Connect with us
tomasz włodarczyk
Fot. Instagram @wlodar85

Sport

Tomasz Włodarczyk. Ile lat ma znany dziennikarz sportowy i czy jest z kimś związany?

Tomasz Włodarczyk jest jednym z najpopularniejszych polskich dziennikarzy sportowych. Co wiadomo o jego życiu prywatnym i karierze zawodowej? W tym newsie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje.

Kim jest Tomasz Włodarczyk?

Kim jest Tomasz Włodarczyk? To niezwykle popularny dziennikarz sportowy, który znany jest w dużej mierze z nowinek transferowych.

Możecie być zdziwieni, ale dziennikarz nie kończył studiów w Polsce, a w Wielkiej Brytanii – na University of Bedfordshire. Co istotne, już w trakcie studiów nabierał dziennikarskie doświadczenie, publikując w wielu mediach. Jego artykuły pojawiały się wówczas m.in. w „The Guardian”.

Kariera dziennikarska

Pierwszą poważną pracą Tomasza Włodarczyka był brytyjski „The Sun”. To właśnie jako reprezentant tej gazety dziennikarz był akredytowany na piłkarskie Euro 2008. Wcześniej jednak pisał dla lechsport.pl – sportowego serwisu internetowego sponsorowanego przez jeden z browarów. „Chodziłem do liceum, miałem znacznie większe „kieszonkowe” dzięki pisaniu. Już wtedy poczułem nutkę niezależności” – powiedział później w rozmowie z łączynaspasja.pl.

Po imprezie wrócił na stałe do Polski i podjął pracę w „Super Expressie”. Po dwóch latach przeniósł się do Orange Sport, gdzie także pracował dwa lata zanim przeniósł się do Ringier Axel Springer Polska.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Tomasz Rząsa - ile ma dzieci i kim jest jego żona? Najważniejsze informacje o dyrektorze sportowym Lecha Poznań

Co ciekawe, na początku pracował jako dziennikarz „Faktu”, a do „Przeglądu Sportowego” przeniósł się na stałe w 2013 roku. To właśnie z tego okresu pracy był najbardziej znany przez wiele lat. Pracował jako dziennikarz przy Euro 2016 i MŚ 2018, przez kilka lat będąc także zastępcą redaktora naczelnego. W tym czasie wydał także dwie książki, w tym „W kadrze” – album z wywiadami-rzekami z 10 reprezentantami Polski.

Na początku 2020 roku niespodziewanie przeniósł się do sport.pl, którego redaktorem naczelnym był wówczas Paweł Wilkowicz. W związku z opisaną niżej aferą bardzo szybko zakończył tam jednak pracę i zniknął z mediów na wiele miesięcy.

Po kilku miesiącach rozpoczął pracę w meczyki.pl, co początkowo było obiektem szydery. Serwis stał się bowiem popularny dzięki publikowaniu nielegalnych streamów, a „Włodar” był jedną z twarzy nowej ery projektu – postawienia na wartościowe, autorskie treści. Po dwóch latach można stwierdzić, że plan się powiódł, a „Meczyki” bardzo mocno rozpychają się nie tylko na rynku serwisów internetowych, ale także YouTube.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tomasz Włodarczyk (@wlodar85)

Afera, która zatrzymała karierę

Afera z udziałem Tomasza Włodarczyka wybuchła zupełnie niespodziewanie. W marcu 2020 roku ukazał się nowy numer magazynu „Press”, który zawierał długi wywiad z Izabelą Koprowiak, dziennikarką „Przeglądu Sportowego”. Zdradziła on, że kilka lat wcześniej jej ówczesny przełożony łapał ją za udo i wyzywał. Nie podano jego nazwiska, ale internauci bardzo szybko ustalili, że to musiał być Tomasz Włodarczyk.

Ten odniósł się do sprawy po kilku dniach przeprosinami, tłumacząc się upojeniem alkoholowym i dodając, że sytuacja nie miała podtekstu seksualnego. W całej sprawie istotny był także fakt, że Koprowiak zgłaszała to do przełożonych, ale ci to zbagatelizowali. Dziennikarz szybko stał się „czarną owcą” dla kibiców piłkarskich i było wiadomo, że musi zniknąć z mediów co najmniej na jakiś czas.

Co ciekawe, dzisiaj podejście do „Włodara” znacząco się zmieniło. Wielu kibiców doskonale pamięta tamtą sytuację, ale do jej wypominania dochodzi niezwykle rzadko, a Włodarczyk cieszy się niezwykle dobrą opinią. Jej podstawą są newsy transferowe, w których uznawany jest za najlepszego polskiego dziennikarza.

Wiek, rodzina, dzieci

Tomasz Włodarczyk urodził się 1 marca 1985 roku, ma więc 37 lat.

Nic nie wiadomo na temat jego obecnej partnerki. Żadna kobieta nie pojawia się bowiem na zdjęciach zamieszczanych przez niego w mediach społecznościowych.

Dziennikarz nie ma obecnie dzieci.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tomasz Włodarczyk (@wlodar85)

Tomasz Włodarczyk w mediach społecznościowych

Tomasza Włodarczyka można spotkać przede wszystkim na Twitterze, gdzie występuje jako @wlodar85. Zebrał tam już ponad 135 tysięcy obserwujących. Znacznie mniej popularny jest na Instagramie, gdzie ma dotąd niecałe 9 tysięcy obserwujących.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tomasz Włodarczyk (@wlodar85)

3.5/5 (liczba głosów: 4)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top