Connect with us
średnie psy dla rodziny

Porady

Średnie psy dla rodziny z dziećmi, także małymi. Siedem najlepszych ras

Szukacie idealnego psa dla swojej rodziny, który nie będzie ani za mały, ani za duży? Wybraliśmy dla was psy średniej wielkości, które według nas są idealnym wyborem dla domu, w którym wychowują się dzieci.

Jakie są najlepsze średnie psy dla rodziny z dziećmi? Zapraszamy na nas przegląd, po którym możecie być zaskoczeni.

Średnie psy dla rodziny. Samojed

Białe urocze psy należące do grupy szpiców. Osiągają wysokość maksymalną ok. 57 cm i wagę 25-30 kg. Samojedy to inteligentne, żywe i energiczne psy, które będą dobrym wyborem dla aktywnych rodzin. W ciągu dnia potrzebują ruchu, długich spacerów. Psy te szybko przywiązują się do właściciela i stają się oddanymi towarzyszami. Świetnie także dogadują się z dziećmi, więc z pewnością zawsze będą chętne do zabawy. Często specjalnie szkolone samojedy wykorzystuje się jako psy terapeutyczne w dogoterapii.

Samojed

Cocker spaniel angielski

Niewielkie psy o charakterystycznych długich uszach, pierwotnie wychodowane jako myśliwskie. Osiągają wysokość około 40 cm i masę do 15 kg. Mają pogodny i przyjazny charakter, dlatego są często wybierane na towarzyszy rodziny. Zabawne, bystre i posłuszne. Cocker spaniel angielski nie jest wymagający pod względem przestrzeni życiowej, o ile spełnione są jego wymagania dotyczące ruchu, trzeba zapewnić mu odpowiedną ilość spacerów i treningów w ciągu dnia. Świetnie dogadują się zarówno z dorosłymi, jak i z dziećmi, tolerują także inne psy. Bardzo źle znoszą samotność.

cocker spaniel

Staffordshire bull terrier

Rasa psów należąca do grupy terrierów. Osiągają do 40 cm wysokości i masę maksymalnie 17 kg. To psy pewne siebie, odważne, wesołe, inteligentne, uparte i aktywne. Często błędnie uważane za rasę agresywną. Powodem takich opinii jest jego budowa i budzący respekt „groźny” wygląd. Staffordshire bullterrier jest bardziej odpowiedni dla bardziej doświadczonych właścicieli. Szybko uczy się dzięki wysokiej inteligencji i zapałowi do każdej pracy. Nie dogaduje się zbyt dobrze z innymi zwierzętami, chyba że będzie do nich przyzwyczajany od szczeniaka. Uwielbia każdy rodzaj ruchu, wymaga też bliskiego kontaktu z człowiekiem. Dobrze wychowany będzie doskonałym towarzyszem dla rodziny. Nie bez powodu zyskał przydomek „niania” – potrafi być bardzo cierpliwy wobec dzieci.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Jak się liczy wiek psa? Wszystko, co naprawdę musicie wiedzieć

bull terrier

Owczarek australijski kelpie

Australijski pies pasterski, którego hodowano głównie do pracy z trzodą. Teraz równie świetnie sprawdzi się w domu z dziećmi. Kelpie to temperamentny i bardzo żywiołowy pies, ale przy odpowiednim wychowaniu potrafi być też spokojny i pokorny Jest naturalnie aktywny i potrzebuje częstych pobytów na świeżym powietrzu, raczej się nie sprawdzi do mieszkania w bloku. Jest inteligentny, więc bardzo szybko uczy się nowych poleceń i umiejętności. Lojalny wobec właścicieli, dobrze dogaduje się z dziećmi.

kelpie

Średnie psy dla rodziny. Szpic wilczy

Rasa psów należąca do grupy szpiców, osiągająca wysokość do 46 cm i masę do 30 kg. Jest psem o silnej osobowości, który wymaga konsekwentnego wychowania. Szpice są żywiołowe, wesołe i bardzo towarzyskie, potrzebują około godziny ruchu dziennie. Są wierne, przywiązują się do człowieka i nie lubią długo przebywać same. Wobec obcych są nieufne i potrzebują czasu, aby obdarzyć kogoś zaufaniem. Bywają szczekliwe, dlatego trzeba brać pod uwagę przy wyborze tej rasy, pozostawiony bowiem sam w domu przez kilka godzin może uprzykrzać życie sąsiadom.

średnie psy dla rodziny

Beagle

Kolejna rasa psa, która będzie świetnym wyborem dla rodziny, głównie ze względu na swój spokojny charakter. Osiągają maksymalnie wysokość 40 cm i masę ok. 15 kg. Należą do psów gończych, pierwotnie beagle był hodowany jako pies myśliwski. To psy, które mocno przywiązują się do właścicieli. Nie będą na pewno dobrym wyborem dla ludzi, którzy większość czasu spędzają poza domem, nie lubią bowiem samotności. Trzeba poświęcić mu dużo czasu i uwagi, zadbać o odpowiednią ilość ruchu, są bowiem żywiołowe i mają dużo energii. Bez problemu dogadują się z innymi zwierzętami, nic nie stoi na przeszkodzie żeby żyły pod jednym dachem np. z kotem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Alergia pokarmowa u psa – czym jest i jak ją rozpoznać?

beagle

Średnie psy dla rodziny. Springer spaniel walijski

Springer spaniel walijski to pies myśliwski, aportujący. Osiągają wysokość do 40 cm i masę 16-20 kg. Są to psy bardzo posłuszne i wierne, potrzebują bliskości opiekuna, więc raczej nie powinny zostawać długo same w domu. Myśliwska natura może dawać o sobie znać podczas spacerów, kiedy będą chciały puścić się w pogoń za ptakiem czy wiewiórką, lubią tropić. Ułożenie młodego psa może zająć trochę czasu. Poza tym trzeba zapewnić im dużo ruchu, oprócz codziennych spacerów wskazane są także dodatkowe treningi. Czułe i cierpliwe w stosunku do dzieci, lubią się bawić. Najszczęśliwsze będą więc w aktywnej rodzinie z dziećmi.

średnie psy dla rodziny

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top