Connect with us
trampolina ogrodowa czy warto
Artykuł sponsorowany

Porady

3 powody dlaczego warto kupić trampolinę ogrodową! Możesz się zdziwić

Posiadanie własnej trampoliny ogrodowej, na której można nie tylko skakać, ale i zorganizować wspaniałą zabawę dla całej rodziny, jest marzeniem wielu dzieci. Ta niezwykle popularna zabawka ogrodowa jest przeznaczona nie tylko do zabawy. Aktywność na trampolinie ma o wiele więcej zalet, niż mogłoby się wydawać, dlatego sprawdźmy, jakie korzyści przynosi skakanie na trampolinie dzieciom i dorosłym.

1. Korzyści prozdrowotne

Skakanie na trampolinie to świetny sposób na pozbycie się złej energii i rozładowanie napięć kumulujących się w ciele. Taka aktywność, szczególnie na świeżym powietrzu, uwalnia do krwi dużą ilość dopaminy i endorfin, a to świetna dawka pozytywnej energii, bez zbędnego sięgania po niezdrowe zamienniki.

Trampolina ogrodowa dla dzieci jest nieoceniona w budowaniu aktywności ruchowej dzieci, jak i dorosłych oraz kształtowaniu się prawidłowej motoryki, równowagi czy koordynacji ruchowej. Większe skupienie umysłu podczas wykonywania wysokich wyskoków powoduje, że bardziej koncentrujemy się na utrzymaniu równowagi.

W skakaniu nie tylko są trenowane dolne partie ciała, bo każdy mięsień, który wykonuje pracę podczas skoku, jest zmuszany do szybkich i cyklicznych skurczów. W ten sposób poprawia się wytrzymałość mięśni głębokich, a dodatkowo pracujemy nad polepszeniem swojej kondycji.

Treningiem na trampolinie dotleniamy organizm, poprawiając tym samym krążenie krwi. To z kolei wpływa na stymulowanie układu odpornościowego i zwiększenie wydolność naszego ciała. W klubach fitness trening na trampolinie to popularna forma aktywności, ponieważ skakanie przyspiesza metabolizm, modeluje sylwetkę i pozwala na pozbycie się dodatkowych kilogramów. Będzie doskonałym zakupem dla osób planujących pracować nad swoją sylwetką.

trampolina ogrodowa z siatką bezpieczeństwa

Trampolina ogrodowa o średnicy 252 cm z siatką bezpieczeństwa

2. Bezpieczna rekreacja

Trampoliny ogrodowe służą przede wszystkim do rekreacyjnego skakania. Są skonstruowane w taki sposób, aby wyeliminować ryzyko ewentualnych urazów, ale zawsze należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Skoki na trampolinie powinny odbywać się w środkowej części siatki do skakania. Boczne siatki na trampolinę zabezpieczają przed ewentualnym upadkiem, dlatego nawet wielkie szaleństwo na trampolinie jest w pełni bezpieczne, a rodzice nie muszą obawiać się groźnych urazów u swoich dzieci.

Szukając małej trampoliny ogrodowej pamiętajmy, aby wybrać model bezpieczny i wykonany z wysokiej jakości materiałów. Najlepiej, jeśli trampolina posiada odpowiedni certyfikat gwarantujący bezpieczeństwo.

3. Doskonała rozrywka dla całej rodziny

Duże trampoliny ogrodowe o średnicy 400 cm to świetna rozrywka nie tylko dla małych dzieci, ale także dla młodzieży i dorosłych. Z trampoliny można korzystać cały rok i nie ma potrzeby demontowania jej na zimę. Organizowanie rozrywki dla dzieci i ich przyjaciół jest o wiele łatwiejsze, jeśli posiadamy trampolinę, w której można nie tylko poszaleć, ale i nauczyć się różnych akrobacji. Skakanie daje olbrzymią frajdę i pozwala odciągnąć dzieci od komputerów i telefonów. Duże trampoliny ogrodowe oferuje między innymi polski producent Dollo.

Z wykorzystaniem trampoliny można także przeprowadzić kilka rodzinnych zabaw i to w taki sposób, aby zarówno dzieci, jak i dorośli spędzili czas wesoło i aktywnie. Do środka możemy wrzucić np. misie lub miękkie piłeczki i bawić się wspólnie, oczywiście dbają przy tym o podstawowe zasady bezpieczeństwa.

trampolina ogrodowa siatka

Trampolina ogrodowa o średnicy 312 cm z siatką bezpieczeństwa

Dorosłym skakanie pozwala się odprężyć i zrelaksować, ale dzięki trampolinie ogrodowej o małej średnicy możemy również zrobić aktywny trening cardio. To duża zaleta dla osób trenujących i chcących poprawić swoją kondycję. Skakanie na trampolinie nie jest aż tak męczące, a daje wyśmienite efekty. Dzięki trampolinie zabawa połączona z wyskokami pozwala budować prawidłową motorykę i koncentrować się na równowadze. Dla dzieci to świetna rozrywka i pomysł na nudę. Z wykorzystaniem trampoliny można prowadzić wiele interesujących zabaw, a skakanie

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top