Connect with us
tomasz wolny
Fot. Instragram @tomaszwolny_tej

Telewizja

Tomasz Wolny. Co wiadomo o znanym prezenterze telewizyjnym?

Tomasz Wolny – co wiadomo o życiu prywatnym i zawodowym znanego prezentera telewizyjnego? W tym newsie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje.

Kim jest Tomasz Wolny?

Kim jest Tomasz Wolny? To znany prezenter telewizyjny, związany od 2010 roku z Telewizją Polską.

Pochodzi z Poznania, czemu od czasu daje wyraz w prowadzonych przez siebie programach. Ukończył tam studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.

Już znacznie później powrócił na uczelnię w roli… wykładowcy. Prowadził bowiem zajęcia na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

Co ciekawe, po studiach, a jeszcze przed rozpoczęciem pracy dziennikarskiej, podejmował nietypowe zajęcia. Aby zarobić na życie, pracował np. w Stanach Zjednoczonych jako kelner i pracownik budowlany. Poza tym odbył staże w ONZ i polskiej ambasadzie w Meksyku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Ida Nowakowska. Co wiadomo o prezenterce TVP?

W 2021 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez prezydenta Andrzeja Dudę. Odznaczenie otrzymał za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej. „Sensem mojej pracy jako dziennikarza jest to, żeby przekuć swoją popularność na coś dobrego, czy to będzie wpłata choćby jednej złotówki, czy też przekazanie 1% przy corocznym rozliczeniu” – powiedział w jednym z wywiadów.

Mężczyzna jest bardzo wierzący i co roku wybiera się na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy.

Pomimo mieszkania w Warszawie, jest emocjonalnie związany z Poznaniem i tamtejszym klubem piłkarskim, Lechem. Od czasu do czasu daje temu wyraz w prowadzonych przez siebie programach oraz profilach w mediach społecznościowych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tomasz Wolny (@tomaszwolny_tej)

Kariera w mediach

Karierę dziennikarską rozpoczął dość późno, ale od poważnego medium. W 2008 roku związał się bowiem z TVN24, gdzie był reporterem. Otrzymanie pracy ułatwił mu fakt, że wcześniej był redaktorem serwisu internetowego tvn24.pl.

W 2010 roku przeniósł się do Telewizji Polskiej, gdzie pracuje do dziś. Na początku była to rola prowadzącego serwisy informacyjne w poznańskim oddziale TVP3, ale od 2014 roku przeprowadził się już do Warszawy.

Znany jest przede wszystkim z prowadzenia „Panoramy” oraz „Pytania na śniadanie”. Sporadycznie występuje także w innych produkcjach publicznego nadawcy.

Za swoją działalność dwukrotnie zdobywał Telekamerę w kategorii „Prezenter informacji” (2019 i 2020).

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tomasz Wolny (@tomaszwolny_tej)

Wiek, rodzina, dzieci

Tomasz Wolny urodził się w listopadzie 1980 roku, ma więc 41 lat.

Od lat związany jest z dziennikarką Agatą Tomaszewską-Wolną, z którą w 2009 roku wziął ślub. Co ciekawe, w wywiadach przyznaje, że to żona… uczyła go dziennikarstwa. Kobieta pracuje dla TVN24, co jednak nie jest dla nich żadną przeszkoda.

Para ma trójkę dzieci – Zofię (ur. 2010 r.), Tymona (ur. 2012 r.) oraz Halszkę (ur. 2014 r.).

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tomasz Wolny (@tomaszwolny_tej)

Tomasz Wolny w mediach społecznościowych

Tomasza Wolnego można obserwować przede wszystkim na Instagramie, gdzie jest obecny jako @tomaszwolny_tej. Zebrał tam już ponad 58 tysięcy obserwujących. Prowadzi także fanpage na Facebooku, gdzie zebrał ponad 38 tys. obserwujących.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tomasz Wolny (@tomaszwolny_tej)

4.3/5 (liczba głosów: 3)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top