Connect with us
joseph ammisah the.collection
Fot. YouTube / FAKT24.PL

Lifestyle

Kim jest i skąd ma pieniądze Joseph Ammisah znany jako the.collection?

W Internecie ludzie często szukają informacji, kim jest the.collection i skąd ma pieniądze na kupno kolejnych bardzo drogich samochodów. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje na temat biznesmena.

Kim jest the.collection?

Joseph Ammisah to znany przedsiębiorca i kolekcjoner samochodów. Szerzej publiczności znany jest jako the.collection. W Poznaniu mieszka od 2019 roku, a wcześniej przez siedem lat mieszkał w Warszawie. Wielu ludziom kojarzy się z charakterystycznym „gin dobrey”, jakim wita się z innymi.

Pochodzi z Ghany, choć ma także brytyjskie obywatelstwo. Poza angielskim zna jednak także inne języki – francuski, hiszpański, szwedzki, no i oczywiście polski.

Co znajduje się w jego niesamowitej kolekcji samochodów? Brytyjczyk kolekcjonuje zarówno klasyki (Lancia Delta HF Integrale czy Mercedes 280SL Pagoda), supersamochody (Porsche 911 GT3 RS, McLaren 720S) czy luksusowe limuzyny (Rolls Royce Wraith czy Ferrari F12). Perłą w koronie jego kolekcji jest Lamborghini Aventador SVJ.

Często określany jest jako ekscentryczny milioner. Nie ma w tym jednak przesady, bowiem pewnego razu po zakupie zegarka nie chciał czekać na przesyłkę i sam po niego poleciał… do Stanów Zjednoczonych.

Skąd ma pieniądze?

To temat, który od razu przychodzi na myśl, kiedy patrzy się na kolekcję przedsiębiorcy. Okazuje się, że dorobił się on pieniędzy na branży lotniczej. Ma firmę, która prowadzi wynajem samolotów.

Kobiety w życiu the.collection

Obecnie jego partnerką jest Polka, Victoria Kukulska. O kobiecie tak naprawdę niewiele wiadomo. Nieznany jest także jej wiek, choć wygląda bardzo młodo. Na Instagramie obserwuje ją tylko nieco ponad 300 osób, co w dzisiejszych czasach jest przeciętnym wynikiem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez @victoriakukulska

Josep Ammisah – dzieci

the.collection mieszka w Poznaniu z dwoma synami z poprzedniego małżeństwa. Wiadomo o nich, że urodzili się w Szwecji i mają na imię Alex i Bassie. Sądząc po umiejętnościach językowych, znacznie lepszych od ojca, mieszkają w Polsce już od jakiegoś czasu.

Wiadomo także, że ma córkę. W wywiadach przyznawał, że przez nią (mieszkała w Poznaniu) po prostu zamienił Warszawę na stolicę Wielkopolski. Wszystko po to, aby nie tracić czasu na dojazdy co dwa tygodnie.

Nie ma potwierdzenia, czy the.collection ma dziecko z obecną partnerką. Ta zamieściła na Instagramie zdjęcie i film z małym chłopcem podpisując je kolejno „moje słoneczko” i „moja malutka miłość”. Mogło to być jednak dziecko kogoś z rodziny Josepha Ammisaha.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez @victoriakukulska

Program „Kolekcjoner”

W 2021 roku TVN Turbo wyprodukował serial dokumentalny o losach Josepha Ammisaha jako tytułowego „Kolekcjonera”. W największym skrócie format ma być opowieścią o człowieku, który osiągnął sukces i może spełniać swoje motoryzacyjne marzenia.

the.collection pokazuje też po prostu pozytywną stronę życia – jest niezwykle miły dla nich, a oni dla niego. Wydaje się także, że ma dużo dystansu do siebie i szacunku do innych, co pozwala mu szybko odnaleźć się w każdym towarzystwie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez astrid (@astridxwhite)

the.collection w mediach społecznościowych

Joseph Ammisah jest oczywiście obecny w mediach społecznościowych, które są przecież dla niego bardzo ważne. Na Instagramie @the.collection obserwuje go już ponad 96 tysięcy osób. Jest także obecny na Facebooku, gdzie zebrał ponad 12 tysięcy subskrybentów.

Co ciekawe, prowadzi także konto na Wykopie. Bez problemu znajdziecie także kanał na YouTube, z którego jednak zrezygnował po trzech filmach – być może właśnie przez program TVN Turbo.

4.4/5 (liczba głosów: 95)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top