Connect with us
mama maksa verstappena
Fot. Instagram @sophiekumpen

Sport

Mama Maksa Verstappena. Kim jest Sophie Kumpen?

Kim jest mama kierowcy F1, Maksa Verstappena? Poznajcie historię Sophie Kumpen, która obecnie mocno wspiera swojego syna w podążaniu za marzeniami, a w przeszłości… sama uprawiała sport motorowy.

Kim jest mama Maksa Verstappena?

Kim jest mama Maksa Verstappena? Młody Holender robi obecnie prawdziwą furorę w świecie Formuły 1 i jest uważany za absolutnie najlepszego kierowcę tego sportu. O jego ojcu, Josie Verstappenie, który w przeszłości także był kierowcą F1, wiadomo już bardzo dużo. Nieco w cieniu pozostaje natomiast matka Holendra, Sophie Kumpen.

Kumpen jest Belgijką, a urodziła się w Hasselt. Mało osób wie, że Max Verstappen także urodził się w Belgii, ale rzecz jasna przez rodowód ojca reprezentuje Holandię. Maaseik, z którego pochodzi, znajduje się zresztą tuż obok granicy z Holandią.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Isa Hernáez - kim jest piękna Hiszpanka, dziewczyna Carlosa Sainza?

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez ▪️SOPHIE▪️ (@sophiekumpen)

Kariera sportowa

Mama Maksa Verstappena, podobnie jak duża część rodzin Verstappenów i Kumpenów, jest związana ze sportem. Na gokartach rozpoczęła jeździć już w wieku 10 lat, obserwując jednocześnie swojego wujka Paula Kumpena w Rallycrossie.

Mająć 16 lat uznawana była za ogromny talent sportów motorowych, m.in. zajmując dziewiąte miejsce w kartingowych Mistrzostwach Świata Formuły A. W 1992 roku zajęła 26. miejsce w kartingowych mistrzostwach świata (wyprzedzając m.in. byłego kierowcę F1, Giancarlo Fisichellę), a dwa lata później jeszcze poprawiła ten wynik zajmując 17. miejsce.

W trakcie swojej kariery kartingowej pokonywała także m.in. Jarno Trullego, a Jenson Button, który często rywalizował z nią na zawodach przyznał niedawno, że Sophie Kumpen w połowie lat 90. była fantastycznym kierowcą. Potwierdził to także Christian Horner, który także ścigał się z nią podczas zawodów. Kobieta zakończyła jednak karierę wyścigową w wieku 21 lat, aby skupić się na wsparciu męża oraz wychowywaniu dzieci.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez ▪️SOPHIE▪️ (@sophiekumpen)

Wiek, dzieci, rodzina

Mama Maksa Verstappena urodziła się w 1975 roku, ma więc 46 lat.

W 1996 roku poślubiła Josa Verstappena, symbolicznie przerywając swoją karierę sportową i skupiając się na wsparciu męża. W jednym z wywiadów sama przyznała, że musiała wtedy dokonać wyboru, ponieważ po prostu nie dało się trzymać dwóch srok za ogon.

Kobieta ma dwójkę dzieci z Josem Verstappenem. To rzecz jasna Max, który przyszedł na świat w 1997 roku, ale także jego siostra Victoria urodzona w 1999 roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez ▪️SOPHIE▪️ (@sophiekumpen)

Para rozwiodła się w 2008 roku, a kobieta od wtedy nie związała się z innym mężczyzną.

Mama Maksa Verstappena w mediach społecznościowych

Sophie Kumpen możecie obserwować na Instagramie. Pomimo 46 lat na karku wielu mężczyznom może zrobić się nieco cieplej na jej widok. Jako @sophiekumpen zebrała już 40 tysięcy obserwujących. Zamieszcza tam głównie zdjęcia z życia prywatnego, a wiele z nich jest ze swoimi dziećmi. Kobieta mocno wspiera Maksa Verstappena w jego karierze.

5/5 (liczba głosów: 5)
Continue Reading
Zobacz również:
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top