Connect with us
zakłady bukmacherskie radość ludzie
Artykuł powstał we współpracy z partnerem

Porady

Zakłady bukmacherskie już prawie tylko online. Co warto wiedzieć?

Przenoszenie zakładów bukmacherskich z punktów stacjonarnych do Internetu to oczywiście nic nowego. Faktem jest jednak, że pandemia Covid-19 jeszcze bardziej przyspieszyła ten proces. Podobnie jak w wielu innych branżach, biznes bukmacherski wykorzystuje fakt, że ludzie częściej używają Internetu na poświęcanie się swojemu hobby, w tym przypadku zakładom bukmacherskich. Krótko mówiąc, w ostatnich latach wszystko ostatecznie przeniosło się do sieci, a zakłady bukmacherskie nie są żadnym wyjątkiem.

Dlaczego zakłady online są lepsze od tych w punktach stacjonarnych?

Istnieje wiele powodów, dla których zakłady sportowe online stają się coraz bardziej popularne wśród graczy. Najbardziej oczywistą, a jednocześnie największą jest oczywiście fakt możliwości obstawiania w dowolnym miejscu i czasie dzięki Internetowi. Mówiąc krótko nie trzeba być przywiązanym do godzin otwarcia punktu stacjonarnego i jego lokalizacji. Gwarantuje to maksymalną elastyczność i zupełnie eliminuje ew. kolejki i czekanie w oddziale.

Druga najważniejsza korzyść z zakładów online jest związana z finansami. Obstawiając zakłady stacjonarnie jesteśmy anonimowymi graczami, którzy po prostu obstawiają zakłady za własne środki. Aby przyciągnąć graczy internetowi legalni bukmacherzy wymagają rejestracji w serwisie i weryfikacji danych osobowych, ale w zamian oferują naprawdę solidne bonusy. Najczęściej są to darmowe zakłady albo dodatkowe środki na start zależne od wysokości pierwszego depozytu.

Warto także pamiętać, że obecnie jednymi z najpopularniejszych zakładów są te na żywo. Znacznie wygodniej jest obstawiać je za pomocą komputera czy też aplikacji na telefonie oglądając mecz w domowym zaciszu i móc się skupić. W punktach stacjonarnych jest to możliwe jedynie w godzinach otwarciach, a pozostali klienci z pewnością nie pomagają się skupić.

Społeczności bukmacherskie na pomoc

Rozwój zakładów bukmacherskich w Polsce jest również związany z różnego rodzaju społecznościami bukmacherskimi. Są one nie tylko istotne dla graczy, którzy znajdują tam ciekawe oferty, ale także dla bukmacherów, bowiem są idealnym miejscem do reklamy. Niezależnie od formy chodzi głównie o możliwość rozmowy z innymi graczami lub możliwość zainspirowania się kuponami innych osób. Rzecz jasna nie do końca było to możliwe offline, a z całą pewnością nie na taką skalę.

Krótko mówiąc dzisiejsi gracze nie do końca mogą się obyć bez Internetu i dzielenia się swoimi doświadczeniami z obstawiania. Rzecz jasna jest to część szerszej perspektywy związanej z popularnością mediów społecznościowych. Dla coraz większej ilości osób ważne jest dzielenie się swoimi emocjami nie tylko z najbliższymi, ale także z całym światem. Bez wątpienia można stwierdzić, że zakłady bukmacherski powoli stają się jednym ze sposobów spędzania wolnego czasu, podobnym do kina czy pójścia na mecz.

Jakie korzyści dla graczy, a jakie dla bukmacherów?

W branży bukmacherskiej na pierwszym miejscu są pieniądze i nie ma co tego ukrywać. Są one najważniejsze zarówno dla graczy, jak i bukmacherów. W tym artykule chcemy jednak spojrzeć na to z nieco innej strony. Przeniesienie zakładów do Internetu to bowiem korzyści dla wszystkich stron. Bukmacherzy mogą dzięki nim obniżyć koszty działalności, dzięki czemu potencjalnie mogą pozwolić sobie na większe inwestycje w konkursy, marketing czy inne sposoby pozyskiwania klientów. Klienci także zyskują finansowo na bonusach oraz kosztach dojazdu czy dojścia do punktów stacjonarnych.

Obecnie zdecydowana większość obrotu bukmacherów odbywa się w Internecie, co potwierdzają coroczne dane finansowe. Zdecydowanie największym bukmacherem w Polsce jest STS, a druga Fortuna jest zdecydowanie za jego plecami. Udział żadnego z pozostałych bukmacherów nie przekracza 10%, choć walka o klienta trwa w najlepsze, bowiem rynek bukmacherski nad Wisłą rośnie z roku na rok w znaczącym tempie.

Dla graczy bardzo ważny jest jeszcze jeden aspekt. W Internecie bardzo łatwo można znaleźć różne informacje, co tyczy się nie tylko dyskusji z innymi graczami, ale także porównywania ofert bukmacherów. Przestrzeń online daje pod tym względem niemal nieograniczone możliwości, co końcowo doprowadza do wybrania najlepszego dla danego gracza bukmachera. Rywalizacja na rynku jest niezwykle zacięta, o czym świadczy ponad 20 legalnych bukmacherów w Polsce.

Poza wszystkimi zaletami warto pamiętać także o potencjalnych zagrożeniach obstawiania w Internecie. Najważniejszą z nich jest oczywiście niekontrolowana utrata środków, w związku z czym warto pamiętać o dziennych czy tygodniowych limitach finansowych. Zalecamy także grę wyłącznie u legalnych, wiarygodnych bukmacherów, którzy zyskali licencję Ministerstwa Finansów. Do zakładów bukmacherskich tak jak do wielu innych dziedzin życia trzeba po prostu podchodzić odpowiedzialnie i ostrożnie.

Reklama

Popularne

Reklama
To Top