Connect with us
Violetta Arlak
Fot. YouTube / WARSZAWSKA SZKOŁA FILMOWA

Kultura

Violetta Arlak. Co wiadomo o znanej aktorce? Kariera, wiek, partner, dzieci

Co wiadomo na temat aktorki, która przed laty zasłynęła rolą w serialu „Ranczo”? W tym newsie zdradzamy najważniejsze informacje na temat Violetty Arlak.

Kim jest Violetta Arlak?

Kim jest Violetta Arlak, a właściwie Violetta Zmarlak? To polska aktorka filmowa i teatralna. Swoim właściwym nazwiskiem przestała posługiwać się, kiedy zdecydowała się rozpocząć karierę aktorską. Aby jej nazwisko nie wywoływało złych skojarzeń, postanowiła usunąć z niego dwie pierwsze litery.

Arlak pierwsze kroki w karierze zawodowej stawiała bez wykształcenia aktorskiego. Ponoć trzykrotnie, bezskutecznie próbowała się dostać do szkoły teatralnej. Mimo to spróbowała dostać się do Teatru 38 w Krakowie. Tam dano jej szansę i w 1992 roku zadebiutowała w spektaklu „Tutam”. W latach 1992–2001 występowała w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, odgrywając role w wielu spektaklach. Była wówczas jedną z najpopularniejszych aktorek teatru, otrzymując nagrody i wyróżnienia. W 1995 zdała aktorski egzamin eksternistyczny. Obecnie występuje na deskach warszawskiego Teatru Capitol.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Marta Manowska. Kim jest prowadząca "Rolnik szuka żony"?

Pierwszą filmową rolę otrzymała w 1998 roku, w filmie „Nic” Doroty Kędzierzawskiej. Grała drugoplanowe role w serialach i filmach takich jak np. „Miodowe lata”, „Lokatorzy”, „Na dobre i na złe”, „Zróbmy sobie wnuka”, „Dzień świra”. Jednak prawdziwą rozpoznawalność wśród widzów przyniosła jej rola Haliny Kozioł w serialu TVP „Ranczo”. Serial emitowano do 2016 roku. Inne seriale, z których jest znana to „M jak miłość”, „Hela w opałach” czy „Tancerze”.

Wiek, rodzina

Violetta Arlak ma 55 lat, urodziła się 22 stycznia 1968 roku w Krakowie. Pochodzi z Wieliczki.

Niewiele wiadomo na temat życia prywatnego aktorki, na temat którego konsekwentnie nie wypowiada się w mediach. Prawdopodobnie nigdy nie była mężatką, nie ma też dzieci.

W latach 2012 – 2020 była w związku z poetą i kompozytorem Jackiem Bieleńskim. Rozstanie zbiegło się w czasie z lockdownem i pandemią koronawirusa. Media ochoczo podejmowały temat problemów, które wówczas ją spotkały. Osoby z najbliższego otoczenia miały nawet wspominać, że zamknęła się w domu i unika kontaków z ludźmi.

Kilkanaście lat temu była też prawdopodobnie w związku z aktorem znanym z serialu „Świat według Kiepskich”, Bartoszem Żukowskim.

Violetta Arlak w mediach społecznościowych

Aktorka pozostała obojętna na aktywność w mediach społecznościowych. Nie znajdziemy jej zatem choćby na popularnym Instagramie. Ma wprawdzie stronę na Facebooku, którą obserwuje 34 tys. osób, jednak posty pojawiają się tam bardzo rzadko, a więc kontakt z fanami jest raczej znikomy.

Oceń nasz artykuł!
Reklama

Popularne

Reklama
To Top