Connect with us
Tomasz Ćwiąkała
Fot. Instagram @cwiakala

Telewizja

Tomasz Ćwiąkała. Co wiadomo o dziennikarzu Canal+ Sport?

Tomasz Ćwiąkała to dziennikarz sportowy pracujący w Canal+ Sport od 2018 roku. Co wiadomo na temat jego życia zawodowego i prywatnego? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Tomasz Ćwiąkała?

Kim jest Tomasz Ćwiąkała? To znany dziennikarz i komentator sportowy Canal+ Sport, specjalizujący się w piłce nożnej. Nie ma wykształcenia dziennikarskiego. Ukończył bowiem studia licencjackie na kierunku filologia portugalska na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Kariera dziennikarska

Tomasz Ćwiąkała karierę dziennikarską rozpoczynał od publikacji artykułów w iGol.pl i Futbolnet.pl.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Jacek Laskowski - co wiadomo o znanym dziennikarzu sportowym?

W 2010 roku został redaktorem naczelnym Weszlo.com. Dzięki znajomości języków obcych (zna angielski, włoski, hiszpański i portugalski), mógł przeprowadzać wywiady z wieloma zagranicznymi zawodnikami grającymi w polskiej lidze. Praca tam była pierwszym krokiem do poważnej kariery.

Współpracę z redakcją zakończył w 2016 roku. Decyzja ta była podyktowana głównie brakiem czasu, bowiem w międzyczasie we wrześniu 2015 roku rozpoczął pracę w Eleven Sports. W stacji komentował najważniejsze klubowe mecze piłkarskie. Wyspecjalizował się głównie w lidze hiszpańskiej, często komentował też ligę niemiecką.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Patryk Mirosławski - co wiadomo o szefie telewizji Eleven Sports?

W grudniu 2018 roku dołączył do redakcji Canal+ Sport, w której pracuje do dziś. Od lutego 2018 do września 2019 był też felietonistą „Przeglądu Sportowego”. Dla gazety chciał pisać już kilka lat wcześniej, jeszcze przed współpracą z „Weszło”. Jednak wówczas nie otrzymał szansy – jego teksty były stale odrzucane, albo wydawane w bardzo okrojonej wersji.

Tomasz Ćwiąkała jest autorem dwóch książek: „Borussia Dortmund” oraz „FC Barcelona”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

 

Wiek, rodzina

Tomasz Ćwiąkała ma 32 lata, urodził się w 1989 roku. Pochodzi z Krosna, niewielkiego miasta położonego w województwie podkarpackim.

Dziennikarz jest żonaty. Ślub wziął 6 lipca 2019 roku. Z żoną Karoliną doczekali się syna Bruno (ur. 2020). Tomasz Ćwiąkała chętnie dzieli się na swoim Instagramie zdjęciami z rodziną.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Tomasz Ćwiąkała w mediach społecznościowych

Tomasza Ćwiąkałę możemy obserwować na Instagramie. Prowadzi tam konto pod nazwą @cwiakala. Profil jak dotąd zgromadził 40,7 tys. obserwujących. Możemy tam zobaczyć zdjęcia nie tylko z pracy, ale także czasami z życia prywatnego. Dziennikarza znajdziemy również na Twitterze. Profil obserwuje aż 220,6 tys. osób.

Poza tym od 2018 roku prowadzi też popularny kanał na Youtube, gdzie komentuje aktualne wydarzenia ze świata futbolu. Kanał ma 119 tys. subskrypcji.

4.9/5 (liczba głosów: 14)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top