Connect with us
wróżenie z kart

Porady

Wróżenie z kart – wszystko, co musicie wiedzieć. Można to robić samemu

Jeśli jesteście jednymi z tych, którzy mają ochotę spojrzeć w przyszłość i przeszłość, wróżenie z kart może być właśnie dla was. Co ważne, wcale nie musicie korzystać z usług wróżbitów. Możecie samemu stać się na chwilę wróżkami, bowiem istnieją instrukcje, dzięki którym sekret kart może być ujawniony nawet początkującemu.

Wróżenie z kart – podstawowe informacje

Wróżenie z kart jest bardzo starą techniką. Legendy przypisują te wróżbiarskie praktyki już starożytnym Chinom i Egiptowi, o których mówi się, że są kolebką tarota. Mówi się, że tarot został sprowadzony do Europy w XIV wieku przez Romów. Wróżbiarstwo kartowe, uważane właśnie za domenę romską, rozpoczęło swój europejski etap pomimo przeciwności kościoła, który w tamtym czasie bym niezwykle silny.

Do wróżenia z kart można używać zarówno specjalnych kart do tego, jak i klasycznych kart do gry. Wspomniane karty tarota nie są jednak zbyt odpowiednie dla początkujących, ponieważ wymagają dłuższej nauki i doświadczenia. Na początku lepiej sięgnąć po klasyczne karty albo te z obrazkami.

Zgodnie z legendami o kartach, aby karty miały moc wróżenia, powinien wam je ktoś dać w prezencie. Możecie w to wierzyć, ale oczywiście nie musicie. Niezależnie od sposobu, w jaki znajdą się w waszych rękach, istnieje coś jeszcze. Według legend musicie z nimi mieszkać czy nosić ze sobą – chodzi o to, żeby nie były one normalną rzeczą, a czymś co jest dla was ważne. Powinniście przechowywać je w miejscu, do którego nikt inny nie ma dostępu. Rzecz jasna karty nie powinny być wykorzystywane do innych celów niż tarot.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Jak zrobić mydło? Najprostszy sposób na niezwykle oryginalny prezent

Jak wróżyć z kart?

Sama interpretacja kart powinna być w dużej mierze rytuałem, momentem wyzwolenie od codzienności i zwykłych trosk. Powinna mieć ona miejsce tylko w obecności dwóch osób – rozkładającego karty oraz tego, dla którego są one rozkładane. Możliwe jest jednak rozkładanie kart w samotności oczywiście w celu nabrania umiejętności i doświadczenia, po dokładnym przestudiowaniu zasad. Najpierw można więc ćwiczyć na samym sobie.

Ogólnie rzecz biorąc, karty zawsze należy dokładnie potasować. Po tasowaniu tworzy się jeden stos, który można rozłożyć dowolną ręką na trzy stosy, które potem ponownie składa się w jeden. Można to zrobić lewą ręką (od serca), ale nie jest to konieczne. Następnie trzeba rozłożyć karty w kształt zgodnie z wybraną procedurą interpretacji i kolejno je przewracać.

wróżenie z kart

Istnieją różne sposoby interpretacji kart

Wróżenie z kart Lenormand jest najpopularniejsze dla początkujących

Jak już wspomnieliśmy, dla początkujących najlepiej nadają się karty obrazkowe. Popularne są karty Lenormand, nazwane na cześć Marie Anne Lenormand. To legendarna francuska wróżka żyjąca na przełomie XVIII i XIX wieku, która stworzyła sposób ich interpretacji. Sama prorokowała przez ponad 40 lat, w trakcie których rzekomo doradzała takim osobistościom jak przywódcy rewolucji francuskiej Marat i Robespierre, a następnie Napoleon i jego żonie Josephine.

System stworzony przez Madame Lenormand zawiera 36 kart, które można nabyć wraz z dołączoną broszurą. W książce rzecz jasna znajdziecie instrukcje, dzięki którym można nauczyć się, jak właściwie interpretować znaczenie kart. Kontekst też jest bardzo ważny, ale to już kwestia inteligencji i doświadczenia wykładającego karty.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Miód wielokwiatowy i jego zastosowanie. Jakie ma właściwości?

Wróżenie z kart – podstawy interpretacji

Jeśli chcecie zacząć od wyjaśnienia kart małżeńskich, najważniejsze są tutaj poszczególne kolory i figury. Serca, romby, piki i trefle są tutaj porównywane do żywiołów, a więc wody, powietrza, ognia i ziemi, a także odpowiadają ich symbolice. Serca i romby są szczęśliwe w niektórych sytuacjach, ale znacznie rzadziej niż piki, a zwłaszcza trefle. Wszystko jednak należy umieścić w pewnym kontekście, co wymaga doświadczenia. W małżeńskich przypadkach najczęściej działa się z całą talią kart rozłożoną w czterech rzędach po osiem kart, ale są także inne sposoby.

Istnieje również interpretacja tak-nie, która powinna pomóc wam odpowiedzieć na każde pytanie. Dobierasz kartę z talii, jeśli jest to osoba, odpowiedź jest neutralna, jeśli karta jest semantycznie szczęśliwa, odpowiedź brzmi tak, jeśli nieszczęśliwa, odpowiedź oznacza nie. To jednak absolutne podstawy wróżenia z kart, które należy zgłębić samemu. Sposobów interpretacji tarota jest bowiem wiele i po przestudiowanie możecie wybrać ten, który najbardziej wam odpowiada.

Czy wróżenie z kart jest skuteczne?

Wróżenie z kart, takie jak tarot czy karty klasyczne, od wieków fascynuje ludzi, oferując wgląd w przyszłość, teraźniejszość i przeszłość. Skuteczność wróżenia z kart jest jednak kwestią subiektywną i zależy od indywidualnych przekonań. Dla wielu osób wróżenie z kart może być cennym narzędziem samopoznania i refleksji, pomagając im zrozumieć swoje uczucia, myśli i otaczające ich wydarzenia. W kontekście psychologicznym, wróżby mogą działać jako forma medytacji lub introspekcji, umożliwiając jednostkom spojrzenie na swoje problemy z innej perspektywy.

Z drugiej strony, sceptycy podkreślają brak naukowych dowodów na skuteczność wróżenia z kart. Twierdzą, że interpretacje kart są zbyt ogólne i mogą pasować do wielu różnych sytuacji, co jest znane jako efekt Forera. Ponadto, wyniki wróżb mogą być silnie wpływane przez subiektywne oczekiwania i przekonania zarówno wróżki, jak i osoby pytającej. Mimo to, dla wielu ludzi wróżenie z kart pozostaje ważnym i znaczącym doświadczeniem, które dostarcza pocieszenia, inspiracji i nadziei, niezależnie od braku empirycznych dowodów na jego skuteczność.

5/5 (liczba głosów: 1)
Continue Reading
Zobacz również:
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Popularne

Reklama
To Top