Connect with us
tre voci
Fot. Instagram @trevoci

Kultura

Tre Voci. Kim są trzej tenorzy? Ich historie mogą was zaskoczyć

Kim są członkowie zespołu Tre Voci? Pomimo kilku lat na scenie i rosnącej popularności nadal niewiele o nich wiadomo. Po lekturze tego newsa będziecie wiedzieć znacznie więcej.

Tre Voci to jedno z muzycznych odkryć ostatnich lat, choć wydaje się, że cały czas niedoceniane. Nazywa się je zespołem pop-operowym, bowiem łączą oni śpiewanie operowe z muzyką rozrywkową. Regularnie pojawiają się w telewizji oraz na koncertach w dużych miastach, a mimo to niezwykle mało o nich wiadomo. W tym newsie przedstawiamy członków zespołu, którymi Wojciech Sokolnicki „Voytek Soko”, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj.

Wojciech Sokolnicki

„Voytek Soko” to chyba najbardziej znany z trzech tenorów młodego pokolenia. W swoim wykształceniu ma już trzy uznane uczelnie. Studiował bowiem na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu, a jest także absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Wałbrzychu w klasie saksofonu. Z całą pewnością można go więc nazwać człowiekiem wielu talentów.

Za niezwykle udany początek swojej kariery może uznać rok 2010, kiedy zdobył nagrodę im. Jana Kiepury za Debiut Roku. Wtedy też brać udział w wielkich operach w całej Europie. W 2014 roku został natomiast zwycięzcą XV Wielkiego Turnieju Tenorów organizowanego przez Operę na Zamku w Szczecinie.

Karierę koncertową rozpoczął natomiast w 2015 roku jako solista wykonujący najsłynniejsze tenorowe arie. Szybko zdobył popularność, występując we wszystkich najważniejszych filharmoniach w Polsce, ale także za granicą. Co ciekawe, oprócz występowania w operach czy też jako solista, sprawdzał się także jako reżyser koncertów.

Na Instagramie możecie obserować go jako @voytek_soko_sokolnicki. Zebrał tam już ponad 3,3 tys. obserwujących.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez TRE VOCI (@trevoci)

Tre Voci. Mikołaj Adamczak

O Mikołaju Adamczaku wiadomo już znacznie mniej, choć jego głos jest równie niesamowity. Mężczyzna jest emocjonalnie związany z Poznaniem, skąd pochodzi on i jego rodzina. Jak sam jednak przyznaje, czuje się obywatelem świata, więc uwielbia koncertowanie i odrywanie nowych miejsc.

Jako śpiewak operowy swój debiut zaliczył w 2011 roku w Krakowie. Stało się to zresztą nie podczas byle jakiej produkcji. Debiut zaliczył bowiem podczas produkcji „Eugeniusz Oniegin” Czajkowskiego, która w reżyserii Michała Znanieckiego grana jest do dzisiaj. W tej samej produkcji wziął wówczas niezwykle znany Mariusz Kwiecień, a on mógł od razu uczyć się od najlepszych.

Jest fanem francuskiego stylu życia. Od lat jeździ Citroenem C6, który jest coraz rzadziej spotykany na polskich drogach, a którym poruszali się m.in. prezydenci Francji. Jak sam przyznaje, Francja kojarzy mu się z elegancją i ekstrawagancją.

Na Instagramie możecie obserwować go jako @ta_ki_mi_ko. Zebrał tam już ponad 1,6 tys. obserwujących.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Żony i partnerki Johnny'ego Deppa. Najważniejsze kobiety w życiu aktora

Miłosz Gałaj

Miłosz Gałaj choć pochodzi z Sochaczewa, wychował się w Trójmieście. Podobnie jak „Voytek Soko” jest także doskonale znany w środowisku, a talent ma oczywiście równie wielki, jak jego koledzy z zespołu oraz po prostu przyjaciele. Jaki sami przyznają, mają trzy różne głosy, ale łączy ich jedna przyjaźń.

Jako aktor debiut zaliczył w 2009 r. w sztuce „Zmierzch Bogów” wg L. Viscontiego w reż. Grzegorza Wiśniewskiego na scenie Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Jak sam przyznał w rozmowie z magazynem „Sieci Prawdy”, wielką inspiracją jest dla niego twórczość Jacquesa Brela i Edith Piaf. Przez lata koncertował jako solista z różnymi zespołami, aż w końcu robi to z sukcesami jako część „Tre Voci”.

Co ciekawe, zdążył już zadebiutować jako reżyser. Miało to miejsce przy okazji musicalu Fame, którego premiera odbyła się w czerwcu 2015 r. w Gdańsku. W sezonie artystycznym 2015/16 spektakl był pozycją repertuarową Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie.

Na Instagramie możecie obserwować go jako @miloszgalaj. Zebrał tam już ponad 10,2 tys. obserwujących.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez TRE VOCI (@trevoci)

4/5 (liczba głosów: 5)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top