Connect with us
Waldemar Kasta KSW 39: Khalidov vs Mańkowski
Fot. YouTube / KSW

Sport

Waldemar Kasta. Co wiadomo o popularnym raperze i głosie klatki KSW?

Gala KSW nie może się obyć bez jego obecności. To właśnie Waldemar Kasta niemal od początku istnienia federacji wchodzi najpierw do ringu, a następnie klatki, by zapowiedzieć każdego jednego zawodnika, który dostanie szansę zaprezentować się w jednej z większych federacji mma w Europie.

Kim jest Waldemar Kasta?

In the beginning there was darkness, then came light. Traditions of martial arts in this part of the world have new quality now. This quality is better known by three integrated symbols. Real signs of mixed martial arts. The quality name of K S W. Tymi słowami każdą galę KSW otwiera głos okrągłej klatki, Waldemar Kasta. To właśnie on od niemal samego początku zapowiada wszystkich zawodników, którzy przewinęli się przez jedną z największych federacji mma w Europie. Zarówno te mało znaczące nazwiska, jak i największe, kiedy do klatki wchodzili chociażby Khalidov, Pudzianowski i Błachowicz.

 

Głos jest zdecydowanie największym atutem Kasty. Dlatego, pomimo tego, że mężczyzna obecnie najbardziej jest kojarzony się z KSW, tak naprawdę wywodzi się ze środowiska rapowego. Można go znać pod nazwą Wall-E, bądź po prostu kojarzyć go z zespołu hip-hopowego K. A. S. T. A, którego jest założycielem. Wydał dwie płyty solowe. Mężczyzna posiada nawet własną wytwórnię muzyczną Kasta Records.

Ciężka droga do sławy

Waldemar Kasta przyszedł na świat jako Waldemar Kieliszak w 1978 roku we Wrocławiu. W dzieciństwie wychowywał się na blokowiskach przedmieścia Oławskiego. Uliczny styl życia tej lokalizacji zachęcił go do spróbowania swoich sił w muzyce. Po nieudanej próbie postawienia na styl hardcore młody mężczyzna przerzucił się na hip-hop, który był w tym czasie niezwykle popularny. W wieku 21 lat założył wspomniany wcześniej zespół K. A. S. T. A wraz z DJ-em Kuto. Po kilku gościnnych występach ze swoimi kawałkami na innych płytach, w 2002 roku Waldemar Kasta wydał ze swoim zespołem debiutancki album zatytułowany „Kastaniety”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kasia Motloch. Co wiemy o zjawiskowej ring girl KSW znanej jako "Kejsi"?

Rok później pojawił się ich drugi album, a wraz z nim posypały się kolejne gościnne występy na płytach coraz bardziej znanych twórców. Życie rapera wiązało się niestety z braniem narkotyków i innych używek. Waldemar Kasta chciał uniknąć komplikacji zdrowotnych, więc wyemigrował do Wielkiej Brytanii, by zająć się pomocą dla mniejszości polskiej. W 2007 roku Martin Lewandowski zaproponował mu posadę w federacji KSW.

Waldemar Kasta KSW 43

Fot. KSW / YouTube

Mężczyzna został ring announcerem i pełni tę funkcję nieprzerwanie od 2 czerwca 2007 roku, kiedy to na warszawskim Torwarze odbyła się gala KSW 7. Z ciekawszych rzeczy związanych z tą galą, oprócz Kasty zadebiutowała na niej największa legenda federacji – Mamed Khalidov. Niedługo później były raper wrócił do swoich korzeni i ponownie zajął się muzyką, ale już głównie singlową. Nowe utwory tworzy po dziś.

Waldemar Kasta – wiek, rodzina

Waldemar Kasta urodził się 4 czerwca 1978 roku. Obecnie ma więc 43 lata. Ostatnie urodziny rapera przypadły na dzień oficjalnego ważenia przed jedną z ostatnich gal KSW – KSW 61: Pudzian vs Juras. Impreza rozpoczęła się więc od gromkich braw dla konferansjera, który po raz kolejny wypełniał swoją rolę.

 

Mężczyzna jest od lat w związku małżeńśkim. Para wychowuje wspólnie swoją córkę.

Raper Wall-E w mediach społecznościowych

43-latek raczej nie przepada za udzielaniem się w mediach społecznościowych. Jego profil na Instagramie @13kasta co prawda obserwuje 14 tysięcy osób, ale od stycznia nie pojawiła się tam żadna treść. Twitter, który prawdopodobnie jest prowadzony przez rapera, całkowicie przechodzi poza radarem jego obserwujących. Ma tam zaledwie 800 obserwujących i również nie wrzuca żadnych nowych treści.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Waldemar WALL-E Kasta (@13kasta)

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top