Connect with us
sylwia dekiert
Fot. Instagram @sylwiadekiert

Telewizja

Sylwia Dekiert – co wiadomo o pięknej prezenterce TVP? [wiek, dzieci]

Sylwia Dekiert jest doskonale znana fanom sportu w Polsce. Co jednak wiadomo o jej życiu prywatnym i zawodowym? W tym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje na temat dziennikarki.

Kim jest Sylwia Dekiert?

Sylwia Dekiert jest dziennikarką i prezenterką Telewizji Polskiej, w której pracuje od 2001 roku. Karierę zawodową rozpoczynała jednak w „Gazecie Lubuskiej”.

Pochodzi z Zielonej Góry, choć obecnie mieszka oczywiście w Warszawie. Studia ukończyła jednak także w Zielonej Górze na tamtejszym Uniwersytecie – jest magistrem filologii polskiej ze specjalnością dziennikarstwo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Agata Bachanek - co wiadomo o zjawiskowej dziennikarce TVP Sport?

W 2018 roku była nominowana do Telekamery w kategorii “Nadzieja telewizji”, gdzie jednak przegrała z Filipem Chajzerem. W 2021 r. po raz kolejny otrzymała nominację w tym konkursie – tym razem w kategorii „Komentator sportowy”. Najlepszy okazał się jednak Jerzy Mielewski.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Sylwia Dekiert (@sylwiadekiert)

Czym zajmuje się w TVP Sport?

Szerokiej publiczności jest znana oczywiście z pracy w redakcji sportowej TVP. Jest jedną z prowadzących „Sportowy wieczór”, a regularnie pojawia się także w magazynie o sportach walki „Ring”. Poza tym prowadzi liczne studia przy okazji meczów piłkarskich.

W przeszłości była także reporterką na meczach reprezentacji Polski w piłce nożnej. Od 2011 do 2019 roku prowadziła dwa główne programy sportowe TVP – „Sport” przed głównym wydaniem „Wiadomości” TVP1 oraz „Sport telegram” po „Panoramie” TVP2.

Jest także autorką cyklu reportaży „Orły sportu” oraz „Orły Nawałki”. Podczas nagrania z Michałem Pazdanem doszło do niecodziennej sytuacji, dzięki której sam program jak i dziennikarka na kilka dni stali się niezwykle popularni.

Czy występuje wyłącznie na antenie TVP Sport?

Dekiert coraz częściej można zobaczyć także w programach niezwiązanych ze sportem. Chodzi tu przede wszystkim o organizowane przez telewizję publiczną „Wielkie testy”, które prowadzi wraz z Maciejem Kurzajewskim.

W 2017 roku prowadziła także koncert „Debiuty” podczas 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Sylwia Dekiert (@sylwiadekiert)

Wiek, rodzina, dzieci

Sylwia Dekiert urodziła się w 1979 roku, obecnie ma więc 43 lata.

Prywatnie rozwiodła się z Rafałem Darżynkiewiczem, z którym ma dwóch synów – 12-letniego Doriana i 6-letniego Igora.

Obecnie jest zaręczona ze Sławomirem Nelupem, producentem TVP Sport. W 2020 r. na świat przyszło pierwsze dziecko pary – chłopiec o imieniu Luka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Sylwia Dekiert (@sylwiadekiert)

Sylwia Dekiert w mediach społecznościowych

Sylwię Dekiert można obserwować w trzech mediach społecznościowych – Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

O ile na Facebooku zgromadziła 4,6 tys. obserwujących, o tyle w pozostałych social mediach te liczby są już zdecydowanie większe. Na Twitterze dziennikarkę „śledzi” bowiem aż ponad 20,6 tys. obserwujących.

Jeszcze więcej jest ich na Instagramie, gdzie jako @sylwiadekiert zgromadziła ponad 27,2 tys. obserwujących. Zamieszcza tam fotografie ze swojego życia prywatnego i zawodowego. Na profilu znajdują się zdjęcia dziennikarki z wieloma innymi znanymi osobami.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Sylwia Dekiert (@sylwiadekiert)

4.6/5 (liczba głosów: 18)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top