Connect with us
system nośny plecak górski
Artykuł sponsorowany

Porady

Co to jest system nośny w plecaku górskim i dlaczego jest tak ważny?

Plecaki, przeznaczone do aktywności outdoorowej są zróżnicowane zarówno pod względem rozmiarów, rodzajów materiału, konstrukcji oraz elementów, wpływających na funkcjonalność użytkowania. W przypadku plecaków górskich liczy się każdy szczegół, decydujący o niezawodności i komforcie zastosowania, a dodatkowo minimalizuje obciążenie kręgosłupa podczas wielogodzinnej wędrówki.

Plecak górski – co jest ważne przy wyborze?

Plecak górski może być produktem o pojemności do 30 l. Małe, lekkie, poręczne plecaki, które znajdziesz na https://www.e-horyzont.pl/sprzet/plecaki-i-torby/plecaki-trekkingowe.html, polecane są na krótkie wycieczki, gdy potrzebujesz zabrać kilka, najpotrzebniejszych przedmiotów. Na dłuższe wyprawy sprawdzi się plecak o pojemności 30-50 litrów, w którym zmieścisz przedmioty, potrzebne podczas całodniowej wyprawy. Dla miłośników dłuższych, górskich wędrówek, potrzebujących zabrać ze sobą więcej rzeczy sprawdzi się plecak ze stelażem, posiadający pojemność od 60 l. Małe i duże plecaki górskie ze stelażem posiadają szereg udogodnień, przydatnych podczas marszu. Ważny jest szeroki, regulowany pas biodrowy, dobra wentylacja pleców oraz praktyczne uchwyty, pozwalające przenosić przedmioty na zewnątrz komory głównej.

System nośny w plecaku górskim – co to jest?

system nośny w plecaku górskim

Plecak górski posiada stelaż, zapewniający doskonałe dopasowanie do sylwetki oraz ułatwiające wielogodzinny marsz. Stelaż w plecakach górskich zyskał nazwę systemu nośnego. W ramach tego zestawu elementów wyróżnia się szelki, pas biodrowy, pas piersiowy, elementy, odpowiadające za wentylację pleców. System nośny, czyli stelaż, jest niezbędny podczas górskich wycieczek. Pozwala odciążyć kręgosłup, zapewnia stabilność przenoszonego ciężaru oraz ułatwia pakowanie produktów. System nośny jest bardzo ważnym elementem plecaka górskiego, gdyż to właśnie on odpowiada za stabilność i komfort użytkowania. W znacznej mierze odpowiada za zdrowie kręgosłupa, nie powodując dyskomfortu. Dzięki wyborowi odpowiedniego plecaka ze stelażem na https://www.e-horyzont.pl/, masz gwarancję wygody podczas górskiej wycieczki. Bardzo ważna jest wysokość stelaża, dopasowana do pojemności plecaka. Zwróć uwagę na siatkę dystansującą i pamiętaj, aby szerokość pasa biodrowego rosła wraz z pojemnością plecaka górskiego. System nośny powinien być dobrze skoordynowany, aby jego regulacja pozwalała indywidualnie dopasować produkt do swoich oczekiwań. Zwróć uwagę również na materiały, powinny być trwałe, wysokiej jakości, lekkie i odporne na działanie czynników pogodowych.

Co jest ważne w systemie nośnym plecaka górskiego?

plecak górski system nośny

Wycieczka z plecakiem będzie udana, jeśli w góry zabierzesz solidny, precyzyjnie wykonany produkt, zawierający praktyczne elementy wyposażenia. Ważne jest, aby pas piersiowy systemu nośnego plecaka posiadał regulację, a pas biodrowy oprócz regulacji wykazywał się odpowiednią szerokością. Dzięki niej zwiększy się komfort użytkowania, zauważalny w trakcie marszu i znacznie zmniejszy się obciążenie kręgosłupa. System nośny powinien wykazywać się ponadto odpowiednio zaplanowaną wentylacją pleców użytkownika. Dla komfortu i bezpieczeństwa użytkowania ważne jest doskonałe dopasowanie tej części do pleców, jednak bez prawidłowo zaprojektowanego systemu cyrkulacji powietrza plecak mógłby powodować nadmierne pocenie się i otarcia pleców.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top