Connect with us
Wojciech Łuszczykiewicz
Fot. Instagram @videooficjalny

Kultura

Wojciech Łuszczykiewicz. Co wiadomo o wokaliście zespołu „Video”?

Wojciech Łuszczykiewicz to lider pop-rockowego zespołu „Video”. Co wiadomo na temat jego życia zawodowego i prywatnego? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Wojciech Łuszczykiewicz?

Kim jest Wojciech Łuszczykiewicz? To piosenkarz, gitarzysta, a także kompozytor i autor tekstów piosenek. Poza tym pracował także jako dziennikarz. Ukończył studia polonistyczne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Beniamin Gawliński. Co wiadomo o synu lidera zespołu Wilki?

Kiedy pojawił się w mediach?

Wojciecha Łuszczykiewicza mogliśmy poznać ponad 20 lat temu. W 2001 roku był jednym z dwunastu uczestników pierwszego polskiego reality show, które emitowano na Polsacie – „Dwa światy”.

„Byłem młody, potrzebowałem pieniędzy. Byłem biednym studentem. Ale nie mam się czego wstydzić, nie wziąłem przecież udziału w rozbieranej sesji w „Playboyu”. Traktowałem to jak teleturniej, w którym można wygrać trochę pieniędzy” – mówił kilka lat temu w SE.TV o swoim udziale w programie.

Na swoim koncie ma krótkie epizodycznie występy w serialach „Świat według Kiepskich”, „Fala Zbrodni” i „Pierwsza miłość”. Od 2007 roku pracował w TVP3 Łódź. Prowadził tam programy takie jak „Dobry Wieczór”, „Twoje Popołudnie” i „Strefa Miejska”.

Jest też autorem książki dla dzieci pt. „Dlaczego? Dlatego! Zagadkowe zwierzęta”.

Kariera muzyczna

W 2004 roku wraz z Tomaszem Krawczykiem założyli zespół pop-rockowy Superpuder. Ich największym hitem stała się piosenka o napastniku Reprezentacji Polski Grzegorzu Rasiaku pt. „Rasiak Song”, będąca przeróbką przeboju Skaldów „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Eurowizja 2022 - jakie kursy na Polskę? Dawno nie było tak dobrze

W drugiej połowie 2007 roku zespół zawiesił działalności  i z inicjatywy Tomasza Luberta dotychczasowi członkowie grupy założyli nowy zespół Video. Wojciech Łuszczykiewicz jest autorem większości tekstów piosenek zespołu. Jak dotąd wydali trzy albumy studyjne (w latach 2008, 2011 i 2015)

Muzyk tworzył też teksty do piosenek m.in. Anny Wyszkoni, Grzegorza Hyży, Rafała Brzozowskiego czy De mono.

W 2017 roku był jurorem programu w piątej edycji programu „Idol” emitowanego w stacji Polsat.

Wiek, rodzina, dzieci

Wojciech Łuszczykiewicz ma 43 lata, urodził się bowiem 28 lutego 1979 roku w Łodzi.

Jego żoną jest Żaneta Łuszczykiewicz, a poznali się na studiach. Pełni ona funkcję menedżera zespołu Video.

Mają dwie córki – Lilię (ur. 2008) i Kalinę (ur. 2012). Muzyk raczej zbyt często nie mówi o rodzinie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Nikola Kordas (@nikola.art)

Wojciech Łuszczykiewicz w mediach społecznościowych

Wojciech Łuszczykiewicz pomimo swojej popularności nie prowadzi profilów w mediach społecznościowych. Na Instagramie można znaleźć jednak mnóstwo zdjęć z jego udziałem, używając hasztagu #wojciechłuszczykiewicz. Pojawia się też oczywiście na profilu swojego zespołu muzycznego @videooficjalny.

5/5 (liczba głosów: 2)
Reklama

Popularne

Reklama
To Top