Connect with us
tomasz rząsa żona dzieci
Fot. YouTube / Lech Poznań

Sport

Tomasz Rząsa – ile ma dzieci i kim jest jego żona? Najważniejsze informacje o dyrektorze sportowym Lecha Poznań

Tomasz Rząsa jest niezwykle popularną postacią wyszukiwaną przez kibiców piłkarskich. Sprawdziliśmy wszystkie informacje na jego temat i zebraliśmy dla was w tym artykule. Znajdziecie tu zarówno dane na temat jego pracy zawodowej, jak i życia prywatnego.

Kim jest Tomasz Rząsa?

Kim jest Tomasz Rząsa? To były piłkarz, doskonale znany z obecności w piłkarskiej reprezentacji Polski z czasów Pawła Janasa, która awansowała na mundial w 2006 roku. Obecnie jednak pozostaje przy piłce nożnej, ale w zupełnie innej roli.

Jest bowiem dyrektorem sportowym Lecha Poznań. Oznacza to, że odpowiada za kwestie sportowe w poznańskim klubie, a więc głównie pozyskiwanie zawodników oraz kwestie kontraktowe zawodników i trenerów. Wcześniej w swojej karierze był team managerem reprezentacji Polski oraz dyrektorem sportowym piłkarskiej drużyny Cracovii.

Jest absolwentem Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach – niepublicznej uczelni wyższej – oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Wcześniej ukończył XIV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest dziewczyna Jakuba Modera? Poznajcie Agatę Dębską

Kariera sportowa

Tomasz Rząsa jest kojarzony głównie ze swojej kariery sportowej, która trwała blisko 20 lat. Piłkarz zaczynał na poważnie grać w Cracovii, ale dość szybko wyjechał za granicę. Spędził kilka lat w Szwajcarii, gdzie wypracował sobie markę, która pozwoliła na późniejszy transfer do Holandii.

Rząsę-piłkarza polscy kibice kojarzą głównie z występów w Feyenoordzie Rotterdam. Grał jednak także w innych holenderskich drużynach – Heerenveen, De Graafschap i ADO Den Haag. Piłkarską karierę zakończył w 2008 roku po dwóch sezonach występów w austriackim SV Ried.

W tym czasie rozegrał także 36 spotkań w seniorskiej reprezentacji Polski, gdzie strzelił jednego gola. Znany jest głównie z występów w latach 2004-2006 w eliminacjach do mistrzostw świata, na które jednak nie pojechał pomimo regularnej gry w kadrze w tamtym okresie. Co ciekawe, na mundialu był cztery lata wcześniej w Korei Południowej, gdzie z kolei pojechał praktycznie nie grając w eliminacjach. Jedynego gola w reprezentacji strzelił… w debiucie – w 1994 roku z Arabią Saudyjską.

Wiek, rodzina, żona, dzieci

Tomasz Rząsa urodził się w marcu 1973 roku, ma więc 49 lat.

Od lat związany jest z Sylwią Rząsą, o której jednak niewiele wiadomo. Małżeństwo dobrze chroni bowiem swoją prywatność.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Sylwia Rząsa (@rzasasylwia)

Para ma trójkę dzieci – urodzonego w 1999 roku syna Patryka, urodzoną w 2003 roku córkę Weronikę oraz syna, o którym niewiele wiadomo. Przyszedł on jednak na świat znacznie później od dwójki pierwszych dzieci, które pojawiły się w życiu Rząsów podczas gry piłkarza w Holandii.

Syn Patryk próbował piłkarskiej kariery śladem ojca, ale bez większych sukcesów. Grał w rezerwach Lecha Poznań i Cracovii, ale nie przebił się i w wieku 22 lat zakończył karierę. Co ciekawe, obok studiowania niedawno… wydał książkę. „Horacy. Weekend w Ośrodku Wypoczynkowym EGO” to powieść w sielankowej scenerii.

O córce Weronice wiadomo znacznie mniej, choć można spotkać ją na Instagramie, gdzie zamieszcza zdjęcia z życia prywatnego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez nazwa użytkownika (@weronika.rzasa)

Tomasz Rząsa w mediach społecznościowych

Tomasz Rząsa nie jest specjalnie zainteresowany prowadzeniem profili w mediach społecznościowych. Nie ma ich ani na Facebooku, ani na Twitterze ani na Instagramie, w przeciwieństwie do swoich dzieci. W związku ze swoją pracą pojawia się oczywiście w kanałach społecznościowych Lecha Poznań, np. filmach na YouTube.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top