Connect with us
Wojciech Węcławowicz
Fot. Instagram @fit_oldboy

Telewizja

Kim jest Wojciech Węcławowicz, uczestnik „Tańca z gwiazdami”?

Wojciech Węcławowicz to jeden z uczestników kolejnej edycji „Tańca z gwiazdami”. Co wiadomo na jego temat? Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kim jest Wojciech Węcławowicz?

Kim jest Wojciech Węcławowicz? Szerszemu gronu odbiorców dał się poznać z działalności w social mediach, głównie na Instagramie. Prowadzi tam popularny profil Fit Oldboy.

Skończył Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. To emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego, a także były trener kadry Polski juniorek w siedmioboju. Trenował również olimpijczyków – Krzysztofa Krawczyka i Urszulę Włodarczyk. Pracował w Zespole Szkół nr 4 w Wałbrzychu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Wojciech Węcławowicz (@fit_oldboy)

Wiek, rodzina

Wojciech Węcławowicz urodził się 11 lutego 1954 r., w tym roku świętował więc 67 urodziny. To oznacza, że będzie najstarszym uczestnikiem 12. edycji „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami”.

Ma żonę Iwonę i syna Tomasza, a także wnuczki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Kim jest Kinga Sawczuk, uczestniczka programu "Taniec z gwiazdami"?

Tomasz Węcławowicz jest trenerem personalnym i podobnie jak ojciec studiował na AWF-ie we Wrocławiu. Ma też uprawnienia instruktora kulturystyki, odnowy biologicznej, akrobatyk i karate, oraz trenera II klasy kulturystyki. To on zapoczątkował „karierę” ojca w Internecie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Wojciech Węcławowicz (@fit_oldboy)

Internetowa kariera Fit Oldboy’a

Wszystko zaczęło się w 2017 roku. Wojciech Węcławowicz przeszedł na emeryturę, odszedł również z klubu. Mimo, że większość życia związany był ze sportem i utrzymywał formę, zwolnienie tempa życia negatywnie odbiło się na jego zdrowiu. „Jak już poszedłem na emeryturę, zaczęło się odpuszczanie – kawka, herbatka, jakieś piwko, grill, działka, grządki. Bardzo szybko obróciło się to przeciwko mnie. Miałem coraz gorsze wyniki, zacząłem dostawać leki na nadciśnienie, cholesterol i czułem się coraz gorzej” – opowiadał w programie TVN „UWAGA!”.

Z czasem miał już 15 kilogramów nadwagi. Za namową syna Tomasza rozpoczął przemianę. Udał się do dietetyka, który ułożył dietę wspólną dla niego i żony. Pod okiem syna zaczął natomiast treningi. Pierwsze efekty widać było już po sześciu miesiącach. I wtedy w głowie młodszego Węcławowicza zrodził się pomysł, aby efekty pracy ojca pokazać internautom. „Na początku wszystko było ustawione pod poprawę zdrowia. Dopiero później, jak sylwetka zaczęła się zmieniać, wpadliśmy na pomysł, że może warto pokazać ludziom jaką przeszedł przemianę, bo na pewno jest to motywujące” – mówił syn w programie „UWAGA!”.

Pierwsze zdjęcie na profil na Instagramie dodali 3 kwietnia 2018 roku, okraszone stosownym opisem.

I’m oldboy, fit_oldboy 👊🏼 Czyli James Bond na emeryturze😜 Zapraszam do obserwowania✌️

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Wojciech Węcławowicz (@fit_oldboy)

 

Dużą popularność Wojciechowi Węcławowiczowi przyniosło zdobycie srebrnego medalu w mistrzostwach świata weteranów w pięcioboju w kategorii M65 w Toruniu w 2019 roku.

Oglądalność Fit Oldboya rośnie z każdym wpisem. Wojciech Węcławowicz wraz z synem pokazują, że nie ma rzeczy niemożliwych i sport nie jest zarezerwowany tylko dla młodych. Motywują ludzi w każdym wieku do aktywności fizycznej, zadbania o swoje zdrowie. Warto wspomnieć, że film o przemianie pt. „Z otyłego dziadka do MISTRZA ŚWIATA w 2lata” na YouTubie obejrzało do tej pory już ponad 7 milionów ludzi!

 

Wojciech Węcławowicz w mediach społecznościowych

Wojciech Węcławowicz znany jest głównie z Instagrama, ale to nie jedyne miejsce, w którym go znajdziemy. Jego profil @fit_oldboy śledzi tam 36,2 tys. obserwujących. Poza tym wraz z synem prowadzi od dwóch lat drugi profil – @ hyperactive_boys. Jak dotąd zebrali niespełna 3,5 tys. fanów. Rywalizują tam w różnych sportowych wyzwaniach.

Mają również swój kanał na Youtube, pod taką samą nazwą, jak na Instagramie – Hyperactive Boys. Poświęcony jest on oczywiście aktywności fizycznej. Subskrybuje go 31,6 tys. osób.

Wojciecha Węcławowicza znajdziemy również na Facebooku. Stronę polubiło niespełna 1700 osób.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Wojciech Węcławowicz (@fit_oldboy)

5/5 (liczba głosów: 5)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top