Connect with us
tomasz "zadyma" gromadzki
Fot. Instagram @tomek_zadyma

Sport

Tomasz „Zadyma” Gromadzki. Kim jest nowy zawodnik Fame MMA?

Kim jest Tomasz „Zadyma” Gromadzki, który będzie walczył na Fame MMA 18? Przyjrzeliśmy się karierze sportowej i życiu prywatnemu sportowca i zebraliśmy dla was najważniejsze informacje w jednym miejscu.

Kim jest Tomasz „Zadyma” Gromadzki?

Kim jest Tomasz „Zadyma” Gromadzki? Mężczyzna zyskał ostatnio sporo na popularności zostając zawodnikiem Fame MMA. To jednak nie żaden freak, a sportowiec z krwi i kości, o czym piszemy poniżej. Pochodzi z Katowic, z którymi jest związany do dzisiaj.

Poza karierą sportową jest także związany z… branżą pogrzebową. Prowadzi zakład pogrzebowy, który wypełnia mu czas pomiędzy walkami. To ogółem człowiek wielu talentów, bowiem w jednym z wywiadów przyznał, że kiedy zleceń jest mało, zajmuje się także kaloryferami.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tomasz Gromadzki (@tomek_zadyma)

Kariera sportowa

Tomasz Gromadzki to przede wszystkim bokser, który jednak nie zrobił zawrotnej kariery. Do tej pory ma na koncie 18 zawodowych walk, z których 12 zakończyło się jego zwycięstwem (3 KO), 5 porażką, a jedna remisem. Ostatnią dotąd walkę stoczył we wrześniu 2022 roku z Robertem Parzęczewskim. Walka zakończyła się porażką przez jednogłośną decyzję sędziów. Sportowiec nie ogłosił co prawda zakończenia kariery bokserskiej, ale z wpisów przez niego zamieszczanych wynika, że kolejne walki są raczej mało prawdopodobne.

„Zadyma” był także związany z federacją Gromda, organizującą walki na gołe pięści. Stoczył tam całkiem sporo walk, m.in. wygrywając Gromdę 4, a w wielkim finale turnieju Gromda 6 ulegając Wasylowi „Vasylowi” Hałyczowi. Porażka była o tyle bolesna, że była to walka o 100 tysięcy złotych. Ogółem Tomasz Gromadzki stoczył w Gromdzie sześć walk, z czego pięć z nich wygrał. Jednocześnie walki na gołe pięści były powodem jego długotrwałej i nieprzyjemnej kontuzji, po której zrezygnował z nich i wrócił do boksu. W rozmowie ze sport.tvp.pl przyznał też, że Gromda nie jest finansowym eldorado.

„Zadyma” cały czas jest stosunkowo młody, więc może stoczyć sporo walk w Fame MMA. Jego pierwszym rywalem – na gali Fame MMA 18 – będzie Alan Kwieciński.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tomasz Gromadzki (@tomek_zadyma)

Wiek, rodzina, dzieci

Ile lat ma Tomasz Gromadzki? „Zadyma” urodził się 8 stycznia 1990 roku, obecnie ma więc 33 lata.

O życiu prywatnym sportowca niewiele wiadomo, a on sam dba o prywatność swojej rodziny. Wiadomo natomiast, że jego żoną jest Alicja Gromadzka (z domu Janota), z którą mają córkę Sarę.

Para wzięła ślub w 2018 roku, a dziewczynka przyszła na świat kilka miesięcy później.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tomasz Gromadzki (@tomek_zadyma)

Tomasz „Zadyma” Gromadzki w mediach społecznościowych

„Zadymę” możecie obserwować przede wszystkim na Instagramie. Jest tam obecny jako @tomek_zadyma i zebrał dotąd 13 tysięcy obserwujących. Na swoim profilu zamieszcza głównie zdjęcia ze swojej kariery sportowej oraz akcji społecznych, w które jest zaangażowany.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top