Connect with us
Floyd Mayweather Jr. vs Logan Paul - official poster
Fot. Twitter / Logan Paul

Sport

Mayweather vs Paul – freakowa walka stulecia [data, transmisja, stream]

W nocy z szóstego na siódmego czerwca dojdzie do historycznego wydarzenia w boksie. Prawdopodobnie najsłynniejszy i najlepszy żyjący przedstawiciel tego sportu, Floyd Mayweather Jr. postawi swoją karierę na szali w starciu z… YouTuberem. Jego rywalem będzie jedna z największych sensacji internetu, Logan Paul. W tym artykule dowiecie się wszystkiego o tym starciu.

Niezwykłe i wyjątkowe starcie

Floyd Mayweather Jr. jest ikoną boksu z wręcz absurdalnym rekordem pięćdziesięciu zwycięstw i żadnych porażek. Pokonywał w przeszłości największych w swojej kategorii wagowej. Między innymi Mannego Pacquiao, Saula Alvareza i Sharambę Mitchella. W ostatnim pojedynku w 2017 roku wygrał nawet z legendą mma, znaną ze swoich świetnych umiejętności stójkowych. Mowa oczywiście o Connorze McGregorze. Irlandczyk stworzył z Mayweatherem jedno z największych wydarzeń w historii boksu, sprzedając rekordową liczbę PPV.

 

W niedzielę 06.06 (w Polsce będzie to już poniedziałek 07.06) ten rekord może  zostać przebity. A to dlatego, że przed nami walka Mayweather vs Paul. Wspomniany bokser skrzyżuje swoje rękawice z Loganem Paulem, jednym z największych YouTuberów na świecie. Na pierwszy rzut oka brzmi to niedorzecznie, ale po głębszej analizie widać, że tego pojedynku nie można przegapić i że jego rezultat może zaszokować cały świat.

Droga YouTubera do walki z legendą boksu

Logan Paul nie jest laikiem boksu. Poświęcił mu w całości ostatnie trzy lata, od momentu, w którym inny YouTuber, KSI wyzwał go pojedynek. Do starcia, którym żył cały internet doszło 25 sierpnia 2018 roku. Ponieważ ku zaskoczeniu wszystkich pojedynek okazał się remisowy, prędzej czy później musiało dojść do rewanżu. Konkretnie stało się to 9 października 2019 i tym razem walka została rozstrzygnięta. KSI wygrał przez decyzję sędziów.

 

Ponieważ była to walka na profesjonalnych zasadach, rezultat wpisuje się do ich zawodowych rekordów. Dlatego właśnie Logan Paul wejdzie do ringu z Floydem Mayweatherem z ujemnym rekordem (0-1). Wystarczy jednak zobaczyć jakikolwiek jego film, by zobaczyć, że jest świetnie przygotowany i bierze całą sprawę na poważnie. Ponieważ niemal na pewno Mayweather Jr. go zbagatelizuje, może się okazać, że Logan Paul dokona czegoś niesamowitego.

Mayweather vs Paul – data, godzina, transmisja, ppv

Historyczne wydarzenie, jakim jest walka Mayweather vs Paul, zaplanowano na 6 czerwca. Areną zmagań jest ogromny Hard Rock Stadium w Miami, który ma zostać wypełniony w 100%. Starcie na które wszyscy czekają, powinno się zacząć około północy czasu lokalnego, czyli około 6 rano w Polsce. Oczywiście lepiej dołączyć do oglądających zawczasu, niż się spóźnić. Zwłaszcza że przed walką Mayweather vs Paul na pewno dojdzie do kilku ciekawych pojedynków, które obudują walkę wieczoru.

Ponadto należy wziąć pod uwagę cenę, jaką trzeba zapłacić za dostęp do tego wydarzenia. Organizator Fanmio życzy sobie $49,99 (~183 zł) za dostęp do walki. W cenę wchodzi jednak specjalny T-shirt i szansa spotkania się on-line z walczącymi oraz zdobycie podpisanych przez nich rękawic. Więcej informacji na temat dostępu do walki znajdziecie tutaj – transmisja ppv walki Mayweather vs Paul. Jeśli to wydaje się być dużą kwotą, to co dopiero można powiedzieć o tym, że ktoś zakupił cztery bilety na tę walkę w pierwszym rzędzie za łączną kwotę 87 tysięcy dolarów (ponad 318 tysięcy złotych). Walka Mayweather vs Paul budzi zainteresowanie warte każdej kwoty.

Kilka dni przed walką światło dzienne ujrzała jednak kapitalna informacja dla polskich fanów tego typu walk. Pojedynek będzie bowiem transmitowany w TVP Sport. Transmisja rozpoczyna się o 2:00 w nocy polskiego czasu, a komentatorami będą Piotr Jagiełło i Sebastian Szczęsny. Tranmisję będzie można oczywiście oglądać także za pomocą aplikacji mobilnej TVP Sport oraz serwisu tvpsport.pl. Do walki Mayweather vs Paul powinno dojść ok. 4 w nocy polskiego czasu – przed nią odbędą się bowiem trzy inne, mniej znaczące pojedynki.

Kto wygra pojedynek Mayweather vs Paul?

Problem jest taki, że nie wiadomo jak odpowiedzieć na to pytanie. Bukmacherzy nawet nie myślą o tym, aby dać jakąkolwiek szansę Loganowi Paulowi. Kurs na zwycięstwo Floyda Mayweathera Jr. utrzymuje się na poziomie od 1.02 do 1.04. Oznacza to stawiając na niego pieniądze nic nie zarobimy, a jeszcze stracimy. Tymczasem Logan Paul pozwala zarobić minimalnie siedmiokrotność tego, co postawimy. W niektórych miejscach kurs sięga nawet 10.00.

Floyd Mayweather Jr. vs Logan Paul

Fot. Twitter / Logan Paul – Bukmacherzy z miejsca skreślili Logana Paula. Nikt nie bierze pod uwagi sporej przewagi jego wzrostu i zasięgu

Dlatego, jeśli już zdecydujemy się obstawić ten pojedynek i nie podbijemy go innymi wydarzeniami, warto zaryzykować. Nawet dla fantazji za drobną kwotę. Ponieważ nic nie szkodzi temu, aby YouTuber z Ohio zaszokował cały sportowy świat. Patrząc na ostatni pojedynek pokazowy Floyda Mayweather z Japończykiem Tenshinem Nasukawą, nie pokazał on niczego, co zaskoczyłoby Logana Paula. Zwycięstwo Floyda Mayweathera jest aż zbyt pewne, aby było prawdziwe i dopóki nie położy swojego rywala na deski bądź go wypunktuje, wszystko jest możliwe. Jedno jest jednak pewne. Walka Mayweather vs Paul dostarczy niesamowitych emocji.

5/5 (liczba głosów: 1)
Continue Reading
Zobacz również:
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top