Connect with us
piotr sikora
Fot. YouTube / Discovery Channel Polska

Telewizja

Piotr „Stalowy” Sikora – co wiadomo o szefie Piotro-Stalu?

Piotr Sikora – co wiadomo o „Stalowym” ze znanego programu „Złomowisko PL”? W tym artykule przedstawiamy najważniejsze fakty na jego temat.

Kim jest Piotr Sikora?

Piotr Sikora jest doskonale znany szerokiej publiczności jako „Stalowy” z programu „Złomowisko PL”. Jest szefem Piotro-Stalu, który pojawia się w programie Discovery Channel od wielu lat. To firma zajmująca się skupem i sprzedażą złomu stalowego i metali kolorowych, a także auto kasacją i sprzedażą części. Od jakiegoś czasu zajmuje się także rozbiórkami i wyburzeniami, co kilkukrotnie pojawiało się także w programie.

Mężczyzna tak naprawdę ma dwa imiona – Adam Piotr – i dość nietypowo korzysta głównie z tego drugiego.

Piotro-Stal założył w 1996 roku. Firma w 2021 roku obchodzi więc sowity jubileusz – 25 lat na rynku. Jak przyznał w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” Piotr Sikora, jego ojciec miał betoniarnię, a on od małego przyglądał się, jak prowadzi biznes. Następnie uznał, że betoniarnia to już nieopłacalny biznes i postanowił wejść w rynek złomu.

Pochodzi i cały czas mieszka w Dobczynie – to mała miejscowość położona w połowie drogi między Wołominem a Tłuszczem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Stalowy Piotr Sikora (@piotr_stalowy)

Co robi poza Piotro-Stalem?

Niewiele osób wie, że jest zaangażowany także w Dom Opieki i Rehabilitacji „Luksus”, który ma siedzibę w Dobczynie. Projekt kilkukrotnie pojawiał się także w programie „Złomowisko PL” – głównie w kontekście zbiórki złomu oraz wykańczania obiektu.

Piotr Sikora świetnie radzi sobie także z grą na akordeonie. Wątek ten także pojawiał się w wielu odcinkach, w których „Stalowy” raczył swoich pracownikom muzyką spod własnych palców.

Wiadomo, że podobnie jak Paweł Kozakiewicz, jest miłośnikiem wojskowości. Podobnie jak w przypadku kierownika w swojej firmie, ma to związek z aktywnością Stowarzyszenia Miłośników Miasta Radzymin i Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Zajmuje się ono rzecz jasna propagowaniem historii wojskowości ze szczególnym uwzględnieniem historii kawalerii i Bitwy Warszawskiej 1920. Organizuje też rekonstrukcje historyczne oraz kultywuje tradycje 201. Ochotniczego Pułku Szwoleżerów. Więcej informacji można znaleźć na profilu Facebook stowarzyszenia – Ułanizradzymina.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez P. Sikora (@piotr_stalowy)

Piotr Sikora – wiek, żona, dzieci

Piotr Sikora urodził się w 1975 roku, ma więc 46 lat.

O jego życiu prywatnym niewiele wiadomo. Jedynie tyle, że jego żona ma na imię Sylwia. Nie pojawiła się ona jednak w żadnym z odcinków „Złomowisko PL”, a para chroni także swoją prywatność w mediach społecznościowych. Na profilu prywatnym „Stalowego” na Facebooku można znaleźć jednak kilka zdjęć, po których widać, że bardzo się kochają.

Niewiele wiadomo także o dzieciach mężczyzny. Ma syna Miłosza, który ma ok. 10-11 lat.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Stalowy Piotr Sikora (@piotr_stalowy)

Piotr Sikora w mediach społecznościowych

„Stalowego” możecie spotkać w dwóch social mediach – na Facebooku i Instagramie. Na tym pierwszym jako Stalowy Piotr zgromadził już ponad 54 tysiące obserwujących. Liczba interakcji niektórych wpisów sięga nawet kilku tysięcy. Na Intagramie jako @piotr_stalowy zebrał natomiast dotąd ponad 2,2 tys. obserwujących.

4.5/5 (liczba głosów: 15)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top