestracja w usłudze przesyłania strumieniowego odbywa się na stronie internetowej SkyShowtime. Przed uruchomieniem platformy na stronie skyshowtime.com znajdował się jedynie zwiastun wideo, pod którym była opcja zapisania się na aktualności. Możecie otrzymywać informacje zawartości lub ofertach na podany adres e-mail.

W dniu premiery strona „ożyła” i pojawiły się przyciski do rejestracji w usłudze. Znajduja się one w wielu miejscach, żebyście przypadkiem nie mogli go przeoczyć. Po kliknięciu w niego trzeba będzie wybrać pakiet, po czym pojawi się okno z danymi osobowymi do uzupełnienia. Po wypełnieniu i rejestracji będzie trzeba oczywiście potwierdzić aktywację konta. Następnie będzie można się już zalogować, używając swojego adresu e-mail i ustawionego hasła.

Cena abonamentu SkyShowtime

Widzowie w Polsce będą mieli do wyboru tylko jeden pakiet z miesięcznym abonamentem w cenie 24,99 zł miesięcznie. Dopiero w dniu premiery ogłoszono niższą cenę dla pierwszych użytkowników. Promocja na SkyShowtime to 12,49 zł miesięcznie dla użytkowników, którzy zarejestrują się do 11 kwietnia 2023 roku. Promocja nie dotyczy jednego miesiącu, ale jest wprowadzona na stałe. Jednocześnie platforma jasno informuje, że z miesięcznym wypowiedzeniem może zmienić cenę, co prawdopodobnie zrobi za jakiś czas.

Standardowa cena dostępu jest dostosowywana do poszczególnych rynków i co ciekawe Polska dostała jedną z najniższych. Najdrożej za dostęp do usługi płacą Duńczycy, ale np. Czesi, u których SkyShowtime startuje w tym samym czasie co w Polsce, zapłacą 179 koron, a więc około 36 złotych.

Ogólnie jednak cena w Europie oscyluje wokół 25-30 złotych w przeliczeniu. Słowacy zapłacą za dostęp 5,99 euro miesięcznie, a ciekawostką jest fakt, że jeszcze taniej abonament kosztuje w krajach skandynawskich. Siła nabywcza jest tam znacznie wyższa niż np. w Czechach, ale widocznie platforma ceną chce zachęcić do subskrypcji. Podejrzewamy, że taki cel jest także w Polsce, choć eksperci już twierdzą, że na początek powinna być dostępna promocja w jeszcze niższej cenie. Najtaniej dostęp kosztuje w Rumunii – zaledwie 3,99 euro.

Jakie treści są dostępne w SkyShowtime?

Jak wspomnieliśmy, SkyShowtime to wspólny projekt amerykańskich firm Comcast i Paramount Global skierowany na rynek europejski. Tym samym treść opiera się przede wszystkim na produktach tych gigantów. Comcast obejmuje między innymi kanały telewizyjne NBC, studio filmowe Universal Pictures, brytyjską Sky Group oraz serwis streamingowy Peacock. Z kolei Paramount Global to kanały CBS, stacje Showtime, Nickelodeon, platforma streamingowa Paramount+ czy studio filmowe Paramount Pictures.

W przypadku oryginalnych treści firmy planują ograniczyć licencjonowanie do innych platform. Oznacza to, że niektóre treści wyżej wspomnianych podmiotów po prostu znikną z innych platform VOD, co jest zupełnie logiczne. Oprócz treści z własnych źródeł, SkyShowtime oferuje również programy podmiotów trzecich. Ostatnio np. ogłoszono, że platforma będzie pokazywać 21 seriali HBO. Umowa dotyczy już nakręconych, ale też nadchodzących seriali.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Disney+ nie działa na telewizorze Samsung. Jak naprawić?

Filmy

Jeśli chodzi o filmy na SkyShowtime, platforma opiera się głównie na słynnych hollywoodzkich studiach Universal Pictures i Paramount Pictures. Na platformie zobaczycie więc na przykład „Top Gun: Maverick”, najbardziej dochodowy film 2022 roku. Jakie inne filmy należą do głównych atrakcji tej usługi przesyłania strumieniowego? Myślimy, że kilka propozycji podanych poniżej powinno wam wystarczyć do zobrazowania potencjału platformy. Na SkyShowtime zobaczycie m.in.:

 • Mission: Impossible;
 • Szybcy i wściekli;
 • Jurassic Park i Jurassic World;
 • Star Trek;
 • Ojciec chrzestny;
 • Minionki;
 • Pan Wilk i spółka. Bad Guys;
 • Transformersi;
 • Tomb Raider;
 • Sonik.

Seriale

W przypadku seriali sprawa wygląda podobnie. Dwa potężne koncerny mają w swoich rękach mnóstwo ciekawych treści i nie zawahają się ich użyć. Hitami platformy SkyShowtime z pewnością będą najnowsze produkcje, które spotykają się ze znakomitym przyjęciem. Mówimy tu przede wszystkim o serialu „Halo” czy produkcji „Tulsa King”, w której w głównej roli występuje Sylvester Stallone. Na platformie zobaczycie też seriale, takie jak:

 • Dexter;
 • Yellowstone;
 • Californication;
 • American Gigolo;
 • Burmistrz Kingstown;
 • Downton Abbey;
 • Dr House.

Jakość video

Od strony technicznej SkyShowtime jest nieco w tyle za swoimi konkurentami. Na rozdzielczość 4K na razie nie ma co liczyć, najwyższa możliwa jakość streamingu to obecnie Full HD (1080p). Odtwarzanie w trybie High Dynamic Range (HDR) również nie jest dostępne.

Jeśli chodzi o dźwięk, platforma opiera się na technologii Dolby Digital 5.1. Inne usługi przesyłania strumieniowego standardowo współpracują teraz z wyższą jakością Dolby Atmos.

Gorsze parametry techniczne wynikają z faktu, że SkyShowtime korzysta z infrastruktury platformy streamingowej Peacock, która obecnie nie obsługuje nadawania w 4K HDR z dźwiękiem Dolby Atmos. Bardziej nowoczesne standardy zostaną wprowadzone w przyszłości, ale konkretne terminy nie są jeszcze znane.

Jak i na czym można oglądać SkyShowtime?

Na ilu urządzeniach można oglądać SkyShowtime? Dla każdego konta możesz utworzyć do pięciu specjalnych profili dla poszczególnych domowników. Treści można oglądać na trzech urządzeniach jednocześnie. Możecie oglądać swoje ulubione filmy i seriale bezpośrednio na stronie platformy lub w aplikacji SkyShowtime:

 • na urządzeniach z systemem operacyjnym Android;
 • na urządzeniach Apple z systemem operacyjnym iOS i tvOS;
 • na telewizorach z systemami Android TV, Google TV i LG TV (webOS).

Czy SkyShowtime będzie dostępny na Samsung TV? Niestety, właściciele telewizorów Samsung na razie nie mają szczęścia, aplikacja na system Tizen jest obecnie niedostępna. To jednak wersja oficjalna, bowiem według komentarzy, które bez problemu można znaleźć w mediach społecznościowych, wystarczy kilka sztuczek, by móc odtwarzać aplikację SkyShowtime także na Samsungu.

SkyShowtime opinie. Czy warto kupić?

Powyżej zawarliśmy wszystkie najważniejsze informacje o nowej platformie VOD wchodzącej do Polski. Według nas oferuje ona całkiem sporo wartościowych filmów i seriali i na pewno oferuje więcej w momencie premiery w naszym kraju, niż wcześniej np. Viaplay. Podejrzewamy, że największym zainteresowaniem będą się cieszyć nowe seriale, które zbierają znakomite opinie. Jeśli ktoś nie może znaleźć nic dla siebie na Netflixie czy HBO Max w tym aspekcie, pewnie będzie zadowolony z wysoko ocenianych nowości.

Podejrzewamy więc, że pierwsze wyniki platformy będą obiecujące. W gruncie rzeczy niektórzy mogą kupić dostęp np. tylko dla „Top Gun: Maverick”, aby spokojnie i legalnie obejrzeć go w domu. A czy zostaną na dłużej, to już zupełnie inna historia. Cena SkyShowtime w Polsce jest według nas uczciwa i jeśli pozostanie taka w dłuższym okresie, to na pewno nie będzie można mówić o braku popularności ze względu na koszty.

Generalnie, jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, zaczyna się od chęci obejrzenia jednego serialu, a potem zobaczymy. Ilość platform na rynku jest tak duża, że dla przeciętnego „zjadacza chleba” miesięczna subskrypcja 3-4 z nich to już spory wydatek w domowym budżecie. Konkurencja jest więc ogromna i sami jesteśmy ciekawi, jak poradzi sobie nowy serwis streamingowy.

SkyShowtime – opinie użytkowników po pierwszych dniach w Polsce

Po pierwszych dniach można ocenić już, że start usługi w Polsce nie był idealny. Przede wszystkim wielu użytkowników żali się, że system nie zaproponował im promocyjnej ceny dostępu. W związku ze startem na wielu rynkach wystąpiły też problemy techniczne. Serwis czasowo oferował np. przyciski po czesku, niektórzy mieli problem z rejestracją, a inni z właściwym podpięciem karty kredytowej.

Innym problemem jest dostęp do treści. Opinie na temat SkyShowtime mówią o dużym rozczarowaniu wielu użytkowników. Niektórzy kupili dostęp np. do obejrzenia serialu „Dexter”, a tymczasem otrzymali tylko jeden sezon. Dla przypomnienia łącznie jest ich aż osiem. Nie ma także kompletnego serialu „Tulsa King” – z dziewięciu odcinków obecnie dostępne są tylko trzy. Ogółem wiele osób oczekiwało przeniesienia 1:1 wszystkich produkcji z powyżej wymienionych Universal Pictures czy Paramount+, a dostali tylko ich niewielką część. Prawdopodobnie oferta będzie z czasem uzupełniana, ale trudno mówić o dobrym starcie w Polsce.

3.7/5 (liczba głosów: 262)
Continue Reading
Zobacz również:
2 komentarze

2 komentarze

 1. Kamiru

  9 marca 2023 at 22:55

  Nie ma Shameless:(((

 2. dfddsf

  13 marca 2023 at 13:59

  Ogólnie lipa!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top