Connect with us
Soldić vs Kincl. KSW 63
Fot. InTheCage.pl / Twitter

Sport

Soldić vs Kincl. Walka roku federacji KSW [data, transmisja, PPV, cena]

Organizacja KSW ma za sobą ciężkie miesiące. Wszystko za sprawą fali negatywnych komentarzy, które spłynęły na zestawienia walk wieczoru czterech ostatnich gal. Martin Lewandowski i Maciej Kawulski mogli uratować sytuację tylko w jeden sposób. Zapewniając prawdziwą petardę w Main Evencie nadchodzącego KSW 63. Wiele wskazuje na to, że pojedynek Soldić vs Kincl spełni ten wymóg.

Kim są bohaterowie walki wieczoru KSW 63?

Sylwetkę Roberto Soldica nie trzeba przedstawiać nikomu, kto interesuje się walkami mma w KSW. Pomimo tego, że ma on zaledwie 26 lat, już od dawna jest jedną z największych gwiazd federacji. Jak inaczej nazwać mistrza panującego w wadze półśredniej od 2018 roku. Co więcej, Chorwat zdobył pas już w 2017, ale przegrał swoją pierwszą obronę z obecną wschodzącą gwiazdą UFC Dricusem Du Plessisem. Popularny „Robocop” pokonał jednak zawodnika z Republiki Południowej Afryki w rewanżu. Od tej pory notuje już tylko zwycięstwa i wiele wskazuje, że ta tendencja może się utrzymać przy okazji pojedynku Soldić vs Kincl.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kasia Motloch. Co wiemy o zjawiskowej ring girl KSW znanej jako "Kejsi"?

Powstrzymywać go w tym będzie waleczny i nieprzewidywalny Czech Patrik Kincl. Jego obecność w tej walce jest dość mocno niespodziewana. A to dlatego, że dla KSW walczył dopiero dwukrotnie. Dziwne więc, że już przy trzecim wejściu do okrągłej klatki może stać się mistrzem w jednej z ważniejszych kategorii wagowych. Oczywiście jednak należy pamiętać o tym, że dwie walki w organizacji Macieja Kawulskiego oraz Martina Lewandowskiego są tylko kroplą w morzu doświadczenia zebranego przez 31-latka. Rekord 24-9 w profesjonalnym mma to wystarczający argument świadczący o tym, że Czech umie się bić.

Droga do walki Soldić vs Kincl

Nie można jednak zaprzeczyć tego, że jego przygoda z KSW jest na ten moment dość mocno uboga. Zawodnikiem polskiej organizacji stał się dopiero w 2020 roku. Od tej pory Kincl stoczył dwa dość łatwe pojedynki z Tomaszem Drwalem oraz z Tomaszem Romanowskim. Oba zakończyły się jego zwycięstwem przed czasem. Posiada jednak ogromne doświadczenie, które zebrał w innych organizacjach. Jego największym sukcesem jest to, że w 2014 roku został mistrzem wschodnio-europejskiej federacji Gladiator Championship Fighting.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Conor McGregor whisky. Co wiadomo o trunku od wielkiego mistrza UFC?

Roberto Soldić również zaczynał w mniej znaczących klatkach, ale już od 2017 roku całkowicie związał się z KSW. Oprócz jednej wspomnianej porażki reszta jego walk to same zwycięstwa. Na swojej drodze pokonał między innymi gwiazdy kategorii półśredniej federacji. Takimi bowiem są Borys Mańkowski, Krystian Kaszubowski oraz Michał Materla. Wszystkie jego walki (oprócz pojedynku z Mańkowskim) zostały przez niego wygrane przed czasem.

 

Co ciekawe, na gali KSW 50 w 2019 roku miało dojść do pojedynku… Soldić vs Kincl. Stawką pojedynku miał być oczywiście pas dzierżony przez Chorwata. Niestety Patrik Kincl wypadł z pojedynku niedługo przed datą gali. Walka wieczoru zbliżającej się gali KSW 63 jest więc pojedynkiem zaplanowanym od ponad dwóch lat.

KSW 63 – data, lokalizacja, PPV

Już jakiś czas temu pojawiły się pierwsze doniesienia o tym, że Roberto Soldić będzie gwiazdą największej walki tego roku w KSW. Niemal wszyscy zainteresowani byli przekonani o tym, że zmierzy się on w klasycznym pojedynku mistrz kontra mistrz z legendą federacji Mamedem Khalidovem. Ogłoszenie pojedynku Soldić vs Kincl wskazuje jednak na to, że obecny posiadacz pasa w kategorii średniej, po raz trzeci skrzyżuje rękawice ze Scottem Askhamem. Dla fanów mma w Europie może to być spore rozczarowanie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Maciej Kawulski - co wiadomo o współzałożycielu polskiej federacji KSW?

A to dlatego, że na przełomie maja i czerwca wyciekła emocjonująca informacja. „Robocop” i Polak czeczeńskiego pochodzenia mieli rzekomo ukoronować jedną z najbardziej unikatowych gal KSW w historii. Miałaby się ona odbyć w amfiteatrze w chorwackiej Puli. Jest to nietypowa i wyjątkowa arena, dlatego walki, które odbyłyby się na takim wydarzeniu muszą mieć ogromny rozgłos.

Soldić vs Kincl KSW 63 main event

Ciężko stwierdzić czy pojedynek Soldić vs Kincl jako walka wieczoru tej gali spełnia te oczekiwania. Trzy rzeczy są jednak pewne. Gala odbędzie się czwartego września tego roku, a areną zmagań będzie warszawskie studio ATM. Obejrzeć ją będzie można na żywo [Bilety od 10 sierpnia na stronie ebilet.pl – przyp. red] lub po wykupieniu PPV ze strony KSWTV w cenie 40 zł. Alternatywną metodą zakupu jest zamówienie dostępu bezpośrednio od dostawców telewizyjnych. Zarówno tych kablowych (Inea, UPC), jak i satelitarnych (Cyfrowy Polsat).

Soldić vs Kincl. Kto wygra?

Mieszane sztuki walki są jednym z tych sportów, w którym naprawdę nigdy do końca nie można przewidzieć tego, co się wydarzy. Tak jest też w przypadku omawianej przez nas walki o pas mistrzowski KSW. Zarówno Chorwat, jak i Czech mają atuty, które mogą wykorzystać przeciwko sobie. Patrząc na charakterystykę obu zawodników, fani mma zobaczą najprawdopodobniej otwartą wymianę w stójce, która spokojnie może trwać pełen dystans pięciu rund po pięć minut.

 

Jeśli już chcemy wskazać faworyta, to musi nim być aktualny mistrz Roberto Soldić. Potwierdzają to kursy bukmacherskie, które już teraz pojawiły się na stronach internetowych Fortuny i STS. Kursy są niemal identyczne u obu bukmacherów. Około 1.80 na „Robocopa” i nieco ponad 3.20 na jego 31-letniego rywala. W tym przypadku jednak stawianie pieniędzy jest mocno ryzykowne, ponieważ na wrześniowej gali w okrągłej klatce może się wydarzyć wszystko.

Kto jeszcze zawalczy na najbliższej gali KSW?

W drugiej walce wieczoru gwiazda federacji Daniel Janikowski przywita w klatce KSW mistrza federacji Babilon MMA Pawła Pawlaka. Miejsce Co-Main eventu miało otrzymać eksplozywne starcie Phila de Friesa z Darko Stosicem o pas mistrzowski KSW w kategorii ciężkiej. Niestety mistrz z Anglii uległ kontuzji, dlatego tymczasowo musiał się wycofać z pojedynku. Jego niedoszły rywal Darko Stošić zmierzy się więc z Michałem Andryszakiem. Serbski pretendent raczej bez większych problemów powinien pokonać doświadczonego Polaka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Weronika Walenciak - kim jest piękna i urocza ring girl federacji KSW?

Po za tym doświadczony Antun Racic zmierzy się z młodym Polakiem Jakubem Polityło. Pojedynek jest eliminatorem do walki o pas mistrzowski kategorii koguciej. Na zwycięzcę czeka już jego aktualny posiadacz Sebastian Przybysz.

Aktualna karta walk gali KSW 63: Crime of the century

Walka wieczoru (Main Event) o pas mistrzowski KSW w kategorii półśredniej (Limit 77,1 kg)

Roberto Soldić (18-3-0) vs Patrik Kincl (24-9-0)

Druga walka wieczoru (Co-Main Event) w kategorii średniej (Limit 83,9 kg)

Damian Janikowski (6-3-0) vs Paweł Pawlak (18-4-1)

Walka w kategorii ciężkiej (Limit 120,2 kg)

Darko Stošić (15-4-0) vs Michał Andryszak (22-9-0)

Walka w kategorii koguciej (Limit 61,2 kg)

Antun Račić (25-9-1) vs Jakub Wikłacz (11-3-1)

Walka w kategorii catchweight (Limit umowny 80 kg)

Tomasz Romanowski (13-8-0) vs Aleksander Rakas (16-8-0)

Walka w kategorii muszej kobiet (Limit 56,7 kg)

Emilia Czerwińska (debiutant) vs Weronika Eszer (debiutant)

Walka w kategorii półciężkiej (Limit 93 kg)

Damian Piwowarczyk (3-0-0) vs Marcin Trzciński (1-0-0)

Walka w kategorii muszej kobiet (Limit 56,7 kg)

Sara Luzar-Smajić (2-1-0) vs Aitana Alvarez (1-0-0)

Walka w kategorii piórkowej (Limit 65,8 kg)

Szymon Karolczyk (4-1-0) vs Michał Domin (3-2-0)

Artykuł jest aktualizowany na bieżąco wraz z pojawieniem się nowych informacji na temat gali KSW 63 oraz walki Soldić vs Kincl.

5/5 (liczba głosów: 6)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top