Connect with us
walkout fifa 23
Fot. YouTube / DvLHQ

Gry

Jak rozpoznać walkout w FIFA 23? Decydują trzy szczegóły

Jak rozpoznać walkout w grze FIFA 23? Trafienie wyjątkowo rzadkiego piłkarza zdradzają trzy szczegóły, który musicie szybko zauważyć podczas odkrywania danych karty. Jak to zrobić?

Walkout w FIFA 23

Walkout w serii gier FIFA to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów przez graczy trybu FIFA Ultimate Team. Zwiastuje on, że za moment naszym oczom ukaże się naprawdę rzadka karta. W FIFIE 23 poza kartami specjalnymi to wszystkie rzadkie złote karty o ocenie ogólnej powyżej 86.

Trzeba przyznać, że rozpoznanie walkoutu w FIFA 23 jest naprawdę specyficzne. W poprzednich latach był on zdecydowanie bardziej wyróżniającą się animacją. Zdecydowanie najlepiej – według nas – wyglądał w FIFA 21. Długi tunel, w którym graficy ukryli mnóstwo elementów był naprawdę fantastycznym rozwiązaniem.

Jak rozpoznać, że w paczce będzie zawodnik 86+?

Zacznijmy od tego, że reflektory po bokach nie są sygnałem, że zbliża się walkout. Pojawiają się one bowiem już od kart 83+. Właśnie wtedy reflektory po bokach zaczynają się świecić i podnoszą do góry.

Jednak jak rozpoznać walkout w FIFA 23? Sygnały, że zbliża się walkout są dokładnie trzy, choć żaden nie jest bardzo zauważalny, jak w poprzednich odsłonach. Najprościej walkout można rozpoznać po fakcie, że w momencie jak rośnie ocena piłkarz, przy mijaniu 75 nad karta wybuchają fajerwerki. Ta animacja nie zdarza się przy innych kartach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Najlepsi polscy piłkarze w grze FIFA 23. Bez rewelacji, ale nie jest źle

Drugą – dla niektórych być może nawet większą zmianą – jest podążanie kamery przy otwieraniu paczki. Przy zwykłych paczkach przesuwa się ona delikatnie w prawo, a przy walkoucie dość gwałtownie przesuwa się ona w lewo. Mówimy więc o zupełnie innym kierunku, co trudno jest przeoczyć.

Trzecim i stosunkowo najmniej zauważalnym detalem są schody. Przy niższych overallach zapalają się one, ale nawet po pojawieniu się piłkarza są dość ciemne. Przy walkoucie natomiast świecą się on zdecydowanie jaśniej.

My szczególnie patrzymy na kamerę z prostego powodu. Przy fajerwerku trzeba się wpatrywać w jedno miejsce, a przy kamerze wystarczy rzut okiem w dowolnym momencie i już wiadomo, co nas czeka.

Animacje przy walkoucie

Nieodłącznym elementem walkoutu w FIFA 23 jest animacja, a więc specyficzne zachowanie piłkarza. Trzeba przyznać, że pod tym względem gra wygląda naprawdę dobrze. O ile w poprzednich latach klasyką gatunku było wsuwania się na kolanach, teraz gama możliwości jest znacznie większa.

Najczęściej spotykaną animacją jest bodaj normalne wbiegnięcie piłkarza, a następnie symulowanie gry w golfa. Prawda jest taka, że przez różnorodność animacji… zatęskniliśmy za wsuwaniem się piłkarza na kolanach. Jest to przecież najbardziej efektowne.

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top