Connect with us
Tomasz Świątek kim jest Ojciec Igi Świątek
Fot. klatka ze sport.tvp.pl / Tomasz Świątek podczas WTA 250 Warsaw Open 2023

Sport

Tomasz Świątek. Kim jest ojciec Igi Świątek? To były sportowiec

Niedawno w mediach głośno zrobiło się o Tomaszu Świątku. Ojciec Igi Świątek to były sportowiec, obecnie także organizator turnieju tenisowego. Co jeszcze skrywa Tomasz Świątek?

Kim jest Tomasz Świątek? Przekazał córkom sport w genach

Iga Świątek to trzykrotna zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych, a także liderka światowego rankingu WTA. Za sukcesami młodej sportsmenki poza trenerami stoi jej ojciec, który nazywa się Tomasz Świątek. Kim jest postać rodzica największej polskiej tenisistki wszech czasów? Ojciec Igi Świątek urodził się w Warszawie i już od młodzieńczych lat pałał pasją do sportu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest mama Igi Świątek, Dorota Świątek? Ujawniamy wszystkie fakty

Uprawiał wioślarstwo w AZS-AWF Warszawa. Był członkiem tego klubu od 1984 do 1990 roku. Jako student wziął udział w Uniwersjadzie w Zagrzebiu w 1987 roku. Podczas zawodów zdobył złoty medal w czwórce podwójnej mężczyzn. Był także finalistą Mistrzostw Świata w Kopenhadze, w tym samym roku. Pokłosiem sukcesów był wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Seulu. Niestety, razem z drużyną nie był w stanie osiągnąć dobrego wyniku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Iga Świątek (@iga.swiatek)

Odznaczenie za wybitne zasługi. Wsparcie kariery Igi Świątek

W międzyczasie związał się z żoną Dorotą, z którą spłodził dwie córki, Agatę i Igę. Po pierwszym sukcesie młodszej z nich we French Open Tomasz Świątek otrzymał z rąk prezydenta Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz promocji i rozwoju sportu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Agata Świątek. Kim jest siostra Igi Świątek? To również tenisistka

Ojciec najlepszej polskiej rakiety wspiera ją na każdym kroku, broniąc między innymi przed przytykami ze strony niedzielnych kibiców. Ponadto od początku kariery swojej podopiecznej pomagał jej pogodzić szkołę ze sportem, między innymi wożąc na treningi oraz przygotowując posiłki. Do tego z racji na trudne warunki rozwojowe w kraju, nawet w Warszawie, był zmuszony do wydania dużej sumy pieniędzy na rozwój sportowej ścieżki Igi Świątek. Widać, jak na dłoni, że zależy mu na dobru swojego dziecka.

Czym zajmuje się ojciec Igi Świątek? Turniej WTA 250 Warsaw Open

Obecnie były wioślarz nie uprawia czynnie sportu. Dlatego wielu internautów i telewidzów zastanawia się nad tym, co robi Tomasz Świątek? Jego życie zawodowe mocno się zmieniło. Stał się biznesmenem i prowadzi firmę Serv-Can, która jest jednym z organizatorów turnieju tenisowego w WTA 250 Poland Open. Ojciec Igi Świątek regularnie zaprasza na turniej córkę, przez co wzajemnie się promują. Ponadto Tomasz Świątek występuje w telewizyjnym studiu w roli eksperta podczas rozgrywania zawodów na kortach Legii Warszawa.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Women’s Tennis Association (@wta)

Tomasz Świątek. Wiek. Ile lat ma ojciec Igi Świątek?

Ojciec Igi Świątek ma 59 lat. Przyszedł na świat w 1964 roku. Urodziny obchodzi 26 lipca, oznacza to, że jest zodiakalnym lwem. Takich ludzi, jak on cechuje siła, charyzma, a także lojalność. Patrząc na drogę, którą musiał przejść razem z córką, zdecydowanie Tomasz Świątek wpisuje się w ten kanon.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Trener Izo Zunić. Kim jest przystojny chłopak Magdy Linette?

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top