Connect with us
wojciech szaniawski move federation
Fot. Instagram @move.federation

Sport

Kim jest Wojciech Szaniawski, prezes Move Federation? Wszystko, co powinniście wiedzieć

Wojciech Szaniawski wywołał w ostatnich tygodniach spore zamieszanie, powołując Move Federation. Kim tak właściwie jest jednak mężczyzna, który promuje turnieje piłkarskie o zmienionych zasadach gry ramię w ramię z Krzysztofem Stanowskim, Wojtkiem Golą czy Michałem „Boxdelem” Baronem?

Kim jest Wojciech Szaniawski?

Kim jest Wojciech Szaniawski? Mężczyzna w ostatnim czasie dał się poznać jako twórca i prezes Move Federation. Nie jest to jednak osoba znikąd, a przedsiębiorca z naprawdę sporym doświadczeniem, który sam siebie nazywa „aniołem biznesu”. Chcecie wiedzieć więcej – czytajcie dalej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
MOVE 1 w Gliwicach. Wszystko, co powinniście wiedzieć. Drużyny, transmisja, PPV

Kariera zawodowa

Można powiedzieć, że Wojciech Szaniawski z niejednego pieca chleb jadł. Karierę zawodową rozpoczynał bowiem w 2003 roku jako dziennikarz na stażu w Przeglądzie Sportowym. Przez kolejne kilka lat pracował w różnych redakcjach, spośród których najważniejsze to onet.pl, Super Express, popularnym dawniej, a nieistniejącym już miesięczniku Magazyn Futbol czy telewizji Orange Sport.

Jego kariera mocno przyspieszyła w 2009 roku, kiedy został redaktorem naczelnym polskiej edycji magazynu FourFourTwo, a dodatkowo był współpracownikiem UEFA ds. marketingu przy okazji Euro 2012 w Polsce i Ukrainie.

Zdobyte przez te lata doświadczenia postanowił wykorzystać tworząc we wrześniu 2012 r. własną agencję marketingu sportowego – Arskom. Firma przez dekadę zbudowała sobie mocną pozycję na rynku influencerów, kreowania wizerunku czy mediów sportowych. Obecnie współpracują m.in. z Canal+, Kanałem Sportowym czy weszlo.com. Z agencją związani są m.in. Zbigniew Boniek, Maciej Sawicki, Krzysztof Stanowski, Jerzy Dudek czy Grzegorz Krychowiak.

Jak sam podaje, od 2018 roku jest także inwestorem w różne spółki. Właśnie w tym miejscu można wymienić Move Federation, czy agencję influencerską Spotlight. Według KRS jest powiązany kapitałowo z kilkunastoma spółkami.

Wiek, rodzina, dzieci

Ile lat ma Wojciech Szaniawski? Mężczyzna urodził się 13. września 1987 roku, a więc ma 35 lat.

Jego żona czy dzieci nie są publicznie znane. Generalnie rzecz biorąc nie pokazuje się z rodziną na zdjęciach w mediach społecznościowych, dbając o jej prywatność. Bliskie mu osoby pojawiają się jedynie co jakiś czas w relacjach na Instagramie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Move Federation. Co to jest i o co w tym wszystkim chodzi?

Wojciech Szaniawski w mediach społecznościowych

Wojciecha Szaniawskiego możecie obserwować przede wszystkim na Instagramie, gdzie jest obecny jako @wojciechszaniawski. Zebrał tam już 6,2 tys. obserwujących. Publikuje dość często, zamieszczając także wiele relacji – jak jego współpracownicy, influencerzy.

Mężczyzna ma także konto na Twitterze, ale od jakiegoś czasu jest tam nieaktywny.

4.6/5 (liczba głosów: 7)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top