Connect with us
wiadomości do siebie na whatsappie

Porady

Jak wysyłać wiadomości do siebie na WhatsAppie? Nowa funkcja w popularnym komunikatorze

WhatsApp to popularny komunikator internetowy. W ostatnim czasie aplikacja została zaktualizowana o nowe funkcje. Jedną z nich jest możliwość wysyłania wiadomości do siebie. W tym artykule wyjaśniamy krok po kroku jak to zrobić.

Jak wysyłać wiadomości do siebie na WhatsAppie? Nowa aktualizacja to umożliwia

W ostatnim czasie opcja wysyłania wiadomości do siebie na WhatsAppie była dostępna dla użytkowników wersji Beta. Od kilku dni platforma zaczęła ją wdrażać również dla pozostałych użytkowników. Ta funkcja, która np. w facebookowym Messengerze jest już dostępna od dawna, może być przydatna np. do zapisywania zdjęć, filmów czy dokumentów. Poniżej wyjaśniamy, jak możesz wysyłać do siebie wiadomości na WhatsAppie.

Funkcja ta pojawiła się zarówno na iOS jak i Androidzie w aktualizacji 22.23.74. Prawdopodobnie będzie jednak wprowadzona stopniowo, bowiem nie każdy użytkownik ma już dostęp do tej aktualizacji.

Jak utworzyć czat ze sobą na WhatsApp?

Aby móc wysyłać wiadomości do siebie na WhatsAppie, trzeba będzie utworzyć czat ze sobą. Jest to bardzo proste – czat rozpoczynamy w taki sam, jak w przypadku rozpoczęcia rozmowy z dowolną inną osobą w WhatsApp.

Aby wykonać to zadanie, wystarczy nacisnąć przycisk w prawej dolnej części aplikacji i wybrać własny kontakt z listy, która pojawia się w górnej części wraz z Twoim imieniem i nazwiskiem, zdjęciem profilowym oraz z etykietą (Ty). Wcześniej własny numer telefonu nie widniał na liście kontaktów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Zwrot Mohito. Ile dni na zwrot? Czy potrzebny jest paragon?

Czat jest taki sam jak każdy inny, ponieważ możesz w nim pisać wiadomości, wysyłać GIF-y lub naklejki, przekazywać wiadomości z innych czatów i dołączać dowolne zdjęcie lub dokument.  Wiadomości, które wysyłamy do siebie są w pełni zaszyfrowane.

Poza tym aplikacja WhatsApp oferuje również opcję automatycznego usuwania wiadomości z czatu ze sobą. W tym celu należy kolejno wybrać:

  • Wprowadź własne ustawienia czatu
  • Kliknąć przycisk wiadomości tymczasowe
  • Wybrać okres, po którym wiadomości zostaną usunięte
  • Kliknij przycisk strzałki, który znajduje się w lewym górnym rogu

Wysyłanie wiadomości do siebie za pośrednictwem grupy WhatsApp

Wprawdzie do tej pory w aplikacji WhatsApp nie było bezpośredniej możliwości wysłania wiadomości do siebie, ale inny prosty sposób na utworzenie czatu ze sobą.

W pierwszym kroku należy dodać swój numer do kontaktów w telefonie, a następnie w aplikacji wybrać opcję Nowa grupa. Tworząc nową grupę, dodajemy do niej dowolnego znajomego (którego następnie usuniemy) i siebie, nadajemy nazwie grupę i opcjonalnie obrazek. W ten sposób grupa zostanie utworzona.  Teraz musimy usunąć drugiego członka z grupy. W tym celu dotykamy nazwy grupy i pod listą uczestników wybieramy użytkownika, którego chcemy usnąć.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top