Connect with us
specjalistyczne wyposażenie salonu
Artykuł sponsorowany

Lifestyle

Specjalistyczne wyposażenie salonu od Cosmetics Zone: odkryj profesjonalne akcesoria i preparaty

Jak sprawić, by salon kosmetyczny był komfortowym i przyjaznym miejscem? Wykreowanie takiej przestrzeni będzie wymagało wyposażenia jej w niezbędne produkty, urządzenia i meble. Zadbaj o miłą atmosferę, profesjonalne usługi i sterylne warunki. Pamiętaj, że detale mają znaczenie!

Komfortowe wyposażenie salonu

Salon kosmetyczny powinien zachęcać klientki do powrotu. Ważna jest nie tylko panująca w nim atmosfera, ale także sposób, w jaki zaaranżujesz przestrzeń. Wygodne fotele do pracy, miejsce, w którym klientka może swobodnie poczekać na swoją kolej i napić się wody, miły zapach dyfuzora i oczywiście dbanie o nieskazitelną czystość i sterylność – szczegóły są ważne!

Jeśli właśnie wcielasz w czyn rozpoczęcie swojej kariery w branży beauty, być może masz za sobą pierwsze plany i sporządziłaś wstępny kosztorys. Oczywiście wyposażenie salonu będzie się różniło w zależności od zakresu Twoich usług. Jedno jest pewne – warto inwestować w meble i urządzenia dobrej jakości. Żeby spędzać wiele godzin podczas stylizacji paznokci klientek bez uszczerbku dla zdrowia, będziesz musiała mieć wygodny taboret. Jednocześnie ważny jest komfort kobiet, które oddadzą się w Twoje ręce. Możesz zainwestować np. w fotel do pedicure’u z funkcją masażu lub postawić na wersję bez dodatkowych opcji. Wybór jest naprawdę imponujący.

produkty hipoalergiczne

Zadbaj też o produkty hipoalergiczne, w tym lakiery hybrydowe dla alergiczek

Urządzenia usprawniające pracę

Dobrej jakości lampa, np. dual LED/UV nowej generacji o mocy nawet 256 W, znacznie usprawni i przyspieszy czas pracy. A ten jest bezcenny w profesjonalnych usługach. Dodatkowo nowoczesne urządzenia posiadają takie udogodnienia, jak np. tryb stopniowego zwiększania mocy, dzięki któremu nawet wrażliwe klientki nie będą odczuwały pieczenia w trakcie polimeryzacji hybrydy.

W salonie manicure’u profesjonalistki często korzystają z pomocy frezarki do paznokci. Także w tym wypadku warto zainwestować w urządzenie o większej mocy. Frezarka pozwala nie tylko modelować przedłużanie paznokcie, ale znacznie usprawnia proces zdejmowania starej stylizacji, a z odpowiednio dobranym frezem umożliwia także np. usuwanie zrogowaciałej skóry ze stóp. Kompletne wyposażenie do wykonywania hybrydowych stylizacji zamówisz na tej stronie: https://lakieryhybrydowe.pl/.

Produkty dobrej jakości

Nawet najlepszej klasy urządzenia nie spełnią swego zadania, jeśli lakiery i inne produkty stosowane w salonie nie spełnią oczekiwań klientek. Co jest ważne? Przede wszystkim jakość, dzięki której manicure utrzyma się na dłoniach nawet cztery tygodnie. Poza tym istotna jest szeroka gama kolorów, bo lubimy wybrać odcień odpowiedni do nastroju i okazji. Obecnie coraz więcej kobiet szuka produktów o przyjaznym składzie. Cosmetics Zone stworzyło linię lakierów hybrydowych i żeli hipoalergicznych. Możesz uzupełnić swój salon także o delikatniejsze cleanery lub farbki do zdobień.

Troska o bezpieczeństwo klientek

Kwestią kluczową w przypadku profesjonalnej pracy, czy to jako kosmetyczka, czy stylistka paznokci, jest higiena podczas zabiegów. Odpowiedzialna manicurzystka otwiera opakowanie z jednorazowym pilniczkiem na oczach klientki i wyrzuca go po skończeniu pracy. W salonie powinno znajdować się urządzenie do sterylizacji narzędzi lub autoklaw kosmetyczny. Poza tym niezbędny jest szereg detergentów, np. płyny do dezynfekcji powierzchni, czy żel antybakteryjny.

Continue Reading
Zobacz również:
Reklama

Popularne

Reklama
To Top