Kim jest Wojciech Jagoda?
Kim jest Wojciech Jagoda? To ekspert piłkarski i komentator, a także były piłkarz. Występował na pozycji pomocnika i obrońcy, a większość kariery zawodniczej związany był z Warszawą.
Karierę piłkarską rozpoczął w 1974 roku. Grał wówczas w juniorach Legii Warszawa, aż do roku 1981. Kolejny rok spędził w rezerwach Legii, a następnie przeniósł się do Hutnika Warszawa. Następnie na trzy lata powrócił do klubu z Łazienkowskiej (1986 – 1988).
Następnie przyszła pora na dość egzotyczne kluby zagraniczne. Grał kolejno w australijskim Adelaide Raiders SC, Gold Coast Knights SC, singapurskim Tanjong Pagar United FC, malezyjskim PB Melaka i niemieckim SV Emmingen ab Egg. Na zakończenie kariery zawodniczej wrócił do Polonii Warszawa, gdzie w sezonie 1993/1994 zagrał w 11 meczach.
Po zakończeniu kariery czynnego zawodnika był menedżerem Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. W latach 2008-2011 trenował natomiast Reprezentację Piłkarską Dziennikarzy.
Komentator sportowy
Od kilku lat były piłkarz zajmuje się komentowaniem piłki nożnej.
Najpierw pracował w nSporcie. W 2013 roku, kiedy doszło do połączenia Cyfry+ i platformy N doszło też do połączenia redakcji sportowych nSport i Canal+. Wojciech Jagoda został wówczas komentatorem meczów polskiej ekstraklasy, co nie obeszło się bez echa, bowiem styl jego komentarza wywołuje krytykę wśród kibiców. Ci nie chcieli wręcz, żeby Jagoda komentował piłkarskie mecze na antenie Canal+ Sport.
Grono jego krytyków utworzyło nawet na Facebooku funpage (obecnie już nieaktualizowany) „NIE dla Wojciecha Jagody w Canal +”, a stronę zdecydowało się polubić ponad 2200 osób.
Stacja nie zdecydowała się jednak zerwać współpracy z byłym piłkarzem i do dzisiaj komentuje on regularnie mecze PKO BP Ekstraklasy, pojawia się w programach studyjnych jako ekspert. Poza tym komentuje też Futsal Ekstraklasę w nSport+.
Do niedawna pisał także artykuły dla tygodnika „Piłka nożna”. Strony rozstały się jednak przed sezonem 2021/22.
Wiek, rodzina, dzieci
Wojciech Jagoda ma 59 lat, urodził się 20 kwietnia 1962 roku w Warszawie.
Nie znane są szczegóły na temat jego życia prywatnego, nie wiemy więc czy ma żonę i dzieci.
Wojciech Jagoda w mediach społecznościowych
Komentator sportowy posiada konto na Twitterze – @wjagoda07. Profil obserwuje 11,1 tys. osób. W ostatnim czasie nie jest jednak tam zbyt aktywny – ostatnie tweety pochodzą z listopada 2021 roku.