Connect with us
Sylwia Gliwa
Fot. Instagram @sylwia_gliwa

Kultura

Sylwia Gliwa. Kim jest aktorka znana z serialu „Na Wspólnej”?

Sylwia Gliwa to aktorka, którą znamy głownie z popularnego serialu TVN-u, ale wystąpiła też w wielu innych produkcjach. Poza tym jest też aktorką teatralną. Co dokładnie wiadomo na temat jej życia zawodowego i prywatnego? W tym newsie przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Sylwia Gliwa?

Kim jest Sylwia Gliwa? To aktorka teatralna i filmowa, znana szerokiej publiczności dzięki udziałowi w serialu „Na Wspólnej”. Jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie (20021). Poza tym ukończyła też warsztaty w Lee Strasberg Studio (Instytut Teatralny i Filmowy) w Nowym Jorku.

Kariera

Sylwia Gliwa od 2000 roku występuje na deskach teatrów. Najpierw grała w Teatrze Collegium Nobilium, czyli warszawskim teatrze działającym przy Akademii Teatralnej. Po studiach związała się z Teatrem Współczesnym w Warszawie (2001-2003). W latach 2004-2006 grała w innych warszawskich teatrach – w Teatrze Narodowym i w Teatrze Rozmaitości. W 2007 przeniosła się do Teatru Miejskiego w Gdyni, a rok później do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Obecnie można ją oglądać w spektaklach Teatru Kamienica i Teatru Komedia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Julia Królikowska. Co wiadomo o córce znanych aktorów?

Wystąpiła w wielu serialach telewizyjnych, chociaż w większości przypadków były to role epizodyczne. Były to takie tytuł jak np. „Klan”, „Kasia i Tomek”, „Ojciec Mateusz” czy „Pierwsza Miłość”. Od 2003 roku występuje w serialu „Na Wspólnej”, który przyniósł jej zdecydowanie największą popularność.

Poza tym mogliśmy ją oglądać w kilku filmach, m.in. w „Karol – człowiek, który został papieżem” i „Chopin. Pragnienie miłości”.

Wiek, rodzina, mężowie

Sylwia Gliwa ma 43 lata, urodziła się 7 czerwca 1978 roku. Urodziła się na Kaszubach, ale wychowywała w Tarnowskich Górach.

27 sierpnia 2011 roku wyszła za mąż za kierowcę wyścigowego i dziennikarza Marcina Biernackiego, zaledwie po roku związku. Ślub odbył się w kościele pod wezwaniem św. Jana Ewangelisty w Paczkowie. Mają syna urodzonego w 2012 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Gabriela Muskała. Co wiadomo na temat znanej aktorki?

W 2019 roku media obiegła informacja o rozwodzie pary. Początkowe plotki szybko odnalazły potwierdzenie w rzeczywistości, a rozstanie przebiegło w atmosferze skandali, były mąż miał oskarżać aktorkę nawet o przemoc domową.

Od 2021 związana jest z Bogumiłem Ziębą, prezesem firmy informatycznej Inovatica.

Sylwia Gliwa w mediach społecznościowych

Aktorka prowadzi konto na Instagramie. Jest tam obecna pod nazwą @sylwia_gliwa. Profil na ten moment obserwuje 24,1 tys. osób. Skupia się głównie na zdjęciach związanych z pracą, ale czasami dodaje też prywatne ujęcia. Poza tym ma konto na Facebooku, które liczy 21 tys. obserwujących.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top