Connect with us
tomasz urban
Fot. YouTube / KitManiak

Telewizja

Tomasz Urban. Co wiadomo o telewizyjnym specjaliście od Bundesligi?

Tomasz Urban – co wiadomo o jednym z najważniejszych ekspertów od niemieckiej Bundesligi w Polsce? W tym newsie zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje na temat dziennikarza.

Kim jest Tomasz Urban?

Tomasz Urban to dziennikarz, jeden z najbardziej znanych w Polsce specjalistów od niemieckiej Bundesligi w piłce nożnej. Obecnie pracuje dla Viaplay.

Pochodzi z Tarnobrzegu, jest też wielkim sympatykiem tamtejszej Siarki, której pomaga w prowadzeniu profili w mediach społecznościowych.

Z wykształcenia jest germanistą, co w tym przypadku oznacza powiązanie życiowej pasji z ukończoną szkołą. Poza pracą w Viaplay jest także nauczycielem języka niemieckiego w Zespole Szkół nr 2 w Rypinie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Mateusz Majak (@matimajak)

Kariera w mediach

Poważną karierę w mediach rozpoczynał w magazynie „Tylko Piłka”, który jest już jednak przeszłością. Na stronie tylkopilka.pl ostały się jego materiały – np. ten o początkach zafascynowania Bundesligą. W 2016 roku współpracował także z „Przeglądem Sportowym”, tworząc materiały video w ramach serii „Total Fussball”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Patryk Mirosławski - co wiadomo o szefie telewizji Eleven Sports?

W tym samym roku związał się z tygodnikiem „Piłka Nożna”, gdzie pisał felietony i komentarze. Strony rozstały się pod koniec 2020 roku. Tak naprawdę jednak jego kariera „wystrzeliła” po rozpoczęciu pracy w Eleven Sports w 2017 roku, gdzie bardzo szybko zyskał łatkę rzetelnego eksperta od Bundesligi, którego wiedza sięga początków lat 90.

Kiedy okazało się, że Eleven Sports straci prawa do niemieckiej Bundesligi, było niemal pewne, że nowy nadawca – Viaplay – zainteresuje się Urbanem. Tak się też stało i od początku sezonu 2021/22 dziennikarz pracuje właśnie na rzecz skandynawskiej platformy streamingowej. Żegnając się z byłym już pracodawcą wspomniał o „olbrzymiej przyjemności” z pracy w Eleven Sports.

Poza pracą w Viaplay regularnie pisze także teksty dla serwisu meczyki.pl. Pojawiają się one mniej więcej raz w tygodniu.

Wiek, rodzina

Tomasz Urban urodził się w 1979 roku, ma więc 42 lata.

Dziennikarz dość szczelnie chroni swoje życie prywatne i nie mamy powodu, aby w nie ingerować. Wiadomo natomiast, że ma syna.

Tomasz Urban w mediach społecznościowych

Tomasza Urbana można spotkać w dwóch mediach społecznościowych. Na Twitterze jako @tom_ur obserwuje go już ponad 37,6 tys. osób. Jest też obecny na Facebooku, gdzie jako @bundesmaniak zebrał ponad 3,5 tys. obserwujących.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top