Connect with us
Szymon Borczuch
Fot. Instagram @szymon_borczuch

Telewizja

Szymon Borczuch. Co wiadomo na temat dziennikarza sportowego TVP?

Szymon Borczuch to znany dziennikarz stacji TVP. Co wiadomo o jego życiu zawodowym i prywatnym? Przedstawiamy najważniejsze informacje na jego temat.

Kim jest Szymon Borczuch?

Kim jest Szymon Borczuch? To dziennikarz sportowy od wielu lat kojarzony z Telewizją Polską. Z wykształcenia jest politologiem, w 2004 roku ukończył studia na Uniwersytecie Gdańskim.

Karierę dziennikarską rozpoczął jeszcze w czasie studiów. W latach 2000 – 2006 pracował w dziale sportowym Radia Gdańsk, jako prezenter, reporter i komentator. Zajmował się głównie piłką nożną, koszykówką, żeglarstwem, pływaniem i szermierką.

Podczas piłkarskich Mistrzostw Europy w 2004 rozgrywanych w Portugalii był tam zatrudniony jako wolontariusz w Centrum Akredytacji i Centrum Prasowym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Jarosław Idzi. Co wiadomo na temat znanego polskiego komentatora?

W 2006 roku przeniósł się z Radia Gdańsk, do sportowej redakcji Telewizji Polskiej, w której pracuje do dzisiaj. Możemy kojarzyć go głownie jako reportera relacjonującego wydarzenia z aren sportowych i przeprowadzającego wywiady ze sportowcami. Jest także prezenterem w programach studyjnych i komentatorem.

W czasie niemal szesnastu lat pracy w TVP był na wszystkich największych imprezach sportowych jak choćby letnich i zimowych Igrzyskach Olimpijskich (m.in. Pekin 2008, Rio 2016), Mistrzostwach Świata w Piłce nożnej w 2006 i 2018 roku czy UEFA Euro w 2012, 2016 i 2020 roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Szymon Borczuch (@szymon_borczuch)

Wiek, rodzina, dzieci

Szymon Borczuch urodziny świętuje 8 lipca, nie wiadomo jednak w którym roku się urodził. Zważywszy jednak na to, że studia ukończył w 2004 roku, można przypuszczać, że ma około 43 lat. Pochodzi z Trójmiasta.

Na temat rodziny dziennikarza także praktycznie nie znajdziemy informacji. Wiadomo tylko, że ma żonę Karolinę i dwójkę dzieci – starszego syna i młodszą córkę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Szymon Borczuch (@szymon_borczuch)

Szymon Borczuch w mediach społecznościowych

Dziennikarz prowadzi profil na Instagramie. Jest tam obecny pod nazwą @szymon_borczuch, a na ten moment konto śledzi 1390 obserwujących. Praktycznie wszystkie zamieszczane posty dotyczą sportu i pracy, nie znajdziemy tam raczej prywatnych fotografii. Poza tym ma także konto na Twitterze, gdzie obserwuje go 12 tysięcy osób.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Szymon Borczuch (@szymon_borczuch)

4.5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top