Connect with us
twoja anatomia adam kay

Kultura

Co musicie wiedzieć o swoim ciele? Adam Kay z książką dla młodzieży

„Twoja anatomia” napisana przez Adama Kaya to kompletny (i kompletnie obrzydliwy) przewodnik po ludzkim ciele. Autor głośnych bestsellerów „Będzie bolało” i „Świąteczny dyżur” tym razem po raz pierwszy napisał książkę dla młodych czytelników.

Wycieczka… w głąb ciała

Kiedy dostajecie nową zabawkę, ostatnią rzeczą, na którą macie ochotę, jest czytanie instrukcji obsługi – chcecie od razu przejść do rzeczy. Podobnie jest z ludzkim ciałem. Korzystacie z niego już od wielu lat, a założę się, że nie znacie połowy jego funkcji. Wreszcie nadszedł czas, żeby otworzyć instrukcję.

„Twoja anatomia” zabierze was na wycieczkę w głąb ciała. Zwiedzicie każdy organ z osobna. Ale bez paniki. Nie musicie wkładać kaloszy i wodoodpornej kurtki, wskakiwać do maszyny pomniejszającej i przemierzać kilometrów jelit.

Odkryjecie zadziwiające sekrety ludzkiego ciała. Dowiecie się na przykład, że wasz mózg nie czuje bólu. Można by wziąć duży patyk i walić nim z całej siły po obu półkulach, a wasz mózg niczego by nie poczuł (oczywiście jednak nie fundujcie mu takich atrakcji!).

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Zagadki dla całej rodziny w najnowszej książce "Co wolisz?"

Wasze serce wcale nie jest różowe i wcale nie ma kształtu serca. Dziennie przepompowuje tyle krwi, że wystarczyłoby jej do napełnienia dziewięćdziesięciu wanien (uch, dość odrażający widok). Z kolei wasze płuca codziennie wydychają tyle powietrza, że można by nim nadmuchać tysiąc balonów. Ale kto potrzebuje aż tysiąca balonów na swoje urodziny?

Autor bestsellerów tym razem napisał dla młodzieży

Najnowsza książka autora bestsellerów Adama Kaya jest tym razem kierowana do młodszych czytelników. Tryskająca (na szczęście to tylko przenośnia…) poczuciem humoru i ciekawostkami na temat najdziwniejszych (i najnormalniejszych!) funkcji ludzkiego ciała wprawi was w osłupienie i przysporzy ataków śmiechu. To najlepsza kontra dla podręczników biologii!

„Twoja anatomia” podzielona została na działy odpowiadające kolejnym częściom ciała albo ich ważnym funkcjom, np. „Mózg”, „Serce”, „Oczy, uszy, usta, nos”, „Życie i śmierć”, „Rozmnażanie”. Zabawne obrazki Henry’ego Pakera w komiksowym stylu sprawiają, że informacje w nich zawarte są jeszcze bardziej fascynujące. Wiedza po nikim nie spłynie jak po kaczce!

ZOBACZ RÓWNIEŻ
"Świat na celowniku" - nowa książka Navala już w sprzedaży

Autor książki Adam Kay to niepraktykujący lekarz i autor tytułów, które kupiły ponad trzy miliony czytelników. Opisuje anatomię w sposób, jaki tego nie zrobił nikt inny. „Właśnie taką książkę chciałam mieć, kiedy byłam dzieckiem” – stwierdziła Malorie Blackman. „Szkoda, że ta przezabawna i pełna wiedzy książka nie pojawiła się wtedy, gdy chciałem uczyć dzieci o ciele, ale za bardzo się wstydziłem” – dodał David Baddiel.

Dane techniczne

„Twoja anatomia”
Autor: Adam Kay
Wydawca: Insignis
Premiera: 13.10.2021
Cena okładkowa: 44,99 zł
Liczba stron: 408

5/5 (liczba głosów: 2)
1 Comment

1 komentarz

  1. Wystukane Recenzje

    16 listopada 2021 at 09:27

    Chyba wszyscy mamy co do tej książki te same odczucia szkolno-nudne. Każdy chciałby się uczyć z takiego cuda 🙂

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top