Connect with us
kobiety hazard

Lifestyle

Kobieca ręka do hazardu – w co i jak gra płeć piękna?

We współczesnych czasach kobiety uprawiające hazard nie są już kosmitkami – kimś nie na swoim miejscu. Stanowią ważną siłę tego rynku. Nie było tak zawsze, gdyż hazard powstał z myślą o mężczyznach. Jednak… Alice Ivers, Kitty Leroy, Lottie Donault – to nie tylko słynne graczki, ale również kobiety, które wpłynęły na losy i oblicze hazardu. Dziś już mężczyźni nie tylko traktują kobiety jako równorzędne partnerki w rywalizacji o zwycięstwo, ale potrafią również dostrzec wartość ich wielkiego wkładu w ideę, formy i kształt hazardu.

Styl kobiecy

Współczesne graczki z nieskrywaną przyjemnością podkreślają różnice w stylu podejmowania gier, w ich przebiegu i przyjmowanych strategiach. “W porównaniu do mężczyzn, my kobiety często wykazujemy różnice w stylu i podejściu do gry, co często przekłada się na nasze preferencje w kwestii samego wyboru gier” – mówi użytkowniczka kasyna BetOnRed. Jednak czy rzeczywiście można mówić o męskim i żeńskim podejściu do hazardu? Gdy jedni oceniający twierdzą, że kobiety mają bardziej ostrożne i konserwatywne podejście do gier, inni podkreślają, że są one bardziej agresywne i skłonne do podejmowania ryzyka. Styl gry zatem nie tylko wynika z płci. Wiele zależy od osobowości, preferencji, doświadczenia oraz przyjętej strategii gry.

Historia kobiecego hazardu

Hazard został stworzony przez mężczyzn z myślą o mężczyznach. Nie przeszkodziło to niektórym paniom jednak przebić się przez żelazne bramy tego świata i nieco w nim zamieszać. Alice Ivers, zwana również Poker Alice, to dziewczyna z XIX wieku – jedna z najlepszych pokerzystek ówczesnego czasu. Ta piękna, charyzmatyczna i silna dziewczyna pokonała wielu panów w grze, w której nie było jej równych. Zdobywając zwycięstwa w kolejnych turniejach, znacząco przyczyniła się do zmiany w podejściu do klientów kasyn. Dowiodła, że kobiety mają takie same lub lepsze zdolności do tworzenia długofalowej strategii gry niż mężczyźni. Również w XIX wieku żyła słynna Kitty Leroy – choć jej karierę przerwała śmierć w wieku 28 lat, wcześniej zdążyła pokazać, na co ją stać. Hazard zaczęła uprawiać jako czternastolatka i szybko zaczęła w nim wygrywać ze znacznie starszymi i bardziej doświadczonymi graczami. Z czasem rozwinęła swoją pasję w zawód. Najpierw została krupierką, a potem otworzyła pierwszy salon gier, prowadzony przez kobietę. Wśród wytrawnych graczek znalazła się również Lottie Donault (to przydomek Carlotty J. Tompkins, oznacza “dużo pieniędzy”). To dziewczyna, która została nazwana królową pokera. W gry hazardowe wciągnął ją ojciec, który od najmłodszych lat zabierał ją ze sobą do kasyn. Gdy przeniosła się z Europy do Teksasu, najpierw została krupierką, a z czasem wyszła za mąż za właściciela kasyna i odbywała z mężem liczne podróże po światowych kasynach. Na podstawie zebranych materiałów napisała książkę i zajęła się edukacją – uczyła w World Series of Poker. Podobnych nazwisk można wymienić więcej, jak chociażby Lidia Barbara czy Denis Cotes – graczki, które swoje hobby zamieniły w biznesowe imperia.

W co grają kobiety?

Choć trudno mówić o jednorodnym stylu grania kobiet, tak istnieją statystyki dotyczące preferowanych przez płeć piękną gier. Jedną z najbardziej ulubionych przez kobiety gier jest ruletka, prawdopodobnie z uwagi na jej elegancki charakter. Jak mówią współczesne graczki: “Ruletka daje poczucie kontroli nad grą i pozwala na podejmowanie decyzji drogą intuicji”. Na drugim miejscu znajduje się poker, którego rosnąca popularność na całym świecie pokazuje, że ta gra nie ma płci. “W pokerze ujawnia się strategiczne myślenie kobiet – podkreśla jedna z nich – umiejętność obserwacji i analizy ruchów przeciwnika. A wiadomo, że kobiety są doskonałymi obserwatorkami. Lepiej też czytają emocje, co czyni je poważnymi rywalkami przy zielonych stołach. Wiele kobiet wybiera też z umiłowaniem sloty, tj. gry oparte na mechanice losowej. Oferują też zróżnicowaną tematykę, z której wiele treści projektowanych jest pod odbiorcę żeńskiego (jak moda, podróże, kuchnia, romanse).

Coraz więcej operatorów i właścicieli kasyn docenia nie tylko kobiety jako graczki, ale również dostrzega wartość kobiecego wkładu w świat gier. Stąd współczesne kobiety zajmują często ważne, strategiczne miejsca w świecie rzeczywistej i wirtualnej rozrywki.

 

Continue Reading
Zobacz również:
Reklama

Popularne

Reklama
To Top